Radio Opole » Gospodarka
2021-09-13, 15:00 Autor: Maja Laksy

Budowa centrum przesiadkowego Opole Wschodnie wkracza w kolejny etap. Konieczna była kolejna zmiana w organizacji ruchu drogowego

budowa centrum przesiadkowego Opole Wschodnie [fot. Maja Laksy]
budowa centrum przesiadkowego Opole Wschodnie [fot. Maja Laksy]
Na budowie centrum przesiadkowego Opole Wschodnie zakończyły się prace na odcinku przy ul. Oleskiej od strony stadionu piłkarskiego, który w ostatnim czasie był objęty kompleksową przebudową. Aby rozpocząć prace na drugiej połowie odcinka, konieczne było wprowadzenie modyfikacji w ruchu drogowym.
Jak informuje Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, zmiany zostają wprowadzane w taki sposób, aby znacząco nie wpływać na jazdę kierowców w rejonie budowanego centrum przesiadkowego.

- Na Opolu Wschodnim zmieniliśmy nieco organizację ruchu w rejonie stadionu Odry Opole. Przez ostatnich kilka miesięcy ruch odbywał się lewym pasem, co sprawiało, że jeździliśmy pod prąd. Teraz ruch zostanie przełożony na właściwy, prawy pas, i tak już pozostanie do końca realizowania inwestycji - zaznacza rzecznik MZD.

Oprócz wymienionego wcześniej fragmentu, wykonawca prowadzi prace końcowe w rejonie nasypu kolejowego. Powstaje też trzeci segment, który stanowi brakujący element budowanej estakady. - Jedne z najbardziej spektakularnych prac trwają jednak w tunelu powstającym w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino i Batalionów Chłopskich - dodaje Adam Leszczyński.

Przypomnijmy, że inwestycja warta blisko 141 milionów złotych ma być gotowa do końca roku. Termin uległ zmianie ze względu na opóźnienia w dostawie materiałów budowlanych, a także obostrzenia związane z pandemią.
Adam Leszczyński

Gospodarka

2021-09-24, godz. 18:15 Szersza, równiejsza, z chodnikiem i nowymi poboczami. DW 457 w Chróścicach po remoncie Półtora miliona złotych kosztował remont kilometra drogi wojewódzkiej 457 w Chróścicach (pow. opolski, gm. Dobrzeń Wlk). » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Dzień Energetyka w opolskiej elektrowni. Wyróżniono zasłużonych Ponad 30 pracowników PGE GiEK oddziału Elektrowni Opole otrzymało medale i dyplomy za długoletnią służbę, zasługi na rzecz opolskiej elektrowni i wzorowe… » więcej 2021-09-24, godz. 16:10 PSL: o problemach rolników. "W ciągu sześciu lat okrojono budżet na rolnictwo o 35 mld zł" Spadek krajowego budżetu na rolnictwo, sprzedaż ziemi rolnej i leśnej cudzoziemcom, inflacja, czy upadające gospodarstwa w skutek Afrykańskiego Pomoru Świń… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Ogromne zainteresowanie programem "Czyste Powietrze", także na Opolszczyźnie Od początku realizacji programu 'Czyste Powietrze', a więc przez 3 lata, wpłynęło w regionie ponad 8 tyś. 700 wniosków, a tylko w tym roku przeszło 3 tys… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 Mieszkańcy Opolszczyzny coraz chętniej korzystają z PUE ZUS Platforma Usług Elektronicznych ZUS, z której korzystają pracownicy, emeryci, przedsiębiorcy oraz lekarze, szczególnie przydatna okazuje się w ostatnich… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Powstaje nowa hala firmy B+K w Walcach. Przybędzie 150 miejsc pracy Trwa budowa nowej hali produkcyjnej fimy B+K w Walcach. W ciągu półtora roku powstanie zakład, w którym produkowane będą opakowania z tworzyw sztucznych… » więcej 2021-09-23, godz. 17:30 Firma Capita rozpoczyna działalność w Opolu. W początkowym etapie potrzeba 100-200 osób, chętnie mówiących po … Nowy inwestor w Opolu szuka na początek od stu do dwustu pracowników. Międzynarodowa firma Capita działa w branży konsultingu, outsourcingu i transformacji… » więcej 2021-09-23, godz. 14:00 Dokumenty geodezyjne zdobędziemy siedząc w domu. Ruszył specjalny portal, którego baza zawiera dokumenty wszystkich… Potrzebujesz zdobyć dokładną mapę, zamówić wyrys bądź wypis? Chcesz dowiedzieć się, jaki na danym terenie obowiązuje plan zagospodarowania czy też… » więcej 2021-09-23, godz. 13:15 Anna Zalewska w Radiu Opole o decyzji TSUE. "Decyzja wydana jednoosobowo, arogancko, bez przeczytania bardzo szerokiej… Europosłanka PiS Anna Zalewska, gość audycji 'Prosto z Sejmu' Magdaleny Ogórek komentuje decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o nałożeniu… » więcej 2021-09-23, godz. 10:00 Zwolnienia ze składek przedsiębiorcom prowadzącym sklepiki szkolne oraz pilotom wycieczek i przewodnikom turystycznym… Aby z ulg skorzystać, trzeba się jednak spieszyć - wnioski tylko w formie elektronicznej (PUE ZUS) przyjmowane są do końca września. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »