Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-21, 19:10 Autor: Daniel Klimczak

Władze Namysłowa wycofują się z pomysłu sprzedaży działki obok marketu. "Niech radni biorą na siebie tę odpowiedzialność"

Teren przy namysłowskim centrum handlowym [fot. Daniel Klimczak]
Teren przy namysłowskim centrum handlowym [fot. Daniel Klimczak]
Namysłowski magistrat na razie nie sprzeda działki w sąsiedztwie centrum handlowego. Władze gminy poinformowały o unieważnieniu przetargu ogłoszonego na początku miesiąca.
Na sprzedaż terenów zielonych o powierzchni 40 arów miasto zdecydowało się na wniosek jednego z lokalnych przedsiębiorców. To nie spodobało się działaczom związanym z gminną opozycją, którzy rozpoczęli starania o zaniechanie pomysłu, między innymi poprzez zbiórkę podpisów pod projektem uchwały wzywającej władze miasta do powstrzymania się od sprzedaży. Ich wątpliwości wzbudzał także, w ich przekonaniu, brak transparentności przy podjęciu decyzji o zbyciu działki.

Projekt miał trafić pod obrady rady gminy na najbliższej sesji zaplanowanej na poniedziałek (25.10). Zanim to jednak nastąpiło, burmistrz Bartłomiej Stawiarski zdecydował o unieważnieniu przetargu.

- Aby mieć święty spokój i aby uciąć te wszystkie spekulacje, podjąłem decyzję o tym, że ten przetarg zostaje unieważniony, odwołany. Ja też złożę swój własny projekt uchwały, który będzie stanowił, że to radni decydują o sprzedaży terenów inwestycyjnych, czy jakichkolwiek innych. Niech radni biorą na siebie tę odpowiedzialność - dodaje.

Przypomnijmy, że magistrat argumentował chęć sprzedaży terenu jego niewielkim znaczeniem dla miasta. Transakcja miała dostarczyć gminie co najmniej 572 tysięcy złotych.
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2021-12-06, godz. 18:35 Wojewoda o pogróżkach antyszczepionkowców: "Ważne, żeby mając takie, a nie inne poglądy, nie przeszkadzać innym… 134 osoby zaszczepiły się przeciw COVID-19 w dwóch opolskich parafiach w Nysie i w Opolu w ramach akcji organizowanej przez wojewodę opolskiego. Jak informuje… » więcej 2021-12-06, godz. 18:30 Sanepid bezpodstawnie zamknął dyskotekę w Zawadzkiem. Zapadł wyrok WSA w Opolu Kontrole, mandaty i zamknięcie dyskoteki w Zawadzkiem w styczniu tego roku było niezgodne z prawem - tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu. Wyrok… » więcej 2021-12-06, godz. 18:00 Policja radzi, jak zabezpieczyć mieszkanie przed świątecznymi wyjazdami. Można zminimalizować ryzyko włamania Opolska policja przypomina o prawidłowym zabezpieczeniu domu lub mieszkania przed wyjazdami świątecznymi. Funkcjonariusze przyznają, że nie ma idealnych rozwiązań… » więcej 2021-12-06, godz. 17:40 To tradycja pielęgnowana od lat. Opolscy kontrterroryści przekazali prezenty do jednego z domów dziecka Na co dzień mierzą się z najniebezpieczniejszymi przestępcami i sytuacjami. Dzisiaj (6.12) pokazali inne, łagodne oblicze. Opolscy kontrterroryści odwiedzili… » więcej 2021-12-06, godz. 16:36 4 zastępy strażackie interweniowały po uszkodzeniu sieci gazowej w Gotartowie. Nie ma poszkodowanych Zakończyła się akcja strażaków w miejscowości Gotartów - Ogrodnictwo po uszkodzeniu sieci gazowej. Nie ma osób poszkodowanych. » więcej 2021-12-06, godz. 16:16 IMGW ostrzega! Wieczorem i w nocy na drogach oraz chodnikach będzie bardzo ślisko IMGW ostrzega mieszkańców województwa opolskiego przed oblodzeniem. Niebezpieczne zjawisko pogodowe wystąpi we wszystkich powiatach w regionie. » więcej 2021-12-06, godz. 16:05 Prokuratorskie zarzuty dla byłego dyrektora szkoły w Rudnikach. Miał wyłudzić prawie 9 tysięcy złotych na lekcje… Prokuratorskie zarzuty oszustwa usłyszał Dariusz N., były dyrektor Publicznego Gimnazjum w Rudnikach. » więcej 2021-12-06, godz. 15:55 COVID-19 na Opolszczyźnie nie odpuszcza. "Mamy zagwarantowanych tyle łóżek, ile podczas wiosennej trzeciej fali" Opolszczyzna dysponuje obecnie tyloma łóżkami dla pacjentów z COVID-19, ile było zabezpieczonych podczas wiosennej trzeciej fali koronawirusa. Według prognoz… » więcej 2021-12-06, godz. 15:10 Dzieci w sieci - dorośli rozmawiają o zagrożeniach w Internecie Jakie zagrożenia czyhają na najmłodszych w internecie? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy konferencji „Dzieci w sieci”, którą zorganizowała… » więcej 2021-12-06, godz. 14:32 Kolejne przypadki koronawirusa w opolskich przedszkolach i szkołach. Na kwarantannę odesłanych 640 osób 26 nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w placówkach edukacyjnych Opola. To 6 przedszkoli, 7 szkół podstawowych oraz 7 ponadpodstawowych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »