Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-25, 07:00 Autor: Marzena Śmierciak

Rusza remont holu głównego USK w Opolu. Rejestracja główna placówki przeniesiona

Wizualizacja wejścia głównego i nowej przychodni w USK [grafika: USK w Opolu]
Wizualizacja wejścia głównego i nowej przychodni w USK [grafika: USK w Opolu]
Tymczasowa rejestracja w USK [fot. USK w Opolu]
Tymczasowa rejestracja w USK [fot. USK w Opolu]
Wizualizacja wejścia głównego i nowej przychodni w USK [grafika: USK w Opolu]
Wizualizacja wejścia głównego i nowej przychodni w USK [grafika: USK w Opolu]
Wizualizacja wejścia głównego i nowej przychodni w USK [grafika: USK w Opolu]
Wizualizacja wejścia głównego i nowej przychodni w USK [grafika: USK w Opolu]
Ważna informacja dla pacjentów poradni specjalistycznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Rejestracja główna placówki zostanie przeniesiona w inne, tymczasowe miejsce. Ma to związek z rozpoczynającym się remontem holu głównego szpitala.
Rejestrujący się od poniedziałku, 25 października, będą przyjmowani w mobilnych pomieszczeniach przed głównym wejściem - w niebieskich kontenerach.

- W listopadzie wyznaczone zostaną nowe trasy komunikacyjne w remontowanym holu głównym - wyjaśnia Marcin Miga, dyrektor ds. administracyjnych USK w Opolu. - Po zakończeniu prac, które potrwają kilka miesięcy, rejestratorzy wrócą do zmodernizowanej przestrzeni, dostosowanej do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami - zapowiada. Wyremontowane będzie także wejście główne, m.in. powstanie nowy podjazd.

Przebudowa strefy wejścia do szpitala i holu głównego, jak przekazała rzecznik USK Edyta Hanszke-Lodzińska, połączona jest z remontem dawnych poradni chirurgicznej i diabetologicznej (lewe skrzydło budynku) i przekształcenia tych pomieszczeń na potrzeby Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej dla dzieci i dorosłych. Zostanie ona uruchomiona przy al. Witosa przez miasto (Opole).

Cała inwestycja ma kosztować niemal 5,5 mln zł, z czego udział opolskiego samorządu wyniesie ok. 1,6 mln zł. Na pozostałą część szpital pozyskał dofinansowanie, m.in. krajowego programu unijnego "Dostępność Plus" i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu "Opolskie wspiera szpitale w walce z Covid-19". Prace remontowe potrwają do lata 2022 r.

Wiadomości z regionu

2021-12-05, godz. 09:00 Działają bezinteresownie i sprawiają, że nasze otoczenie staje się trochę lepsze. Dziś Międzynarodowy Dzień W… Bezinteresownie poświęcają swój wolny czas i działają na rzecz potrzebujących dzieci, seniorów czy zwierząt. Mowa o wolontariuszach, którzy dziś obchodzą… » więcej 2021-12-05, godz. 08:30 Bardzo łatwo będzie spotkać dzisiaj świętego Mikołaja w Kluczborku. Jest kilka wydarzeń Święto Światła przygotowano na dzisiejsze (05.12) popołudnie w Kluczborku. » więcej 2021-12-04, godz. 21:50 Raport dnia: ponad 25 tysięcy zakażeń w kraju i ponad 800 w regionie. Zmarło 502 pacjentów, z czego 22 na Opolszczyźnie… 833 nowe zakażenia koronawirusem i śmierć 22 chorych - to bilans minionej doby na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-12-04, godz. 21:00 W niedzielę uroczyste rozświetlenie kędzierzyńsko-kozielskiej choinki Święta nie będą takie same, jeśli zabraknie choinki i błyszczących na niej światełek. Żeby zapewnić bożonarodzeniowy klimat, co roku w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-12-04, godz. 20:30 Barwne iluminacje, domki z bajkami oraz 16-metrowa choinka. Świąteczny jarmark oficjalnie otwarty 16-metrową choinkę rozświetlono dziś (04.12) na opolskim rynku. W ten sposób oficjalnie otwarto tegoroczny jarmark świąteczny, który obfituje w szereg… » więcej 2021-12-04, godz. 20:18 Walce: pożar w mieszalni kleju, jedna osoba ranna Jedna osoba została poszkodowana w pożarze, do jakiego doszło przed godziną 19:00 w mieszalni kleju w miejscowości Walce w powiecie krapkowickim. » więcej 2021-12-04, godz. 19:15 Marsz Mikołajów przeszedł ulicami Opola. "Manifestujemy, że jest w nas dobro" Zbiórka pieniędzy na wsparcie leczenia chorej na raka Paulinki z Opola - to główny cel tegorocznego Marszu Mikołajów, który przeszedł dzisiaj (04.12) ulicami… » więcej 2021-12-04, godz. 17:50 Wpłacili zaliczki, ćwiczą poloneza i czekają. Trwają przygotowania do studniówek W opolskich szkołach średnich trwają przygotowania do studniówek. Większość uczniów wybrała już swoje kreacje, restauracje pobrały zaliczki, znany jest… » więcej 2021-12-04, godz. 17:00 Opole: od poniedziałku zmiany w organizacji ruchu na Batalionów Chłopskich W związku z kolejnym etapem budowy centrum przesiadkowego Opole Wschodnie w poniedziałek i wtorek (6-7.12) na wysokości stacji Orlen wprowadzony zostanie ruch… » więcej 2021-12-04, godz. 15:30 Świąteczne warsztaty plastyczne. To propozycja kreatywnych zajęć prowadzonych w Muzeum Śląska Opolskiego Opowieści o tradycjach, eksponatach muzealnych, ale przede wszystkim wykonanie bombki choinkowej. W tym celu spotkali się dziś (4.12) uczestnicy warsztatów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »