Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-21, 18:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Niemodlin: gmina chce wybudować nowe przedszkole. Dzieci będą miały jedną placówkę?

Przedszkole - zdjęcie ilustracyjne [fot. P. Pękala]
Przedszkole - zdjęcie ilustracyjne [fot. P. Pękala]
Zamiast dwóch przestarzałych i niefunkcjonalnych obiektów, jeden nowoczesny. Niemodlin planuje budowę nowego przedszkola. Do niego miałyby zostać przeniesione dzieci, które uczęszczają teraz do placówek przy ulicach - Opolskiej i Kilińskiego. Nowa placówka ma liczyć 11 oddziałów.
- Są problemy techniczne z obecnymi przedszkolami. Zwłaszcza dotyczy to tego przy ulicy Opolskiej - mówi Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina. - Jest to obiekt budowany w systemie budynków namysłowskich, więc był przeznaczony na jakieś 20 lat, a dzięki Bogu, już 40 lat minęło i w dalszym ciągu budynek stoi, ale bezwzględnie nie nadaje się już do remontów.

Jak informuje Dorota Koncewicz radni Niemodlina zdecydowali, że nowe przedszkole zostanie wybudowane w okolicach hali sportowej i szkoły podstawowej nr 1.

- Chcemy stworzyć tam edukacyjny kompleks - zaznacza burmistrz Niemodlina. - Myślimy o tym, żeby stworzyć jeden obiekt na miarę standardów, no i w takiej lokalizacji, gdzie te dzieci będą mogły skorzystać nie tylko ze swojego obiektu przedszkolnego, ale też z infrastruktury towarzyszącej, czyli z obiektów sportowych. Tam mamy boisko Orlik, tam mamy stadion, mamy również w pobliżu ośrodek kultury.

Szacowany koszt budowy nowego przedszkola w Niemodlinie to 24 miliony złotych. Na razie gmina przygotowuje się do przeprowadzenia przetargu na dokumentację projektową.
Dorota Koncewicz
Dorota Koncewicz

Wiadomości z regionu

2021-12-06, godz. 19:00 "Uśmiech daje moc do wyzdrowienia". Dr Clown przygotował dzieciom leżącym w USK mikołajki Był renifer, bałwan 'Olaf', elf, a także oczywiście ten, którego 6 grudnia nie może zabraknąć, czyli święty Mikołaj. Z okazji mikołajek wolontariusze… » więcej 2021-12-06, godz. 18:35 Wojewoda o pogróżkach antyszczepionkowców: "Ważne, żeby mając takie, a nie inne poglądy, nie przeszkadzać innym… 134 osoby zaszczepiły się przeciw COVID-19 w dwóch opolskich parafiach w Nysie i w Opolu w ramach akcji organizowanej przez wojewodę opolskiego. Jak informuje… » więcej 2021-12-06, godz. 18:30 Sanepid bezpodstawnie zamknął dyskotekę w Zawadzkiem. Zapadł wyrok WSA w Opolu Kontrole, mandaty i zamknięcie dyskoteki w Zawadzkiem w styczniu tego roku było niezgodne z prawem - tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu. Wyrok… » więcej 2021-12-06, godz. 18:00 Policja radzi, jak zabezpieczyć mieszkanie przed świątecznymi wyjazdami. Można zminimalizować ryzyko włamania Opolska policja przypomina o prawidłowym zabezpieczeniu domu lub mieszkania przed wyjazdami świątecznymi. Funkcjonariusze przyznają, że nie ma idealnych rozwiązań… » więcej 2021-12-06, godz. 17:40 To tradycja pielęgnowana od lat. Opolscy kontrterroryści przekazali prezenty do jednego z domów dziecka Na co dzień mierzą się z najniebezpieczniejszymi przestępcami i sytuacjami. Dzisiaj (6.12) pokazali inne, łagodne oblicze. Opolscy kontrterroryści odwiedzili… » więcej 2021-12-06, godz. 16:36 4 zastępy strażackie interweniowały po uszkodzeniu sieci gazowej w Gotartowie. Nie ma poszkodowanych Zakończyła się akcja strażaków w miejscowości Gotartów - Ogrodnictwo po uszkodzeniu sieci gazowej. Nie ma osób poszkodowanych. » więcej 2021-12-06, godz. 16:16 IMGW ostrzega! Wieczorem i w nocy na drogach oraz chodnikach będzie bardzo ślisko IMGW ostrzega mieszkańców województwa opolskiego przed oblodzeniem. Niebezpieczne zjawisko pogodowe wystąpi we wszystkich powiatach w regionie. » więcej 2021-12-06, godz. 16:05 Prokuratorskie zarzuty dla byłego dyrektora szkoły w Rudnikach. Miał wyłudzić prawie 9 tysięcy złotych na lekcje… Prokuratorskie zarzuty oszustwa usłyszał Dariusz N., były dyrektor Publicznego Gimnazjum w Rudnikach. » więcej 2021-12-06, godz. 15:55 COVID-19 na Opolszczyźnie nie odpuszcza. "Mamy zagwarantowanych tyle łóżek, ile podczas wiosennej trzeciej fali" Opolszczyzna dysponuje obecnie tyloma łóżkami dla pacjentów z COVID-19, ile było zabezpieczonych podczas wiosennej trzeciej fali koronawirusa. Według prognoz… » więcej 2021-12-06, godz. 15:10 Dzieci w sieci - dorośli rozmawiają o zagrożeniach w Internecie Jakie zagrożenia czyhają na najmłodszych w internecie? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy konferencji „Dzieci w sieci”, którą zorganizowała… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »