Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-26, 09:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Najpierw Opole, Nysa i Olesno, potem Kędzierzyn-Koźle. To szpitale dla pacjentów z koronawirusem

Opieka nad pacjentem z covid-19 [fot. archiwum USK w Opolu]
Opieka nad pacjentem z covid-19 [fot. archiwum USK w Opolu]
Wraz ze znacznym wzrostem zachorowań na COVID-19 w IV fali pandemii, wracają obawy mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, że ich szpital znów z dnia na dzień zostanie zamknięty i przekształcony na placówkę covidową. Dyrektor szpitala uspokaja, że taki scenariusz nie powinien się powtórzyć, bo zgodnie z planami wojewody, to inne placówki w pierwszej kolejności mają przyjmować osoby zainfekowane koronawirusem.
- Wojewoda przygotował plan, w którym jest określone, jakie placówki i w jakiej kolejności będą dysponowane do opieki nad pacjentami covidowymi – mówi Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. - Fundament stanowi szpital tymczasowy i są dwa oddziały zakaźne w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu i szpitalu w Nysie. I to oni są teraz na pierwszej linii walki o pacjenta z COVID-19 - dodaje.

Szybciej niż Kędzierzyn-Koźle pacjentów covidowych ma przyjmować placówka w Oleśnie, która ma zabezpieczyć 16 łóżek II poziomu opieki, w tym 4 na oddziale intensywnej opieki.

W razie znacznego rozwinięcia się pandemii i konieczności hospitalizowania dużych grup chorych, kozielski szpital ma być przekształcany etapowo. Maksymalnie ma mieć 190 łóżek covidowych. Wszystkich dostępnych łóżek jest 256.
Jarosław Kończyło

Wiadomości z regionu

2023-02-03, godz. 20:30 KAS zlikwidowała nielegalny salon gier w powiecie nyskim Kolejny nielegalny salon gier w województwie opolskim namierzony i zlikwidowany. Tym razem na terenie powiatu nyskiego. W lokalu zatrzymano też poszukiwanego… » więcej 2023-02-03, godz. 19:45 Koniec TOWU w centrum handlowym Turawa Park. Punkt pomocowy zmienia adres [ZDJĘCIA] Tymczasowy Ośrodek Wsparcia Ukrainy po 11 miesiącach funkcjonowania zakończył działalność w lokalu po byłym sklepie budowlanym przy centrum handlowym Turawa… » więcej 2023-02-03, godz. 18:34 Utrudnienia w ruchu w Nysie po wypadku na ul. Bema. Zderzyły się 3 pojazdy, jedna osoba trafiła do szpitala Tuż przed godziną 18:00 w Nysie doszło zdarzenia drogowego, w którym udział wzięły 3 auta. Wypadek miał miejsce na ulicy Bema - między Rondem Sikorskiego… » więcej 2023-02-03, godz. 18:22 Zaczyna brakować węgla. Osiem gmin składa zapotrzebowanie Osiem opolskich gmin zgłasza, że powoli zaczyna im brakować węgla na składach. Taką informację przekazał wojewoda opolski Sławomir Kłosowski po spotkaniu… » więcej 2023-02-03, godz. 17:00 Opolska psychiatria dziecięca przepełniona. Problemem są braki w kadrze medycznej Opolska psychiatria dziecięca pęka w szwach. Od kilku tygodni brakuje tam miejsc. Hospitalizowani pacjenci leżą nawet na korytarzu. Powodów jest klika, ale… » więcej 2023-02-03, godz. 16:42 Dzień SPA w opolskiej Betanii. Uczennice zadbały o fryzury pacjentów hospicjum [ZDJĘCIA] Uczennice technikum fryzjerskiego przy ul. Struga w Opolu zorganizowały dzień SPA dla pacjentów hospicjum Betania. W ruch poszły nożyczki, szczotki i suszarki… » więcej 2023-02-03, godz. 16:00 Policja szuka wandala, który popisał farbą zabytkowe mury w Byczynie Nieznany jak na razie sprawca pomazał czarnym sprayem zabytkowe mury w Byczynie. Wulgarny napis pojawił się minionej nocy. » więcej 2023-02-03, godz. 16:00 Mija 29 lat od zakończenia produkcji nysek Dawniej można było je spotkać niemal na każdej ulicy. Dziś sprawne auta marki nysa to często prawdziwe perełki. » więcej 2023-02-03, godz. 15:14 Opolskie w "młodej" wersji. Nowe logo stworzyła nastolatka Na kubkach, parasolach, czy długopisach województwa zagości wkrótce nowe logo 'Młode Opolskie'. Jego autorką jest uczennica zespołu Szkół Rolniczych im… » więcej 2023-02-03, godz. 15:04 Zbiegł z miejsca wypadku, a potem podpalił auto? Kędzierzyńscy policjanci nie wykluczają takiego przebiegu zdarze… Kędzierzyńska policja nie wyklucza, że spalone auto w Cisku należy do sprawcy wczorajszego (02.02) wypadku przy ul Łukasiewicza. Przypomnijmy, po godzinie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »