Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-20, 12:59 Autor: Mariusz Chałupnik

W Turawie będzie kładka. Uda się zrealizować również remont zabytkowego mostu

W Turawie powstanie kładka pieszo-rowerowa [fot. wójt Turawy]
W Turawie powstanie kładka pieszo-rowerowa [fot. wójt Turawy]
W Turawie powstanie kładka pieszo-rowerowa [fot. wójt Turawy]
W Turawie powstanie kładka pieszo-rowerowa [fot. wójt Turawy]
W Turawie powstanie kładka pieszo-rowerowa [fot. wójt Turawy]
W Turawie powstanie kładka pieszo-rowerowa [fot. wójt Turawy]
Ruszyła budowa kładki pieszo-rowerowej wzdłuż zabytkowego mostu nad Małą Panwią w centrum Turawy. Jest to element inwestycji związanej z budową ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Opole z Jeziorem Dużym w Turawie.
Nowa przeprawa odzieli ruch pieszy od samochodowego na ruchliwej drodze powiatowej w kierunku Jeziora Dużego.

- Utworzenie kładki umożliwi przeprowadzenie remontu mostu - mówi Henryk Zapior, członek zarządu powiatu opolskiego. - Nie byłoby to możliwe, żeby pogodzić jedno z drugim. Dlatego, że w obecnych warunkach ten most wraz z chodnikiem nie spełniałby wymogów unijnych. Stąd to przejście dla pieszych, przejazd rowerowy. To pozwoli, aby nadal walczyć o fundusze na remont mostu.

W ramach inwestycji, która w tym roku będzie kosztowała ponad milion złotych, konieczna będzie budowa kanalizacji deszczowej oraz sieci wodociągowej.

- Ta inwestycja jest ważna z kilku powodów - zaznacza Henryk Lakwa, starosta opolski. - Zdecydowaliśmy się na wybudowanie kładki obok mostu, na tej samej wysokości, w związku z tym, że gdybyśmy chcieli to w ramach istniejącej drogi, to ona straciłaby parametry. Mam nadzieję, że w przyszłym roku ta kładka będzie gotowa. To jest ważne, ponieważ mamy tutaj dojazd do Jeziora Dużego. Korzysta z niego naprawdę bardzo dużo osób.

Całość prac będzie kosztowała blisko 4 miliony złotych. Zostaną one sfinansowane przez powiat opolski.
Henryk Zapior
Henryk Lakwa

Wiadomości z regionu

2022-01-20, godz. 14:27 Brzescy policjanci mają do dyspozycji nowy alkomat Policjanci z Brzegu otrzymali nowy alkomat dzięki współpracy starostwa z grodkowskim magistratem. » więcej 2022-01-20, godz. 14:00 Spore utrudnienia na DK 45 w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim po zderzeniu 3 pojazdów W Polskiej Cerekwi doszło do wypadku 3 aut. Do zdarzenia doszło dziś (20.01) około 12:45 na ulicy Kozielskiej. Zderzyły się tam pusta ciężarówka i dwa… » więcej 2022-01-20, godz. 14:00 Mieszkańcy Brzegu chcą refundowanych badań rezonansem magnetycznym. Trwa akcja zbierania podpisów w tej sprawie Brzeżanie chcą mieć dostęp do refundowanych badań rezonansem magnetycznym. W powiecie brzeskim działa pracownia RM, ale nie ma kontraktu z NFZ. Miejska radna… » więcej 2022-01-20, godz. 11:47 Nieznany sprawca zniszczył pomnikowy krzyż w Nadleśnictwie Tułowice Kto zniszczył granitowy krzyż na pomniku pamięci mieszkańców Borów Niemodlińskich w Nadleśnictwie Tułowice? Narzutowy głaz - tak zwany kamień leśników… » więcej 2022-01-20, godz. 11:38 Uwaga, silny wiatr! Zawieja śnieżna "wyłączyła" dostawy prądu i sparaliżowała ruch na drogach regionu [ZDJĘCI… Silne opady śniegu i wiatr zaatakowały Opolszczyznę. Dziś (20.01) po 10:30 w środkowej i północnej części regionu komunikacja została sparaliżowana… » więcej 2022-01-20, godz. 10:55 Raport MZ: Prawie 33 tysiące infekcji w kraju. Na Opolszczyźnie zmarło 12 osób zarażonych i mamy 753 zakażenia [… 12 zgonów osób zarażonych koronawirusem i 753 nowe infekcje potwierdzono od wczoraj (19.01) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj o 32 835… » więcej 2022-01-20, godz. 09:30 Opolszczyzna przygotowuje się na wzrost liczby hospitalizacji pacjentów z COVID-19 - Sytuacja nie jest zła, ale nie jest też dobra. Do ubiegłego tygodnia spadała w regionie zajętość covidowych łóżek szpitalnych - powiedział w Porannej… » więcej 2022-01-20, godz. 09:00 W Strzelcach Opolskich gmina i parafia organizują warsztaty dla młodzieży. To propozycja na ferie Gmina Strzelce Opolskie i tamtejsza parafia św. Wawrzyńca po raz kolejny organizują zajęcia w czasie ferii zimowych. To kolejna inicjatywa, która połączyła… » więcej 2022-01-20, godz. 08:42 W Proślicach koło Byczyny samochód wpadł do rowu. Ranna została kobieta w ciąży i 7-letnie dziecko Samochód wypadł z drogi, a podróżująca nim kobieta w ciąży i jej 7-letnia córka zostały poszkodowane. Do tego zdarzenia doszło w Proślicach (pow. kluczborski)… » więcej 2022-01-20, godz. 08:05 Pożar poddasza w budynku wielorodzinnym w Nowej Wsi Królewskiej w Opolu. Na miejscu 9 zastępów straży pożarnej [AKTUALIZACJA… Kilka godzin potrwa gaszenie pożaru w budynku wielorodzinnym przy ulicy Jagiellonów w Opolu. Pali się poddasze. Jak poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »