Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-21, 10:45 Autor: Daniel Klimczak

Brzeskie przedszkole nr 10 ma nową kuchnię. Władze miasta planują kolejne podobne inwestycje w szkołach podstawowych

Stołówka w przedszkolu [fot. Daniel Klimczak]
Stołówka w przedszkolu [fot. Daniel Klimczak]
Brzeskie przedszkole nr 10 może już korzystać z nowej kuchni. Dzięki zrealizowanym pracom przedszkolaki będą mogły jeść świeże posiłki, przygotowywane na miejscu.
Jak wskazuje wiceburmistrz Brzegu Tomasz Witkowski, inwestycja miała na celu między innymi dostosowanie pomieszczeń do współczesnych wymogów.

- Przede wszystkim nowe jest całe wyposażenie. To są urządzenia kuchenne, bardziej nowoczesne. Cały remont też polegał na tym, iż pomieszczenia, w których kuchnia się znajduje i te towarzyszące, uzyskały nową jakość. To nowa instalacja elektryczna, nowe odpływy - wymienia.

Ponadto wykonawca zamontował nowy system wentylacji i zabezpieczeń przeciwpożarowych. Dodajmy, że już wszystkie brzeskie przedszkola mają własne kuchnie. Posiłki przygotowywane są także w większości szkół podstawowych. wyjątek stanowią tylko dwie szkoły. Jak zapewniają władze gminy, miasto rozwija infrastrukturę gastronomiczną także w tych placówkach.

- W szkole nr 3 przygotowaliśmy stołówkę, natomiast nawet jeśli są to przywożone posiłki, to nie odpowiadają za to firmy cateringowe. Rozwiązaliśmy to tak, że jednak stołówka obsługuje w takich przypadkach dwie szkoły. Docelowo, być może uda się, jeżeli pozyskamy dofinansowanie, będziemy starali się zapewnić w każdej placówce własną kuchnię - dodaje wiceburmistrz.

Remont kuchni w brzeskim przedszkolu nr 10 pochłonął 600 tysięcy złotych.
Tomasz Witowski
Tomasz Witowski

Wiadomości z regionu

2021-11-30, godz. 16:15 Urzędnik bez urzędu, czyli jak radzą sobie w Murowie... a właściwie w Zagwiździu. Informatyk pracuje "pod pryszn… Życie urzędnika często nie jest usłane różami. A urzędnika, który nie ma urzędu to już w ogóle. Tak jest w przypadku pracowników magistratu w Murowie… » więcej 2021-11-30, godz. 16:00 Koronawirus w szkole lub przedszkolu, rodzice mogą wnioskować o zasiłek opiekuńczy. ZUS przypomina zasady Ubezpieczony rodzic może korzystać z zasiłku opiekuńczego na dziecko chore lub objęte kwarantanną. Może też otrzymać zasiłek opiekuńczy, jeśli musi… » więcej 2021-11-30, godz. 14:15 Miał pomóc w walce ze smogiem, jednak nie może wzbić się w powietrze. Dron namysłowskiej straży miejskiej uległ… Namysłowska straż miejska od ponad miesiąca nie może kontrolować dymu, który wydobywa się z kominów miejscowych budynków. Dron, który miał pomóc w… » więcej 2021-11-30, godz. 14:15 Kolejne placówki zwiększają liczbę miejsc covidowych. Według prognoz urzędu wojewódzkiego czeka nas duży wzrost… Choć dzisiaj (30.11) na Opolszczyźnie odnotowano mniej nowych zakażeń niż w poprzednich dniach, to według danych z Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego mamy… » więcej 2021-11-30, godz. 14:00 Trochę na swojej, trochę na kolegi. WITD zatrzymała kierowcę ciężarówki, który "pracował za dwóch" Kartę swoją i kolegi wykorzystywał do rejestracji czasu pracy kierowca zatrzymany na autostradzie. Ciężarówkę, którą prowadził zatrzymali na A4 opolscy… » więcej 2021-11-30, godz. 13:02 Uważajmy na śliską nawierzchnię. Między innymi niedostosowanie się do warunków było efektem kolizji, do której… Niezachowanie należytej odległości i śliska nawierzchnia były przyczyną kolizji, do której doszło po godzinie 9.30 przy ulicy Sosnkowskiego w Opolu. Uczestniczyły… » więcej 2021-11-30, godz. 13:00 Pijany kierowca uciekł z miejsca kolizji. "Zgubiły" go tablice rejestracyjne Blisko 3 promile alkoholu wydmuchał 52-letni kierowca, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Nie zauważył jednak, że zgubił tam tablice… » więcej 2021-11-30, godz. 12:15 Hologramy w służbie zdrowia. Rozszerzona rzeczywistość zagościła w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu naprawili pacjentowi zastawkę serca bez otwierania mu klatki piersiowej. Przy zabiegu wykorzystano tworzone… » więcej 2021-11-30, godz. 12:00 Oprawy oświetleniowe to towar deficytowy. Przez ich brak nie można skończyć iluminacji kościoła w Staniszczach M… Przerwanie łańcuchów dostaw przez pandemię odbija się na lokalnych inwestycjach. W Staniszczach Małych nie można uruchomić zewnętrznego oświetlenia kościoła… » więcej 2021-11-30, godz. 11:06 Raport MZ: ponad 19 tysięcy nowy zakażeń w kraju oraz 526 zgonów [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 074 nowych przypadkach zakażeń, w tym o 399 na Opolszczyźnie. Minionej doby w Polsce z powodu COVID-19 zmarło 526… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »