Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-16, 09:40 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: mieszkańcy dzielnicy Generalskiej mają już dość uciążliwego remontu ulic i chodników

Remont na dzielnicy Generalskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Remont na dzielnicy Generalskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Remont na dzielnicy Generalskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Remont na dzielnicy Generalskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Remont na dzielnicy Generalskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Remont na dzielnicy Generalskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Remont na dzielnicy Generalskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Remont na dzielnicy Generalskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Brak dojazdu na posesje czy trudności z odbieraniem śmieci przez firmy komunalne - to tylko część problemów, z jakimi od czerwca muszą mierzyć się mieszkańcy dzielnicy Generalskiej w Opolu. Trwa tam remont i wymiana nawierzchni na drogach oraz chodnikach. MZD w Opolu obiecywało, że ulica Dwernickiego będzie oddana do użytku w lipcu, a jest wrzesień. Teraz jest mowa o końcu roku.
Mieszkańcy z jednej strony cieszą się, że będą mieli nową infrastrukturę drogową, ale z drugiej mają już dość ciągłego zmieniania terminów i wykonywania robót byle jak.

- Samochody jeżdżą tutaj pod prąd. Nie mają też innego wyjścia, bo co mają zrobić. Jeżdżą z gruzem, ze śmieciami i materiałami budowlanymi. - Dzielnica Generalska jest tak rozkopana, że nie jesteśmy tutaj w stanie wjechać. Nie mówiąc już o tym, że o godzinie 15:00 nie ma żadnego pracownika. Sprzęt nie pracuje, nie ma żadnych prac. Jest to marnotrawstwo. - Jestem zdegustowany, dlatego że poraża mnie brak jakiekolwiek logistyki, jeżeli chodzi o prowadzenie tych robót. Mamy ogromny problem, gdzie te nasze samochody parkować. My nie mamy jak się stąd ruszyć. Ja nie mam jak wyjechać samochodem z domu.

Rzecznik MZD w Opolu Adam Leszczyński tłumaczy, że termin oddania ulicy Dwernickiego przesunął się, bo wykonawca postanowił podzielić zakres prac inaczej. Rozpoczął je na wszystkich ulicach, a nie na jednej. Co ciekawe, wszystko po to, aby skończyć szybciej.

- Wykonawca miał na tyle dużo sił przerobowych, że mógł wejść na kolejne ulice i też tam prowadzić prace drogowe. To nie jest też tak, że my zdejmiemy starą nawierzchnię i od razu położymy nową. Trzeba ją przekopać, wykorytować i budować od nowa. Wykonawca tak te prace rozłożył w czasie, że zamiast jednego frontu robót, na którym skupiłby się w 100 procentach, rozpoczął kolejne, tak żeby iść za pracami WIK-u.

Dodatkowo według MZD mieszkańcy mają cały czas zapewniony dojazd do posesji i tylko momentami jest utrudniony. Pytanie tylko, czym mieszkańcy mają tam wjeżdżać, bo samochodem osobowym się nie da.
Mieszkańcy
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2021-10-17, godz. 12:40 Magistrat nie spodziewał się dotacji, więc rozpoczął budowę dróg samodzielnie. Udało się jednak pozyskać 2,5… 2,5 miliona złotych dotacji rzutem na taśmę zdobył Urząd Miejski w Kluczborku na budowę ulicy Kantora i Podkowińskiego w rozbudowywanej części miasta. » więcej 2021-10-17, godz. 11:40 Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza dzisiaj na Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła W Muzeum Wsi Opolskiej dzisiaj (17.10) ostatnia w tym sezonie impreza plenerowa - Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła. Na miejscu spotkać będzie można wystawców… » więcej 2021-10-17, godz. 11:00 Raport MZ: Ponad 2500 nowych infekcji w całej Polsce i 32 na Opolszczyźnie [INFOGRAFIKA] 32 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzono od wczoraj (16.10) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj o 2523 nowych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-10-17, godz. 10:00 Nadleśnictwo Opole zaprasza do lasów. Bushcraft coraz bardziej popularny Choć październik to pora grzybobrania, w opolskich lasach grzybów mamy jak na lekarstwo. W tej sytuacji leśnicy przymierzają się do inwestycji, które mają… » więcej 2021-10-17, godz. 08:30 Opole: policjanci zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych Znacznie zwiększają widoczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Mowa o odblaskach, które powinny być stałym elementem wyposażenia pieszych, jak i… » więcej 2021-10-16, godz. 20:42 75. rocznica postawienia Krzyża Przesiedleńców przez mieszkańców Przebraża na Wołyniu [GALERIA ZDJĘĆ] Mieszkańcy wysiedleni z Przebraża od 75 lat spotykają się w połowie października pod krzyżem w Skarbiszowicach, który postawili w podzięce za uratowanie… » więcej 2021-10-16, godz. 20:30 Raport dnia: Opolszczyzna regionem z najmniejszym dobowym przyrostem liczby zakażeń. W województwie odnotowano kolejną… Minionej doby na Opolszczyźnie potwierdzono 34 nowe przypadki COVID-19. W regionie zmarła też jedna osoba zakażona patogenem z Chin. » więcej 2021-10-16, godz. 19:00 Festiwal Zdrowia w Opolu. To spotkanie zarówno z konwencjonalnymi, jak i naturalnymi metodami leczenia i dbania o zdrowie… W opolskiej Talentowni trwa Festiwal Zdrowia. Odwiedzający Toropol w stolicy regionu mogą w ten sposób dowiedzieć się między innymi, w jaki sposób samodzielne… » więcej 2021-10-16, godz. 18:50 W Opolu zachęcano do ponownego wykorzystywania przedmiotów. "Dzięki zero waste można zaoszczędzić i pomóc plane… Zamiast wyrzucać, wykorzystaj ponownie. Opolscy aktywiści podpowiadali dziś (16.10) mieszkańcom, w jaki sposób można zagospodarować odpady, by zaoszczędzić… » więcej 2021-10-16, godz. 17:53 Opolanie mogli zobaczyć, jak wygląda praca kierowców MZK. Część z nich chce w przyszłości prowadzić miejskie … Miejski Zakład Komunikacji w Opolu otworzył dla mieszkańców bramy swojej zajezdni. W ten sposób spółka chciała zachęcić zarówno do korzystania ze swoich… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »