Radio Opole » Gospodarka
2021-11-29, 07:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Końca nie widać. Remont ulic w dzielnicy Generalskiej w Opolu jeszcze potrwa

Dzielnica Generalska w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Dzielnica Generalska w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Betonowe donice na dzielnicy Generalskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Betonowe donice na dzielnicy Generalskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Archiwum: Remont na dzielnicy Generalskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Archiwum: Remont na dzielnicy Generalskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Remont ulic w dzielnicy Generalskiej w Opolu nie skończy się w tym roku. Choć prace na niektórych ulicach są już ukończone, to MZD ma w planie przebudowę kolejnych. To oznacza, że mieszkańcy będą musieli przez kolejne miesiące liczyć się z utrudnieniami w ruchu.
Poza remontem, naprawione mają zostać także ulice, które zostały zniszczone przez obecne prace. Uwagę na to zwróciła radna Opola Anna Tabisz. Jej zdaniem jedną z tych, które wymagają naprawy jest ulica Andersa.

- Tam przy mieszkaniach znajdujących się przy rondzie gen. Andresa została zniszczona nawierzchnia asfaltowa. Doprowadził do tego ciężki sprzęt, który tamtędy przejeżdżał. Są widoczne ślady opon, duże dziury.

Dyrektor MZD w Opolu Teresa Sobel-Wiej odpowiada, że wie o takich zniszczeniach i zostaną one naprawione. Dodatkowo podaje, jakie jeszcze ulice przejdą remont.

- Ulica Zajączka została wykonana tylko od ulicy Oleskiej do skrzyżowania z ulicą Andresa. Dalsza część jest planowana do kontynuacji w przyszłym roku. Chcieliśmy też zrobić chodnik wzdłuż placu przy ulicy Waryńskiego. Będziemy starali się brać pod uwagę cały zakres, który jest niezbędny, żeby zakończyć prace w tej dzielnicy.

Dodajmy, że na razie nie wiadomo, kiedy te prace ruszą i ile będą kosztować.
Anna Tabisz
Teresa Sobel-Wiej

Gospodarka

2022-01-26, godz. 11:00 Gmina Głogówek przygotowuje się do budowy nowego przedszkola Konkretyzują się plany budowy przedszkola w Głogówku. Na ukończeniu jest projekt nowej siedziby Przedszkola Publicznego nr 4. Budynek ma powstać na terenie… » więcej 2022-01-26, godz. 07:45 Rusza program "Opolscy Zawodowcy 2022". 2700 osób będzie mogło skorzystać z pięciu projektów. To staże, dotacje… Ponad 2700 osób będzie mogło skorzystać z pięciu projektów kształcenia i rozwijania kompetencji w ramach dużego programu 'Opolscy Zawodowcy 2022'. To inicjatywa… » więcej 2022-01-25, godz. 12:14 Uczeń głubczyckiego Rolniczaka wyróżniony w ogólnopolskim konkursie ZUS Marcel Stankiewicz, uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach, zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie Zakładu Ubezpieczeń… » więcej 2022-01-25, godz. 09:00 Otmuchów inwestuje w infrastrukturę społeczną oraz oświatową Ocieplanie i termomodernizacja szkół, a także modernizacja kotłowni - to jeden z priorytetów w gminie Otmuchów. Samorząd zamierza także wspierać seniorów… » więcej 2022-01-25, godz. 08:00 Wiele inwestycji, ale też niepewność co do kosztów ogrzewania budynków. Budżet gminy Gorzów Śląski Około 5 milionów złotych planuje w tym roku przeznaczyć na inwestycje gmina Gorzów Śląski. » więcej 2022-01-24, godz. 17:45 Pracownicy ZUS i KAS wyjaśniali nowe rozwiązania podatkowe w ramach Polskiego Ładu Pracownicy skarbówki i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyjaśniają przepisy Polskiego Ładu. Dzisiaj (24.01) taką akcję zorganizowano w placówkach ZUS… » więcej 2022-01-24, godz. 13:15 Głubczycki "pośredniak" ma dotacje dla młodych przedsiębiorców Rozpoczął się II nabór wniosków w ramach projektu ''Młodzi, kreatywni, przedsiębiorczy w powiecie głubczyckim''. Dedykowany jest osobom do 30. roku życia… » więcej 2022-01-22, godz. 17:30 Wspólne dyżury organizuje ZUS i KAS. Tematem będzie Polski Ład Dwa dni wspólnych dyżurów z myślą o przedsiębiorcach organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Krajowa Administracja Skarbowa. Konsultanci będą wyjaśniać… » więcej 2022-01-22, godz. 11:18 "Świeży" budżet już idzie do pierwszej poprawki. Burmistrz Artur Rolka o finansach Paczkowa W Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Paczkowa Artur Rolka, o tym, dlaczego jego gmina przyjęła uchwałę budżetową dopiero w styczniu tego roku. » więcej 2022-01-21, godz. 19:00 Zabytki Białej zostaną zrewitalizowane. Prudnicka gmina jako pierwsza w województwie podpisała umowę z wykonawcami… Ponad 7,3 mln złotych przeznaczy gmina Biała na remont miejskich obiektów zabytkowych w ramach modernizacji infrastruktury turystycznej. Pieniądze na ten cel… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »