Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-01, 13:30 Autor: Witold Wośtak

Mieszkańcy Zaodrza zyskają park kieszonkowy. Będzie tam między innymi zimozielona ściana

Park kieszonkowy na Zaodrzu w Opolu [fot. www.facebook.com/Rada Dzielnicy Zaodrze]
Park kieszonkowy na Zaodrzu w Opolu [fot. www.facebook.com/Rada Dzielnicy Zaodrze]
Park kieszonkowy na Zaodrzu w Opolu [fot. www.facebook.com/Rada Dzielnicy Zaodrze]
Park kieszonkowy na Zaodrzu w Opolu [fot. www.facebook.com/Rada Dzielnicy Zaodrze]
Park kieszonkowy na Zaodrzu w Opolu [fot. www.facebook.com/Rada Dzielnicy Zaodrze]
Park kieszonkowy na Zaodrzu w Opolu [fot. www.facebook.com/Rada Dzielnicy Zaodrze]
Altany piknikowe w okolicy ulicy Dambonia w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Altany piknikowe w okolicy ulicy Dambonia w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Park kieszonkowy będzie do dyspozycji mieszkańców Zaodrza w Opolu dzięki współpracy rady dzielnicy z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Gzowskiego.
W tej części miasta realizowanych jest wiele inwestycji, co dzieje się również kosztem zieleni, więc chodzi o jej uzupełnianie czy odnawianie. Będzie tam między innymi zimozielona ściana.

- Zakończyliśmy pierwszy etap i czekamy na drugi w przyszłym roku - mówi Jacek Kasprzyk, przewodniczący Rady Dzielnicy Zaodrze.

- Udało się odrestaurować ogrodzenie czy siatkę, na której będzie rosła zimozielona ściana. Są też sadzonki roślin - one mają piąć się po tej ścianie. Jest zrobione nawodnienie, więc będzie można podlewać to wszystko. Dla ściany zimozielonej zainstalowano specjalne oświetlenie. Wyznaczono również specjalne strefy z podkładu mineralnego - one również są obsadzone roślinami. Poza tym stoją już meble, czyli mała architektura.

Część mieszkańców zwraca uwagę w internecie, że plac za szkołą służy wyprowadzaniu psów, a właściciele niekoniecznie sprzątają po czworonogach. Co na to Jacek Kasprzyk?

- Zdarzają się czarne owce, które nie zachowują się w należyty sposób. Rada dzielnicy od lat wyposaża okolicę na przykład w kosze na psie odchody. Zdarzały się jednak sytuacje, że kosze były zapełniane zwykłymi odpadami domowymi, bo komuś nie chciało się iść kawałek dalej do normalnego śmietnika.

Rada Dzielnicy Zaodrze odnawia również tereny zielone przy ulicy Dambonia, Prószkowskiej i Wojska Polskiego. Na Dambonia postawiono ostatnio altany piknikowe.
Jacek Kasprzyk 1
Jacek Kasprzyk 2

Wiadomości z regionu

2023-10-03, godz. 10:00 Hałaśliwe sąsiedztwo. Czy służby oczyszczania Opola "piracą" na drogach? [INTERWENCJA] Na uciążliwe sąsiedztwo służb oczyszczania miasta skarży się słuchaczka Radia Opole. Mieszka przy alei Przyjaźni, czyli w pobliżu bazy firmy Remondis… » więcej 2023-10-03, godz. 09:40 "Absolutnie się z zarzutami NIK nie zgadzam". Adrian Czubak gościem Radia Opole - Absolutnie się z tymi zarzutami nie zgadzam i nie wiem, skąd izba ma takie informacje sugerujące jakąś niegospodarność - powiedział w Porannej Rozmowie… » więcej 2023-10-03, godz. 08:10 Opolscy strażacy idą na Rysy. Zbierają pieniądze na leczenie 6-letniego Michała - Jesteśmy nad Czarnym Stawem w drodze na Rysy, wszystko przebiega zgodnie z planem, a pogoda sprzyja - przyznał w porannej audycji Radia Opole 'Kto Rano Wstaje'… » więcej 2023-10-03, godz. 07:30 Mieszkańcy chcą przyśpieszenia budowy dróg w Łące Prudnickiej. Burmistrz wskazuje na związane z tym problemy Skargę na działalność burmistrza Prudnika radni uznali za bezzasadną. Wystąpiło z nią sześciu mieszkańców Łąki Prudnickiej. Ich pretensje dotyczyły… » więcej 2023-10-03, godz. 07:00 31. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek już niebawem. Będzie się działo! Zbliża się 31. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek organizowany w Opolu. Zaplanowano blisko 30 wydarzeń, w tym zobaczymy 12 spektakli konkursowych. Wyłoniono… » więcej 2023-10-02, godz. 22:28 Wybory 2023. Za nami pierwsza, przedwyborcza debata w Radiu Opole z udziałem kandydatów i publiczności Zaplanowano ich 10, pierwsza z nich za nami. Kandydaci startujący do Sejmu i Senatu 'starli się' w pierwszej, przedwyborczej debacie w Radiu Opole. Obecna była… » więcej 2023-10-02, godz. 21:15 Prymusi wybrani, także ci dorośli. Podczas Regionalnego Święta Edukacji sypnęło nagrodami 60 nowych prymusów ma od dziś Opolszczyzna. To tytuł trafiający do uczniów, którzy z nauki czerpią przyjemność, ale równocześnie osiągają wysokie… » więcej 2023-10-02, godz. 17:30 Papier przyjmie wszystko, ale co dalej? Pytamy o rewitalizację linii kolejowej 144 [INTERWENCJA] - My płacimy i się domagamy, a zdanie PKP PLK uważam za skandaliczne - tak Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa, komentuje stanowisko kolejowej spółki… » więcej 2023-10-02, godz. 17:00 Decyzja resortu zdrowia jest, czas na pieniądze. Budowa centrum sercowo-naczyniowego przy USK coraz bliżej Jest zielone światło na budowę centrum sercowo-naczyniowego przy USK w Opolu. Dziś (02.10) resort zdrowia wydał dokument poświadczający zasadność tej… » więcej 2023-10-02, godz. 16:53 Prace na śluzie w Krapkowicach już na finiszu. To inwestycja na 220 mln zł Ponad 220 mln zł kosztuje modernizacja śluzy na Odrze w Krapkowicach. Inwestycja jest już gotowa w 90%, a dziś (02.10) podczas wizyty studyjnej można było… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »