Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-30, 21:00 Autor: Katarzyna Doros

Jan Mela gościem Festiwalu Wolontariatu "Impuls" w Opolu. "Każdy ma w sobie coś, czym może się podzielić"

Jan Mela na Festiwalu Wolontariatu "Impuls" [fot. Katarzyna Doros]
Jan Mela na Festiwalu Wolontariatu "Impuls" [fot. Katarzyna Doros]
Jan Mela na Festiwalu Wolontariatu "Impuls" [fot. Katarzyna Doros]
Jan Mela na Festiwalu Wolontariatu "Impuls" [fot. Katarzyna Doros]
Jan Mela, podróżnik, społecznik i najmłodszy w historii zdobywca biegunów północnego i południowego był gościem Festiwalu Wolontariatu "Impuls". W Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu Jan Mela opowiadał o sile walki i o tym, dlaczego warto być wolontariuszem.
- Każdy ma w sobie coś, czym może się podzielić, a po drugie tym kimś, kto też ma braki jesteśmy my sami. Uważam, że poprzez wolontariat można po prostu wiele się nauczyć, można trochę zmienić swoje postrzeganie świata. Już nie mówiąc o tym, że można zdobyć różne fajne, a jakże potrzebne w tych czasach umiejętności miękkie, które mogą nam później przydać się np. w pracy - mówi Jan Mela.

- W ramach Festiwalu Wolontariatu do niedzieli 5 grudnia organizujemy spotkania z ciekawymi osobami, które wolontariat bardzo mocno ukształtował - mówi Alicja Gawinek z Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, które jest współorganizatorem wydarzenia. - To spotkania przeznaczone dla koordynatorów wolontariatu, dla instytucji i organizacji, które chcą przyjmować wolontariuszy. Festiwal to takie wydarzenie, które w ogóle ma na celu promowanie i rozwijanie idei wolontariatu.

- Mamy dwóch gości specjalnych Jana Melę i ks. Józefa Krawca, które znamy przede wszystkim z działalności w "Barce". Dla nas bardzo ważne jest, żeby przekazywać taką informację, że warto być wolontariuszem - dodaje Bartosz Berezowski z fundacji Geko.
Jan Mela
Alicja Gawinek, Bartosz Berezowski

Wiadomości z regionu

2022-08-17, godz. 22:05 Co doprowadziło do zatrucia Odry? Państwowy Instytut Weterynarii wykluczył rtęć jako przyczynę śnięcia ryb w O… Podwyższone wartości rtęci na Odrze wystąpiły w Kanale Gliwickim i Kędzierzyńskim na Śląsku. Rtęci nie stwierdzono w woj. dolnośląskim i lubuskim oraz… » więcej 2022-08-17, godz. 22:00 Medycy mogą już zgłaszać się po kolejną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 Pracownicy służby zdrowia mogą już od dziś (17.08) przyjąć czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Skierowania na szczepienie wystawione zostały… » więcej 2022-08-17, godz. 20:00 Wysokie loty reporterów Radia Opole. Dziś na jubileuszowej trasie odwiedziliśmy Komprachcice [ZDJĘCIA, FILM] Trwa nasza wakacyjna akcja '70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO'. Nasze plenerowe studio zaparkowało dzisiaj na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi w gminie Komprachcice… » więcej 2022-08-17, godz. 18:00 Koniec z problemami z zaparkowaniem wokół rynku w Dobrodzieniu. Od 8 miesięcy działa płatna strefa Wprowadzenie płatnej strefy parkowania wokół rynku w Dobrodzieniu przynosi pożądany efekt. Opłaty za parkowanie, przypomnijmy, obowiązują od ośmiu mi… » więcej 2022-08-17, godz. 18:00 Nasi południowi sąsiedzi nadal chętnie przyjeżdżają na Opolszczyznę na zakupy, mimo inflacji. W Głubczycach są… Czesi z przygranicznych miejscowości nadal bardzo chętnie przyjeżdżają do Polski na zakupy. Kupują przede wszystkim paliwo i artykuły spożywcze. Do Głubczyc… » więcej 2022-08-17, godz. 15:07 Medaliści olimpijscy w kolarstwie namawiali mieszkańców Kluczborka do jazdy na rowerze. "To czysta przyjemność" Promowali zdrowy styl życia i spędzanie wolnego czasu na wycieczkach rowerowych. Do Kluczborka przyjechali dziś (17.08) legendarni polscy kolarze. » więcej 2022-08-17, godz. 14:00 Zamiast zyskać, to stracił ponad 1,5 tysiąca złotych. Kolejne internetowe oszustwo w regionie Chciał zarobić na sprzedaży obuwia, a padł ofiarą oszusta. Mieszkaniec powiatu strzeleckiego stracił blisko 1600 złotych. » więcej 2022-08-17, godz. 13:51 Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie oraz rodzice zaczynają myśleć o wyprawce szkolnej Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie uczniowie oraz rodzice zaczynają już kompletować wyprawkę szkolną. Ta w tym roku do tanich… » więcej 2022-08-17, godz. 13:00 Opole: awaria systemu nawadniania doprowadziła do uschnięcia "zielonych ścian" na centrum przesiadkowym Opole Głó… Częściowo uschły rośliny w ogrodzie wertykalnym na ścianie budowanego centrum przesiadkowego Opole Główne. Przyczyną były wysokie temperatury i awaria… » więcej 2022-08-17, godz. 12:21 Sześć urzędów będzie poddanych kontroli. Opolscy działacze PO zapowiadają działania w związku z zatruciem Odry Politycy Platformy Obywatelskiej zapowiadają kontrole w kilku opolskich instytucjach. Mają one dotyczyć skażenia Odry. W piątek (19.08) 'pod lupę' opozycji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »