Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-16, 17:43 Autor: Jan Poniatyszyn

Wspólne kolędowanie z opolskimi motocyklistami w Prudniku Lesie cieszyło się dużym zainteresowaniem

Motocyklowe Kolędowanie w przyklasztornym kościele franciszkańskim w Prudniku Lesie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Motocyklowe Kolędowanie w przyklasztornym kościele franciszkańskim w Prudniku Lesie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Dopisała frekwencja uczestników Motocyklowego Kolędowania w Prudniku Lesie. Impreza ta odbyła się po raz 15. Atmosfera wspólnego kolędowania przyciągnęła całe rodziny. Przyklasztorny kościół Franciszkanów wypełnili też przyjezdni z innych miast województwa. Gościnnie zaśpiewała schola z parafii Jana Pawła II w Opolu.
- Przyjechałem z małżonką, która też jest motocyklistą - mówi Andrzej z Opola. – W tym roku zdała kategorię A. Na wiosnę kupuje motor, także będziemy jeździć we dwoje, podróżować po całej Europie, a może i dalej. Tutaj sprowadza nas tradycja. Jest tu bardzo fajna atmosfera.

- Kończy się czas śpiewania kolęd – powiedział mieszkaniec Prudnika, który w przeszłości uprawiał sporty motorowe. – Lubię pośpiewać i dlatego tutaj jestem. Jest też okazja spotkania ze znajomymi.

- Fajne są motory – stwierdził ojciec Antoni Dudek, który zapoczątkował spotkania motocyklistów na błoniach Sanktuarium św. Józefa w Prudniku Lesie. – Fajne są ubiory motocyklistów, ich filozofia, atrakcyjny sposób bycia. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby przejść przez ziemię wszystkim dobrze czyniąc.

Motocyklowe Kolędowanie zakończyły rozmowy przy ognisku, domowym cieście i franciszkańskiej herbatce. Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Motocyklista z Opola
Mieszkaniec Prudnik
Antoni Dudek

Wiadomości z regionu

2022-05-24, godz. 20:00 Tu można uratować komuś życie. DKMS zachęca do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku Przez dwa lata pandemii do bazy potencjalnych dawców szpiku trafiło o połowę mniej chętnych niż np. w roku 2019. Fundacja DKMS przypomina, ciągle chorujących… » więcej 2022-05-24, godz. 20:00 Półtora tysiąca mandatu za spory zapas jaj! Efekty kontroli WITD Wagę większą o 57 procent niż dopuszczalna miał bus zatrzymany przez mundurowych z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego na obwodnicy Opola. Delikatny… » więcej 2022-05-24, godz. 18:45 Strzelecka policja ostrzega przed telefonicznymi oszustami Telefoniczni oszuści podający się za policjantów dali o sobie znać w powiecie strzeleckim. Tamtejsi mundurowi odebrali zgłoszenia od mieszkańców o kilku… » więcej 2022-05-24, godz. 16:57 Desant urzędników i pytanie o zastraszanie. Nowe wątki konfliktu w WiK O dwie osoby rozszerzył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Ireneusz Jaki. Chodzi o przetarg… » więcej 2022-05-24, godz. 15:16 Ruszył proces ws. śmiertelnego pobicia w Skarbimierzu-Osiedlu. Na ławie oskarżonych czterech mężczyzn Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces w sprawie bójki z 30 czerwca 2019 roku… » więcej 2022-05-24, godz. 15:15 Dealerzy narkotyków w rękach policji. Mieli "na stanie" ponad 2,5 kilograma substancji zakazanych Do 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mieszkańcom Opola, zatrzymanym pod zarzutem przestępstw narkotykowych. » więcej 2022-05-24, godz. 14:37 Burze zmierzają nad Opolszczyznę. Jest ostrzeżenie meteo O możliwości wystąpienia zjawiska burzy w całym regionie po południu oraz nadchodzącej nocy informuje IMGW. Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia, które… » więcej 2022-05-24, godz. 14:21 Opolska edycja gry Monopoly - są wyniki sondy Najdroższym obiektem na planszy opolskiej edycji gry Monopoly będzie amfiteatr. To była decyzja, na którą mieszkańcy nie mieli wpływu. Jednak kolejne 'najdroższe… » więcej 2022-05-24, godz. 12:15 Za nami pierwszy dzień egzaminu ósmoklasistów. Była "Zemsta" i motyw przyjaźni Za ósmoklasistami pierwszy etap trzydniowego maratonu egzaminów. Dziś (24.05) zmierzyli się z językiem polskim. Tematy - jak mówią - zaskoczyły ich. Pojawiła… » więcej 2022-05-24, godz. 12:06 Zapowiada się kulturalne lato. Organizacje pozarządowe otrzymały pieniądze na realizację pomysłów związanych z… W teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu przedstawiciele urzędu marszałkowskiego podpisali umowy z fundacjami i stowarzyszeniami na łączną kwotę miliona… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »