Radio Opole » Gospodarka
2021-10-22, 10:58 Autor: Mariusz Chałupnik

Na razie skorzysta ponad 1200 osób, później ma być ich więcej. Niemodlin rozpoczął wymianę wodociągów w najbardziej newralgicznych miejscach

Nowy wodociąg połączy SUW w Niemodlinie z SUW w Roszkowicach [fot. UG w Niemodlinie]
Nowy wodociąg połączy SUW w Niemodlinie z SUW w Roszkowicach [fot. UG w Niemodlinie]
To ma być krok w stronę stabilizacji i jakości. Rozpoczęła się budowa wodociągu pomiędzy stacjami uzdatniania wody w Niemodlinie i Roszkowicach. To odcinek prawie 5-kilometrowy.
- Dzięki nowemu tranzytowi jakość odbioru oraz samej wody będzie lepsza na terenie ośmiu sołectw, bo do tej pory były z tym problemy - mówi Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina. - 1204 mieszkańców będzie miało lepszej jakości wodę. Problemy są ciągłe. Dotyczą one ciśnienia wody w kranach. Jakość tej wody też nie jest taka, jakiej byśmy oczekiwali. W momencie, kiedy te pobory wody są duże, to dochodzi do zanieczyszczeń. Kilka lat temu wszystkie miejscowości, które są połączone z SUW-em Roszkowice borykały się z problemem coli.

Całkowity koszt inwestycji to ponad milion 200 tysięcy złotych. Milion złotych dofinansowania Niemodlin uzyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Podobne problemy z dostawami wody są w ścisłym centrum Niemodlina. Tu gmina również planuje inwestycje.

- Liczba awarii w okolicach rynku jest ogromna i musimy działać - mówi Dorota Koncewicz. - Przejeżdżający przez środek miasta ciężki transport powoduje nieustanne drgania, ruchy. To powoduje, że sieć się rozszczelnia, pęka.

Obecnie gmina przygotowuje dokumentacje na przebudowę sieci w rejonie starego miasta. To obszar rynku oraz ulic Korfantego i Powstańców Śląskich.
Dorota Koncewicz
Dorota Koncewicz

Gospodarka

2021-11-29, godz. 20:30 Coraz bliżej wyłonienia wykonawcy na ostatnie etapy ścieżki pieszo-rowerowej z Opola do Turawy. Jedna oferta mieści… Turawski magistrat otworzył koperty w przetargu na budowę ścieżki pieszo-rowerowej, która połączy Turawę z Opolem. Chodzi o dwa ostatnie etapy tej inwestycji… » więcej 2021-11-29, godz. 15:30 Na budowanej obwodnicy Olesna wylano pierwsze warstwy asfaltu. Postęp prac sięga 30 procent, ale zbliża się przerwa… Trzydziestu procent sięga zaawansowanie budowy obwodnicy Olesna. Prace przy pierwszym odcinku drogi ekspresowej na Opolszczyźnie ruszyły na początku roku… » więcej 2021-11-29, godz. 13:00 W Głubczycach rozpoczął się remont basenu miejskiego Gmina Głubczyce podpisała umowę na remont basenu miejskiego. Pierwszy etap prac zakłada między innymi przebudowę brodzika i basenu środkowego oraz wykonanie… » więcej 2021-11-29, godz. 12:30 Ujazd dołączy do gmin, które płacą tzw. janosikowe Ujazd niedługo ma dołączyć do gmin, które płacą tzw. janosikowe, czyli część swoich dochodów odprowadzają do budżetu państwa, aby pomóc biedniejszym… » więcej 2021-11-29, godz. 10:00 Wszystko idzie zgodnie z planem. Na koniec kwietnia 2022 r. zaplanowano finisz remontu oczyszczalni w Gościejowicach koło… Modernizacja oczyszczalni w Gościejowicach w gminie Niemodlin zrealizowana jest w około 70 proc. Na ukończeniu są kluczowe prace związane z infrastrukturą… » więcej 2021-11-29, godz. 07:00 Końca nie widać. Remont ulic w dzielnicy Generalskiej w Opolu jeszcze potrwa Remont ulic w dzielnicy Generalskiej w Opolu nie skończy się w tym roku. Choć prace na niektórych ulicach są już ukończone, to MZD ma w planie przebudowę… » więcej 2021-11-28, godz. 19:45 Październik był kolejnym miesiącem z niższym bezrobociem w regionie Październik był kolejnym miesiącem, kiedy w regionie odnotowano spadek bezrobocia. W porównaniu do września liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach… » więcej 2021-11-28, godz. 08:54 Wykorzystali oszczędności z poprzedniego przetargu. Murów rozbudowuje kanalizację Po nowym roku rozpocznie się drugi etap budowy kanalizacji w Starych Budkowicach. Sieć zostanie dokończona na dwóch ulicach - Zagwiździańskiej oraz Targ… » więcej 2021-11-27, godz. 12:00 Ma być taniej, ale najpierw będzie drożej. Aby obniżyć ceny za śmieci Tarnów Opolski przystąpi do "Czystego re… To ma być antidotum między innymi na rosnące ceny wywozu odpadów. Radni Tarnowa Opolskiego zdecydowali, że gmina w przyszłym roku przystąpi do Związku… » więcej 2021-11-26, godz. 19:00 Kolejna droga w Opolu oddana do użytku. Tym razem zakończono budowę łącznika ulicy Sieradzkiej z Bielską Kolejna wyremontowana droga w Opolu gotowa do użytku. Chodzi o połączenie ulicy Sieradzkiej z ul. Bielską na osiedlu Malinka. W ramach inwestycji zamontowano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »