Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-10, 20:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Polska 2050 chce walczyć z drożyzną. Szefowa PiS w regionie odpowiada, że to wina ich kolegów z KO

Polska 2050 [fot.M.Matuszkiewicz]
Polska 2050 [fot.M.Matuszkiewicz]
Polska 2050 [fot.M.Matuszkiewicz]
Polska 2050 [fot.M.Matuszkiewicz]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Polska 2050 rusza z kampanią pod hasłem "PiS jest za drogi". Ich zdaniem, zamiast Polskiego Ładu jest Polski Chaos. Jednym z narzędzi ma być gazetka informacyjna i strona internetowa, na której będzie można znaleźć między innymi informację o podwyżkach. Z taką opinią nie zgadza się posłanka PiS Violetta Porowska.
- Tych nowych zmian podatkowych nie rozumieją nawet urzędnicy skarbowi, którzy otwarcie o tym mówią i piszą w liście do premiera Mateusza Morawieckiego - mówi Agata Lika, przewodnicząca opolskich struktur Polski 2050.

- W tym liście możemy między innymi przeczytać to: "Jako wysoko wykwalifikowani pracownicy urzędów skarbowych w całej Polsce jesteśmy oburzeni i głęboko zaniepokojeni tym, co się dzieje wokół reformy podatkowej, zwanej Polskim Ładem. Reforma została przygotowana pośpiesznie". Skoro nawet najlepiej wykwalifikowani urzędnicy w naszym kraju nie są w stanie połapać się w przepisach nowego ładu, to jak my, zwykli obywatele i przedsiębiorcy mamy to zrozumieć. Obecnie mamy drożyznę, chaos i niepewność jutra.

- Polecam państwu z klubu frakcji Szymona Hołownia, żeby się zwrócić do swoich kolegów z Koalicji Obywatelskiej, którzy częściowo ponoszą odpowiedzialność za tę drożyznę - mówi Violetta Porowska, poseł PiS oraz szefowa partii w regionie.

- To ta zgoda na monopolizację dostaw gazu, to przecież wszystko koledzy z Koalicji Obywatelskiej, Platformy Obywatelskiej. A dodatkowo proszę pamiętać o tym, jaką mamy sytuację. Być może pan Hołownia nie zauważył, że jest pandemia, która dotyka wszystkie kraje na świecie. Wszyscy muszą sobie radzić z tak trudną sytuacją. Jednak to właśnie rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy na taką trudną sytuację Polek i Polaków odpowiada wielką pomocą.

Wśród pomocy jest między innymi tarcza antyinflacyjna i obniżenie podatków.
Agata Lika
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2022-10-05, godz. 19:00 Trzy wnioski od mieszkańców jednego budynku. Rośnie liczba odrzuconych pism o dodatki węglowe Niemal dwa tysiące wniosków o dodatek węglowy złożyli mieszkańcy gminy Strzeleczki, ale znaczną część urzędnicy muszą odrzucać. » więcej 2022-10-05, godz. 18:45 Raport MZ: Ostatnie 7 dni to w regionie 466 nowych zakażeń COVID-19 20 072 przypadków COVID-19 odnotowano przez ostatni tydzień w Polsce, z czego 3981 z nich to infekcje ponowne. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci… » więcej 2022-10-05, godz. 18:11 Pieniądze dla JST podzielone. Znamy sumy dla regionu Ponad 13 miliardów złotych trafi do końca roku do samorządów. To dodatkowe pieniądze, które przewiduje nowelizacja ustawy o dochodach jednostek samorządu… » więcej 2022-10-05, godz. 17:32 Wody Polskie zerwały umowę z wykonawcą polderu Żelazna. Co się stało? Koniec współpracy z jedną z firm, która odpowiadała za budowę polderu Żelazna w Opolu. Cała inwestycja składa się z dwóch części, a zerwana umowa… » więcej 2022-10-05, godz. 17:31 Denat znaleziony przy DK45 to ciągle NN. Będzie postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci Oględziny wykluczają zgon w sposób gwałtowny, ciało nie nosi też śladu zadawanych ciosów - to pierwsze ustalenia dot. zwłok ok. 50-letniego mężczyzny… » więcej 2022-10-05, godz. 17:30 "Zbliżamy się do miejsca grzebalnego". Archeolodzy penetrują podziemia katedry opolskiej [ZDJĘCIA, FILM] Brązowa obrączka, monety oraz fragmenty ceramiki - to kolejne odkrycia archeologów w opolskiej katedrze. Badacze po blisko 3 tygodniowej przerwie wrócili do… » więcej 2022-10-05, godz. 16:17 Na Uniwersytecie Opolskim nauka i biznes idą w parze Platan od dziś (05.10) jest symbolem współpracy między Uniwersytetem Opolskim i firmą optyczną Fielmann. Wśród wspólnie realizowanych działań jest m.in… » więcej 2022-10-05, godz. 14:52 Znęcali się nad psem, teraz trafili do aresztu. Dwóm mężczyznom spod Opola grozi do 5 lat więzienia Chcieli pozbyć się psa, więc okaleczali go nożem, a potem rzucali w niego cegłówką. Prokuratura Rejonowa w Opolu skutecznie zawnioskowała do sądu o trzymiesięczny… » więcej 2022-10-05, godz. 14:00 USK w Opolu rozszerza diagnostykę i leczenie endokrynologiczne Szpital otrzymał na ten cel osobne finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kolejne kroki to uruchomienie specjalistycznej poradni endokrynologicznej, a następnie… » więcej 2022-10-05, godz. 13:17 Powiat nyski: niewybuch na polu uprawnym. Teren zabezpieczony przez policję Artyleryjski pocisk, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, znaleziono w miejscowości Karłowice Wielkie - to gmina Kamiennik. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »