Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-24, 09:28 Autor: Roman Juranek

Poseł PiS Katarzyna Czochara na czele nowego gremium w parlamencie

Katarzyna Czochara [zdj. Radio Opole]
Katarzyna Czochara [zdj. Radio Opole]
Powstał Parlamentarny Zespół ds. Myśli i Dzieła Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu stanęła na czele tej grupy.

W Radiu Opole opowiedziała o swojej pracy m.in. w zespołach parlamentarnych.
- Wspólnie z wieloma posłami zamierzamy upamiętnić błogosławionego - tłumaczy. - Aby właśnie myśli i dzieło, które pozostawił po sobie kardynał Wyszyński jednak pozostały również w naszych sercach, w naszych myślach, w naszej głowie. Abyśmy to, czym na co dzień żył kardynał starali się, również na co dzień, wdrażać. Tym wszystkim o czym kardynał nas uczył, starać się kierować w swoim życiu.

Posłanka należy także do Parlamentarnego Zespołu Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich. - Na co dzień oczywiście bardzo współpracuję z Kołem Gospodyń Wiejskich z Moszczanki. To jest dobry przykład, że w ramach rządowych programów kierowanych do Kół Gospodyń Wiejskich, również nasze koło zostało dofinansowane i w ramach tych środków finansowych doposażono je w konkretny sprzęt. No i też uczestniczenie w różnego typu przedsięwzięciach, chociażby akcja "Szczepimy się" czy "Podróże Kulinarne po Kresach Wschodnich”.

- To są działania, które mają ważne wymiary: społeczny i integracyjny - podsumowała posłanka Katarzyna Czochara.
Katarzyna Czochara
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2021-12-09, godz. 13:39 Z małego pojazdu nic nie zostało. W Biskupicach doszczętnie spłonął samochód osobowy Mikropojazd, którym można poruszać się maksymalnie do 45 km/h, spalił się doszczętnie dzisiaj (09.12) rano w Biskupicach na drodze krajowej nr 41. Z samochodu… » więcej 2021-12-09, godz. 13:20 Cztery osiedla bez wody. Utrudnienia w Kędzierzynie-Koźlu Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla dzisiaj (9.12) i jutro (10.12) mogą mieć suche krany. Jak informuje przedsiębiorstwo Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, w związku… » więcej 2021-12-09, godz. 12:45 Więzienia numer 1 i 2 w Strzelcach Opolskich zostały połączone W Strzelcach Opolskich przez lata działały dwa zakłady karne. Teraz jest tylko jeden. Więzienia numer 1 i 2 zostały ze sobą połączone. To kolejny etap… » więcej 2021-12-09, godz. 12:15 Ozimek na przejęcie dworca od PKP jeszcze poczeka. Ustalenia gminy ze spółką sprawdza ministerstwo Komplikuje się sprawa przejęcia dworca kolejowego przez gminę Ozimek od PKP. Jeszcze w październiku wydawało się, że pozostały tylko formalności. Teraz… » więcej 2021-12-09, godz. 11:50 Nyska policja zatrzymała włamywacza. Grozi mu do 10 lat więzienia Mieszkaniec Nysy podejrzany o kradzieże z włamaniem wpadł w ręce miejscowej policji. 28-latek miał włamywać się do sklepów i lokali na terenie miasta… » więcej 2021-12-09, godz. 11:16 Raport MZ: mamy prawie 27,5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem, w tym rekordowo ponad tysiąc w regionie. Zmarło… 27 458 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano minionej doby - podaje Ministerstwo Zdrowia. Na Opolszczyźnie stwierdzono 1004… » więcej 2021-12-09, godz. 10:35 Kierowco, sprawdź się sam, zanim ruszysz w drogę. W Kędzierzynie-Koźlu w komisariacie zamontowano samoobsługowy … Samoobsługowy alkomat udostępniono mieszkańcom w komisariacie policji przy ul. Racławickiej 3 w Kędzierzynie-Koźlu. Urządzenie jest proste w obsłudze… » więcej 2021-12-09, godz. 09:54 Janusz Kowalski mówi o "tęczowych kryteriach" w konsultowanym programie funduszy unijnych. Zbigniew Kubalańca odpow… Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski zarzucił zarządowi województwa opolskiego nieuzasadnione i bezprawne preferowanie osób LGBT+ w przyznawaniu pieniędzy… » więcej 2021-12-09, godz. 08:53 Jest akt oskarżenia w sprawie podwójnego zabójstwa przy Dubois w Opolu. Dwóm Mołdawianom i Ukraińcowi grozi doż… Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Opolu akt oskarżenia przeciw trzem obcokrajowcom oskarżonym o podwójnego zabójstwa przy ulicy Dubois w Opolu… » więcej 2021-12-09, godz. 08:09 Strzelce Opolskie: coraz więcej wiadomo o tym, kim byli skazani pochowani na cmentarzu więziennym Naukowcy ustalili tożsamość 54 z 71 osób, których szczątki ekshumowano latem tego roku z terenu byłego cmentarza więziennego w Strzelcach Opolskich. Po… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »