Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-15, 18:00 Autor: Katarzyna Doros

"Na miejscu, bez problemu i dla zdrowia". W Lewinie Brzeskim nie brakowało chętnych na szczepienie przeciw COVID-19 w sobotę

Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros]
Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros]
Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros]
Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros]
Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros]
Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros]
Dla zdrowia, dla bezpieczeństwa swojego i bez wcześniejszej rejestracji. To argumenty osób, które przyszły dziś zaszczepić się przeciw COVID-19 w remizie OSP w Lewinie Brzeskim. Odbyła się tam wspólna akcja zorganizowana przez strażaków ochotników i wojewodę opolskiego. W pierwszych dwóch godzinach zaszczepiło się 50 osób, ale po południu chętnych zaczęło przybywać.
- Wybrałem to miejsce, bo nie trzeba się rejestrować. Przyszedłem z dowodem osobistym i już. Miałem w styczniu wystawione skierowanie na szczepienie. Wcześniej musiałam jeździć na szczepienie do Niemodlina, a tutaj było na miejscu, więc bez problemu. Robię to dla zdrowia. Ktoś wymyślił, żeby się szczepić, tak jak np. przeciw gruźlicy. Wszystkie szczepionki po to są, żeby pomagać - mówi pan Stanisław z Lewina Brzeskiego.

- Jest wolny dzień, wracam z miasta i przyszliśmy po drodze zaszczepić się trzecią dawką przypominającą. To będzie już komplet. Sama dla siebie to robię i dla zdrowia - dodaje jedna z kobiet.

- Mamy dwa zespoły szczepiące. Ludzie chwalą, że można przyjść bez wcześniejszego umawiania się, stąd już druga taka akcja tutaj - mówi Artur Kociołek, ratownik medyczny. - Poprzednie akcje cieszyły się dużym powodzeniem. Potrafiliśmy zaszczepić około 100 chętnych osób. W pierwszych dwóch godzinach przyszło 50 osób, uważam, że to dobry wynik. Zdecydowana większość to osoby, które przychodzą szczepić się trzecimi dawkami, ale zdarzają się też tacy, co przychodzą po raz pierwszy. Tutaj też dominują szczepienia preparatem Pfizera.

Dodajmy, że na szczepienia można zapisać się także bezpośrednio poprzez infolinię 989, poprzez e-rejestrację lub poprzez sms wysłany na numer 880 333 333 o treści szczepimysie.
Artur Kociołek
ludzie

Wiadomości z regionu

2022-05-29, godz. 07:30 53. Rajd Festiwalowy. Wielkie ściganie wokół Góry św. Anny. Będą utrudnienia w ruchu Nielicencjonowani kierowcy zjechali się do stolicy regionu, aby rywalizować na torze w ramach 53. edycji Rajdu Festiwalowego. To jedno z najstarszych wydarzeń… » więcej 2022-05-28, godz. 19:49 Europoseł Patryk Jaki zapowiada ustawę Lex Wiśniewski. "Zakaże samorządowcom przekazywania mieszkań samym sobie" - Przygotowujemy ustawę Lex Wiśniewski, która m.in. zakaże samorządowcom przekazywania mieszkań samym sobie - to propozycja europosła Patryka Jakiego z… » więcej 2022-05-28, godz. 17:00 Słodko i naturalnie. Do Opola zjechali pszczelarze z regionu na pierwszy festiwal pszczelarski ku czci ks. dr. Jana D… Lokalni pszczelarze pojawili się dziś (28.05) na rynku w stolicy regionu. To za sprawą I Opolskiego Festiwalu Pszczelarskiego, zorganizowanego ku czci księdza… » więcej 2022-05-28, godz. 15:30 Uwaga, stado byków na wolności. Zwierzęta uciekły z gospodarstwa koło Głuchołaz. Powołano sztab kryzysowy To nie była gonitwa byków w hiszpańskiej Pampelunie, chociaż mogło to tak wyglądać. Do nietypowego zdarzenia doszło w Starym Lesie nieopodal Głuchołaz… » więcej 2022-05-28, godz. 15:15 "Wszyscy czynią starania, abyśmy mogli jak najlepiej służyć i pomagać". Strażacy OSP obradowali w Gogolinie Strażacy z całego regionu spotkali się dziś (28.05) na XV Zjeździe Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Wydarzenie było okazją… » więcej 2022-05-28, godz. 15:00 Mieszkańcy Głubczyc w weekend bawią się na dniach miasta Głubczyce w ten weekend (27-29.05) organizują polsko-czeskie majówkowe dni miasta. Na dużej scenie pod ratuszem zaprezentuje się kilkanaście zespołów i… » więcej 2022-05-28, godz. 12:58 Zawodnik, ściana i "problem" do rozwiązania. W Opolu trwają zawody bulderowe dla dzieci i młodzieży Młodzi amatorzy wspinaczki z całego regionu rywalizują dziś (28.05) w Opolu. W szkole podstawowej nr 11 od rana (od 9:00) trwają I Zerwowe Zabawy Bulderowe… » więcej 2022-05-28, godz. 11:28 Strażacy z Głuszyny przekazali wóz miastu partnerskiemu na Ukrainie Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszynie przekazali Jaremczy - partnerskiej gminie Namysłowa - swój strażacki samochód. Pojazd ma w razie konieczności… » więcej 2022-05-28, godz. 08:15 Uwaga kierowcy, będą utrudnienia w ruchu. W Koźlu ruszają XII Biegi Koziołków Biegacze z całego regionu zgromadzą się dziś (28.05) na XII edycji Biegu Koziołków w Koźlu. Uczestnicy wydarzenia zmierzą się z trasą o długości 5… » więcej 2022-05-28, godz. 07:10 "Dzięki mediacjom możemy zmienić na lepsze nasze społeczeństwo". W prószkowskiej Pomologii uruchomiono Centrum Mediacji… Kluczem do porozumienia jest znalezienie 'złotego środka'. Spory, różnice, konflikty warto rozwiązywać na drodze rozmów i mediacji. Właśnie w takim celu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »