Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-01-16, 08:54 Autor: Justyna Maćkowiak

Motocyklowe Kolędowanie w Prudniku-Lesie. "Kolęda dla nieobecnych" w tym roku zabrzmi dla Andrzeja Nowaka

„Motocyklowe Kolędowanie” w kościele klasztornym franciszkanów w Prudniku-Lesie [zdj. Jan Poniatyszyn]
„Motocyklowe Kolędowanie” w kościele klasztornym franciszkanów w Prudniku-Lesie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Artur Żurakowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Artur Żurakowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Już po raz 15. odbędzie się Motocyklowe Kolędowanie. Spotkanie jest organizowane w Prudniku-Lesie, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Józefa. - Nasze spotkania mają charakter między innymi charytatywny - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Artur Żurakowski, prezes Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego.
- Myślę, że po tym roku to już każdy mieszkaniec Opolszczyzny wie, co to za miejsce. Między innymi to miejsce więzienia kardynała Stefana Wyszyńskiego, który został w zeszłym roku wyniesiony na ołtarze. Między innymi to spowodowało, że motocykliści troszkę zmieniają swoją formułę i po raz pierwszy nie kwestujemy dla dzieci, a właśnie dla franciszkanów, którzy przywrócili świetność obiektowi. Przy okazji kolędowania będzie również można zwiedzić klasztor i zobaczyć celę kardynała Wyszyńskiego - dodaje gość Radia Opole. - To nigdy nie jest koncert, to jest takie wspólne granie. Wyświetlamy nawet akordy gitarowe dla wszystkich, można przynieść swoją gitarę, swój instrument i zagrać z nami. Będzie oczywiście "Kolęda dla nieobecnych". W tym roku zagramy ją dla tego, którego przez 40 lat słuchaliśmy, dla Andrzeja Nowaka, znanego opolanina, który niestety odszedł w zeszłym tygodniu. Oczywiście, zawsze po kolędowaniu zapraszamy wszystkich na ognisko, jest ciasto, jest herbatka franciszkańska.

Początek Motocyklowego Kolędowania w Prudniku-Lesie o 14:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Artur Żurakowski cz. 1
Artur Żurakowski cz. 2

Kultura i rozrywka

2022-05-18, godz. 15:03 Skarby rodziny Württembergów już są w Muzeum Śląska Opolskiego Zakupione na zagranicznej aukcji skarby rodziny Württembergów zostały dziś (18.05) po raz pierwszy zaprezentowane przez Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu… » więcej 2022-05-18, godz. 08:00 Poznać lepiej atrakcje Opolszczyzny i innych regionów. Międzynarodowe Targi Turystyki wracają po pandemicznej prze… Blisko stu wystawców zaprezentuje się na opolskim rynku podczas 20. edycji Międzynarodowych Targów Turystyki 'W stronę słońca'. Od piątku (20.05) do niedzieli… » więcej 2022-05-17, godz. 21:00 "Historia miłosna" w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu 'Historię miłosną' zobaczą widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Premiera już w piątek (20.05) na małej scenie. Przedstawienie opowiada historię… » więcej 2022-05-17, godz. 19:30 "Przyjeżdżało tu pół Polski". Po dekadzie ma wrócić dyskoteka w Starych Budkowicach 10 lat od zakończenia działalności niebawem ma powrócić na rozrywkową mapę regionu dyskoteka w Starych Budkowicach. To kultowe na początku XXI wieku miejsce… » więcej 2022-05-17, godz. 17:30 Poezja w języku niemieckim. Finał konkursu za nami! Recytowali poezję w języku niemieckim. Za nami finał konkursu zorganizowanego już po raz 28. przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim… » więcej 2022-05-17, godz. 15:00 Moszna: przed nami "Muzyczne święto kwitnących azalii" i cztery różnorodne koncerty Jeden z najstarszych festiwali muzycznych Opolszczyzny znów rozkwitnie pośród azalii, choć nie obyło się bez trudności przy organizacji. Podczas rozpoczynającego… » więcej 2022-05-17, godz. 13:00 "sskjegg • szeg" na deskach opolskiego amfiteatru. To "opolscy" reprezentanci w Debiutach 59. KFPP Duet sskjegg • szeg to zwycięzcy tegorocznych 'Opolskich Eliminacji do koncertu Debiuty' w ramach 59. KFPP. Eliminacje odbyły się w Narodowym Centrum Polskiej… » więcej 2022-05-17, godz. 09:49 Debiut prozatorski Bartosza Suwińskiego W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu mogliśmy spotkać się z Bartoszem Suwińskim, autorem wierszy, krytykiem literackim, doktorem nauk humanistycznych… » więcej 2022-05-16, godz. 16:30 Opole w hołdzie Andrzejowi Nowakowi. Będzie nowy mural Kolejny muzyczny mural powstaje w stolicy regionu. Wizerunek pochodzącego z Opola Andrzeja Nowaka pojawi się na jednym z budynków w dzielnicy Zaodrze. Andrzej… » więcej 2022-05-15, godz. 07:00 "Bardzo nam się podoba, dzieci też zadowolone". Za nami 14. Noc Muzeów w Opolu [ZDJĘCIA] Rozwiązywali quizy, zwiedzali wystawy i słuchali wykładów. Opolanie tłumnie wzięli udział w 14. Nocy Muzeów w Opolu. Atrakcje przygotowało 9 instytucji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »