Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-15, 18:00 Autor: Katarzyna Doros

"Na miejscu, bez problemu i dla zdrowia". W Lewinie Brzeskim nie brakowało chętnych na szczepienie przeciw COVID-19 w sobotę

Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros]
Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros]
Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros]
Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros]
Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros]
Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros]
Dla zdrowia, dla bezpieczeństwa swojego i bez wcześniejszej rejestracji. To argumenty osób, które przyszły dziś zaszczepić się przeciw COVID-19 w remizie OSP w Lewinie Brzeskim. Odbyła się tam wspólna akcja zorganizowana przez strażaków ochotników i wojewodę opolskiego. W pierwszych dwóch godzinach zaszczepiło się 50 osób, ale po południu chętnych zaczęło przybywać.
- Wybrałem to miejsce, bo nie trzeba się rejestrować. Przyszedłem z dowodem osobistym i już. Miałem w styczniu wystawione skierowanie na szczepienie. Wcześniej musiałam jeździć na szczepienie do Niemodlina, a tutaj było na miejscu, więc bez problemu. Robię to dla zdrowia. Ktoś wymyślił, żeby się szczepić, tak jak np. przeciw gruźlicy. Wszystkie szczepionki po to są, żeby pomagać - mówi pan Stanisław z Lewina Brzeskiego.

- Jest wolny dzień, wracam z miasta i przyszliśmy po drodze zaszczepić się trzecią dawką przypominającą. To będzie już komplet. Sama dla siebie to robię i dla zdrowia - dodaje jedna z kobiet.

- Mamy dwa zespoły szczepiące. Ludzie chwalą, że można przyjść bez wcześniejszego umawiania się, stąd już druga taka akcja tutaj - mówi Artur Kociołek, ratownik medyczny. - Poprzednie akcje cieszyły się dużym powodzeniem. Potrafiliśmy zaszczepić około 100 chętnych osób. W pierwszych dwóch godzinach przyszło 50 osób, uważam, że to dobry wynik. Zdecydowana większość to osoby, które przychodzą szczepić się trzecimi dawkami, ale zdarzają się też tacy, co przychodzą po raz pierwszy. Tutaj też dominują szczepienia preparatem Pfizera.

Dodajmy, że na szczepienia można zapisać się także bezpośrednio poprzez infolinię 989, poprzez e-rejestrację lub poprzez sms wysłany na numer 880 333 333 o treści szczepimysie.
Artur Kociołek
ludzie

Wiadomości z regionu

2022-10-03, godz. 20:45 Zderzenie karetki z osobówką w Opolu. Ambulans wymusił pierwszeństwo [ZDJĘCIA] Po godzinie 14 na skrzyżowaniu ulic Ozimskiej z Katowicką w Opolu karetka pogotowia zderzyła się z autem osobowym. Jak ustaliliśmy jedna osoba została poszkodowana… » więcej 2022-10-03, godz. 19:15 Na razie prace idą zgodnie z planem. Byliśmy na placu budowy obwodnicy Olesna [ZDJĘCIA] 70 procent sięga tzw. zaawansowanie rzeczowe budowy obwodnicy Olesna. Dzisiaj (03.10) opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zorganizował… » więcej 2022-10-03, godz. 19:09 Zaginął 3 lata temu, właśnie zatrzymano jego zabójców. Rozwikłana zagadka zniknięcia mieszkańca gminy Grodków Sprawa tajemniczego zniknięcia mieszkańca gminy Grodków z tragicznym finałem. Poszukiwany od lat mężczyzna zginął z rąk innych osób. W rozwiązaniu zagadki… » więcej 2022-10-03, godz. 19:00 Tragiczne zdarzenie w Paczkowie. Kobieta spadła z wieży ratusza, nie przeżyła Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło przed południem w Paczkowie. W pobliżu miejskiego ratusza, pod wieżą widokową znaleziono ciało kobiety w średnim… » więcej 2022-10-03, godz. 18:00 Najpierw zgaśnie oświetlenie fasad, potem latarnie. Kluczbork rusza z planem oszczędności energii Rezygnacja z podświetlania budynków to jeden ze sposobów gminy Kluczbork na oszczędzanie. Chodzi między innymi o budynki: ratusz w rynku, Muzeum im. Jana… » więcej 2022-10-03, godz. 18:00 "Dwa tiry nie są w stanie się wyminąć". Inwestycja ZDW w ogniu krytyki mieszkańców Racławic Śląskich [INTERWE… W Racławicach Śląskich przy ulicy Prudnickiej budowany jest chodnik dla pieszych. Odcinek z nowym chodnikiem będzie liczyć około 250 metrów. Mieszkańcy… » więcej 2022-10-03, godz. 17:29 Makabryczne odkrycie w Krapkowicach Na polu przy drodze krajowej 45 przechodzień zauważył zwłoki mężczyzny. » więcej 2022-10-03, godz. 16:03 Co dalej z remontem murów w Byczynie? Gmina zerwała umowę z wykonawcą Byczyna zerwała umowę z firmą odpowiedzialną za remont zabytkowych murów miejskich. Powodem są opóźnienia w realizacji zadań a także zastrzeżenia konserwatora… » więcej 2022-10-03, godz. 16:00 Beata Cyganiuk na czele opolskiego NFZ. Robert Bryk złożył rezygnację Beata Cyganiuk do tej pory była zastępcą dyrektora NFZ w Opolu ds. medycznych. Jest związana z ochroną zdrowia na Opolszczyźnie od 24 lat. » więcej 2022-10-03, godz. 14:44 Winny kolizji, był pod wpływem alkoholu. Były komendant SG w Skarbimierzu skazany nieprawomocnie Sąd Rejonowy w Brzegu wydał wyrok skazujący w sprawie byłego komendanta Straży Gminnej w Skarbimierzu, a wcześniej także zastępcy komendanta brzeskiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »