Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-01, 13:30 Autor: Witold Wośtak

Mieszkańcy Zaodrza zyskają park kieszonkowy. Będzie tam między innymi zimozielona ściana

Park kieszonkowy na Zaodrzu w Opolu [fot. www.facebook.com/Rada Dzielnicy Zaodrze]
Park kieszonkowy na Zaodrzu w Opolu [fot. www.facebook.com/Rada Dzielnicy Zaodrze]
Park kieszonkowy na Zaodrzu w Opolu [fot. www.facebook.com/Rada Dzielnicy Zaodrze]
Park kieszonkowy na Zaodrzu w Opolu [fot. www.facebook.com/Rada Dzielnicy Zaodrze]
Park kieszonkowy na Zaodrzu w Opolu [fot. www.facebook.com/Rada Dzielnicy Zaodrze]
Park kieszonkowy na Zaodrzu w Opolu [fot. www.facebook.com/Rada Dzielnicy Zaodrze]
Altany piknikowe w okolicy ulicy Dambonia w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Altany piknikowe w okolicy ulicy Dambonia w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Park kieszonkowy będzie do dyspozycji mieszkańców Zaodrza w Opolu dzięki współpracy rady dzielnicy z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Gzowskiego.
W tej części miasta realizowanych jest wiele inwestycji, co dzieje się również kosztem zieleni, więc chodzi o jej uzupełnianie czy odnawianie. Będzie tam między innymi zimozielona ściana.

- Zakończyliśmy pierwszy etap i czekamy na drugi w przyszłym roku - mówi Jacek Kasprzyk, przewodniczący Rady Dzielnicy Zaodrze.

- Udało się odrestaurować ogrodzenie czy siatkę, na której będzie rosła zimozielona ściana. Są też sadzonki roślin - one mają piąć się po tej ścianie. Jest zrobione nawodnienie, więc będzie można podlewać to wszystko. Dla ściany zimozielonej zainstalowano specjalne oświetlenie. Wyznaczono również specjalne strefy z podkładu mineralnego - one również są obsadzone roślinami. Poza tym stoją już meble, czyli mała architektura.

Część mieszkańców zwraca uwagę w internecie, że plac za szkołą służy wyprowadzaniu psów, a właściciele niekoniecznie sprzątają po czworonogach. Co na to Jacek Kasprzyk?

- Zdarzają się czarne owce, które nie zachowują się w należyty sposób. Rada dzielnicy od lat wyposaża okolicę na przykład w kosze na psie odchody. Zdarzały się jednak sytuacje, że kosze były zapełniane zwykłymi odpadami domowymi, bo komuś nie chciało się iść kawałek dalej do normalnego śmietnika.

Rada Dzielnicy Zaodrze odnawia również tereny zielone przy ulicy Dambonia, Prószkowskiej i Wojska Polskiego. Na Dambonia postawiono ostatnio altany piknikowe.
Jacek Kasprzyk 1
Jacek Kasprzyk 2

Wiadomości z regionu

2022-01-26, godz. 12:43 Nowy park w Praszce może być "skromniejszy". Przygotowanie terenu potrwa ponad rok Lada dzień gmina Praszka ogłosi przetarg na budowę parku rekreacyjnego przy ulicy Kolorowej. » więcej 2022-01-26, godz. 11:58 Ferie na łyżwach, na basenie albo... w lodowatej wodzie. To oferta MOSiR-u w Opolu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu w czasie ferii proponuje naukę jazdy na łyżwach, morsowanie dla dzieci albo zumbę i jogę w wodzie. Dostępne będą… » więcej 2022-01-26, godz. 11:13 Raport MZ. Piąta fala bije rekordy. Mamy 53 420 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, w tym ponad 1200 w regionie… Rekord pandemii w Polsce. Mamy 53 420 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia - przekazało Ministerstwo Zdrowia. Na Opolszczyźnie ostatniej doby przybyło… » więcej 2022-01-26, godz. 11:12 Opole: dopiero w połowie lutego zakończy się remont bloku na osiedlu AK. Nadal nie wiadomo, kiedy lokatorzy wrócą… Nie 28 stycznia, a 10 lutego zakończą się prace w bloku na osiedlu AK w Opolu, w którym pod koniec grudnia doszło do pożaru. O opóźnieniu remontu poinformował… » więcej 2022-01-26, godz. 10:59 Szkoła kupi robota wartego 40 tys. euro. To nagroda w międzynarodowym konkursie Robot rodem z fabryk montujących samochody stanie w jednej z pracowni Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. Zakup urządzenia… » więcej 2022-01-26, godz. 10:30 Opole: jest akt oskarżenia dla kierowcy, który potrącił ciężarną na przejściu Do 3 lat więzienia grozi 33-letniemu kierowcy, który w październiku ubiegłego roku na przejściu dla pieszych na ulicy Oświęcimskiej w Opolu potrącił ciężarną… » więcej 2022-01-26, godz. 09:43 Prezydent Opola o centrum przesiadkowym Opole Wschodnie i tematach czwartkowej sesji radnych Miejska działka pod budowę nowej siedziby urzędu marszałkowskiego w obrębie Centrum Usług Publicznych oraz apel do premiera Morawieckiego 'Stop wykluczeniom'… » więcej 2022-01-25, godz. 20:45 Raport dnia: W regionie prawie 900 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 7 chorych. Wraca nauka zdalna, jednak nie dla… 875 nowych zachorowań i śmierć 7 osób potwierdzono dziś (25.01) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 995 nowych… » więcej 2022-01-25, godz. 20:43 Pijani rowerzyści na opolskich trasach. Pierwszy jechał nocą pod prąd i bez świateł, drugi miał 2,5 promila Policjant po służbie zatrzymał pod Strzelcami Opolskimi rowerzystę, który pijany jechał bez świateł i pod prąd. Inni mundurowi w Gwoździcach pod Krapkowicami… » więcej 2022-01-25, godz. 20:00 Nysa uruchomiła nowy żłobek dla 100 dzieci, obok jest przedszkole i szkoła. Znacznie pomogła dotacja w ramach Maluch… Sto miejsc dla dzieci najmłodszych, cztery sale, kuchnia, stołówka i sala zabaw. To otwarty dziś (25.01) oficjalnie Żłobek Miejski numer 3 'Dzwoneczek' w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »