Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-27, 18:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Na razie około tony, ale ma być więcej. Gospodarstwo Rybackie Niemodlin może pochwalić się przetwórnią

Przetwórnia GR w Niemodlinie tygodniowo wędzi około tony ryb [fot. Mariusz Chałupnik]
Przetwórnia GR w Niemodlinie tygodniowo wędzi około tony ryb [fot. Mariusz Chałupnik]
Przetwórnia GR w Niemodlinie tygodniowo wędzi około tony ryb [fot. Mariusz Chałupnik]
Przetwórnia GR w Niemodlinie tygodniowo wędzi około tony ryb [fot. Mariusz Chałupnik]
Już nie tylko żywe bądź surowe, ale teraz również wędzone. Gospodarstwo Rybackie w Niemodlinie uruchomiło własną przetwórnię.
- W tym momencie produkuje ona tygodniowo około tony ryby wędzonej - informuje Waldemar Wójtowicz, dyrektor niemodlińskiego gospodarstwa. - Z firmy, która zajmowała się wyłącznie produkcją surowca, to staramy się stać firmą, która będzie też sprzedawała towar przetworzony. Wędzimy najbardziej popularnego karpia, ale i amura oraz tołpygę. Za kilogram tych dwóch pierwszych trzeba zapłacić około 40 złotych, za tołpygę około 25 złotych.

Jak dodaje Waldemar Wójtowicz przetwórnia ma możliwości techniczne, aby wędzić w niej więcej ryb niż obecnie. Problemem jest kwestia ich zbycia.

- Na razie można nasze produkty dostać w Niemodlinie i okolicach, ale rozmawiamy już z dużym odbiorcą w Kędzierzynie-Koźlu i powoli będzie dołączała też Nysa - mówi Wójtowicz. - Sukcesywnie przechodzimy od jednego do drugiego miasta. Na ten moment szukamy możliwości zawierania umów ze średnimi odbiorcami, a nie z dużymi sieciami.

Gospodarstwo Rybackie Niemodlin wybudowało wytwórnię już w ubiegłym roku, ale na przeszkodzie w jej uruchomieniu stanęły kwestie techniczne oraz brak własnych, wyhodowanych ryb, które można było poddać obróbce, stąd otwarcie zakładu zostało opóźnione.
Waldemar Wójtowicz
Waldemar Wójtowicz

Wiadomości z regionu

2022-01-28, godz. 22:00 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pokoju czeka na remont hali sportowej Blisko 3 mln złotych będzie kosztował remont hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pokoju. To jedna z najważniejszych inwestycji gminnych, która… » więcej 2022-01-28, godz. 21:00 Kłopotliwa organizacja ruchu w centrum Opola. Policja wspólnie z ratuszem wprowadzi kolejne zmiany Wygrażanie innym kierowcom, niebezpieczne sytuacje, a do tego kolizja autobusu MZK z samochodem osobowym - to konsekwencja błędnego oznakowania na styku ulic… » więcej 2022-01-28, godz. 20:30 Budowa centrum przesiadkowego ''Opole Główne'' wkracza w kolejny etap Trwają zaawansowane prace przy budowie centrum przesiadkowego ''Opole Główne''. Gotowe są już sieci, instalacje, a także wszystkie poziomy parkingu. Obecnie… » więcej 2022-01-28, godz. 20:30 Dom Kultury w Grodkowie doczeka się remontu Dom Kultury w Grodkowie, w którym od wielu lat odbywa się 'Muzyczna Jesień', czyli Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne, przejdzie długo wyczekiwany remont… » więcej 2022-01-28, godz. 19:50 Raport dnia: ponad 1600 zachorowań na COVID-19 na Opolszczyźnie. W kraju ponad 60% wszystkich zakażeń dotyczy omikrona… 1632 nowe zakażenia koronawirusem i śmierć 6 osób potwierdzono dziś (28.01) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia informuje o 57… » więcej 2022-01-28, godz. 19:30 USK w Opolu przekazuje na licytację WOŚP bony na badania laboratoryjne Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu przekazał bony laboratoryjne na licytacje podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ten sposób opolska… » więcej 2022-01-28, godz. 19:10 Radni młodzieżowi chcą wytyczyć kierunki rozwoju powiatu Młodzież z Kędzierzyna-Koźla i Reńskiej Wsi chce mieć większy wpływ na to, co się dzieje w powiecie. Młodzieżowa Rada Kiasta Kędzierzyn-Koźle we współpracy… » więcej 2022-01-28, godz. 18:40 Kędzierzyn-Koźle: na wymaz tylko po rejestracji telefonicznej Ze względu na bardzo dużą ilość osób oczekujących codziennie na wykonanie wymazu i testu na obecność koronawirusa, laboratorium w szpitalu powiatowym… » więcej 2022-01-28, godz. 17:55 Nietypowe glany trafiły na licytację opolskiego sztabu WOŚP Unikatowa para butów, która jest częścią artystycznej kolekcji Janusza Gilewicza pt. „Ikony 21”, trafiła na licytację opolskiego sztabu WOŚP. Pochodzący… » więcej 2022-01-28, godz. 17:35 "Bezpieczna Autostrada A4". Wspólna akcja policji i KAS w pięciu województwach Po prawie miesiącu obowiązywania nowego taryfikatora, spadła liczba wypadków i ofiar na drogach Opolszczyzny. Według danych Komendy Wojewódzkiej Policji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »