Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-09, 10:23 Autor: Justyna Maćkowiak

Zakorkowane Opole. Dlaczego kilka remontów jest prowadzonych jednocześnie?

Korki w Opolu [fot. R. Kosicki]
Korki w Opolu [fot. R. Kosicki]
Adam Leszczyński [fot. Marcin Skomudek]
Adam Leszczyński [fot. Marcin Skomudek]
W Opolu od kilku dni korki są znacznie większe niż zwykle. Powodem są m.in. liczne remonty. Dlaczego są prowadzane w tym samym czasie? O to zapytaliśmy w Porannej Loży Radiowej Adama Leszczyńskiego, rzecznika Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.
- W przypadku Opola Zachodniego udałoby się tego uniknąć, gdyby nie protesty [red. ekologów]. Opole Główne jest inwestycją gigantyczną zaplanowaną już jakiś czas temu i rozpoczętą już jakiś czas temu. Czas realizacji jest zgodny z planem, więc nie można mówić, że jest tu jakieś działanie na złość. Ulica Katowicka to jest zadanie z budżetu obywatelskiego, więc trzeba było to zrobić do końca tego roku. Opole Wschodnie - wiemy dobrze, że inwestycja przeciągnęła się do końca tego roku - wyjaśnia Adam Leszczyński.

Rzecznik MZD dodaje, że nie można było zwlekać z dużymi pracami szczególnie na obwodnicy północnej Opola, bo nawierzchnia jest tam zniszczona, a cząstkowy remont był nieopłacalny. - Wiosną tego roku zrobiliśmy wyliczenia, ile by kosztowało kolejny raz porządne połatanie tej obwodnicy. Okazało się, że była to gra nie warta świeczki, stąd też zapadała decyzja, aby ten fragment porządnie wyremontować, właściwie przebudować. Nie mieliśmy tych pieniędzy wczesną wiosną, dostaliśmy je w maju i wówczas rozpoczęła się cała procedura. Projektowanie trwało przez okres wakacyjny, po wakacjach można było przystąpić do prac.

Jak dodał Adam Leszczyński - alternatywą był brak jakiegokolwiek remontu.
Adam Leszczyński cz. 1
Adam Leszczyński cz. 2

Wiadomości z regionu

2021-12-03, godz. 20:45 W Opolu ruszył jarmark bożonarodzeniowy. Na mieszkańców czekają wystawcy, karuzele i bajkowe domki Na opolskim rynku można już poczuć klimat świąt. W drewnianych domkach znajdziemy świąteczne ozdoby, wyroby z drewna, miody i inne przysmaki. W ruch poszły… » więcej 2021-12-03, godz. 19:50 Posłowie Koalicji Obywatelskiej apelują o wyciszenie sporu między prezydentem Opola i marszałkiem. "To nie czas na… Posłowie Koalicji Obywatelskiej Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński zaapelowali do samorządowców, by ci przestali 'kopać się po kostkach', bo tylko zgoda… » więcej 2021-12-03, godz. 19:03 Kolejne zakażenia w szkołach i przedszkolach w Opolu. Na kwarantannę trafiło blisko tysiąc uczniów Urząd Miasta w Opolu informuje o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w dziesięciu szkołach i przedszkolach w stolicy regionu. Zakażonych jest jedenastu… » więcej 2021-12-03, godz. 18:40 Dzień majsterkowicza w opolskiej Talentowni. "Majsterkowanie związane jest z kreatywnością, naprawianiem i udoskon… Dzisiaj (3.12) Światowy Dzień Majsterkowicza. Z tej okazji opolskie przedszkolaki uczyły się fachu w Talentowni przy ul. Barlickiego w Opolu i tworzyły mikołajkowe… » więcej 2021-12-03, godz. 18:11 Poseł Janusz Kowalski: "Przywracamy symetrię w finansowaniu nauki języka polskiego dla rodaków za granicą" Rocznie w Polsce przeznacza się 236 milionów złotych na naukę języka niemieckiego dla Mniejszości Niemieckiej. W 2022 roku dotacja ta miałaby zostać zmniejszona… » więcej 2021-12-03, godz. 17:30 Brzeska policja ma nową broń do walki z pijanymi kierowcami. To efekt współpracy z gminą Lubsza Brzeska policja z nowym narzędziem do walki z nietrzeźwymi kierowcami. To promiler przekazany funkcjonariuszom przez gminę Lubsza. » więcej 2021-12-03, godz. 16:30 Dotacje przyznane. Kolejne opolskie organizacje pozarządowe pozyskały fundusze na swoje działania Umowy podpisane, można działać. 31 organizacji samorządowych otrzymało od urzędu marszałkowskiego pieniądze na realizację swoich zadań. Wśród projektów… » więcej 2021-12-03, godz. 16:00 Opolski sanepid ruszył z kontrolami. Sprawdza, jak przestrzegane są nowe obostrzenia sanitarne Od środy (01.12) opolski sanepid przeprowadził w galeriach handlowych i nie tylko ponad 400 kontroli. Mają one związek z wprowadzonymi ograniczeniami w limicie… » więcej 2021-12-03, godz. 16:00 W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim rozstrzygnięto konkurs "Warto być Polakiem XXI wieku" Jurorzy nie mieli łatwego zadania. W ramach konkursu 'Warto być Polakiem XXI wieku' nadesłano ponad 100 prac uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych… » więcej 2021-12-03, godz. 15:10 Wielki Test z Historii. Powstania śląskie i plebiscyt. "Było dużo materiału i trzeba było się go nauczyć szcze… Za nami Wielki Test z Historii. Powstania śląskie i plebiscyt. Udział w nim wzięło kilkunastu uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dorośli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »