Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-27, 19:07 Autor: Daniel Klimczak

Namysłowska opozycja łączy siły z prezydentem Opola. Działacze apelują o zwołanie zwyczajnej sesji i zapowiadają wspólne starania o rozwój regionu

Przyjazny Samorząd Powiatu Namysłowskiego nawiązał współpracę ze stowarzyszeniem Tak dla Opolskiego i prezydentem Opola
Przyjazny Samorząd Powiatu Namysłowskiego nawiązał współpracę ze stowarzyszeniem Tak dla Opolskiego i prezydentem Opola
Działacze Przyjaznego Samorządu Powiatu Namysłowskiego zapowiadają zintensyfikowanie starań na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów, a także lepszego wykorzystania potencjału tej części regionu. Pomóc w tym ma nawiązanie współpracy z prezydentem Opola i stowarzyszeniem Tak dla Opolskiego.
O planach wspólnych działań poinformowano na dzisiejszej (27.10) konferencji prasowej. Jak wskazywał miejski radny Przyjaznego Samorządu Marcin Biliński, jedną z kwestii, które wymagają pilnego działania jest przywrócenie normalnej pracy rady miejskiej, która nie obradowała w zwyczajnym trybie od lipca.

- Sesje nadzwyczajne, jak sama nazwa wskazuje, są czymś nadzwyczajnym. Nie powinny być narzędziem blokowania możliwości radnym wprowadzania swoich projektów uchwał, czy zmian porządku obrad. Ten spór, tak naprawdę, toczy się o zasady demokracji, o to, żeby było normalnie, żebyśmy my - jako radni - mogli pracować normalnie, żeby samorząd mógł pracować normalnie - powiedział.

Przewodniczący opolskiej rady miasta Łukasz Sowada zaapelował do władz Namysłowa o zwołanie zwyczajnej sesji, co da większą możliwość zaprezentowania różnych punktów widzenia na aktualną sytuację w gminie.

- To, że w polityce, czy w samorządzie następuje różnica zdań to jest oczywiste, tylko musi być miejsce i czas na to, aby tę różnicę zdań wygłosić. To odbywa się podczas takich sesji, które są zwoływane w trybie zwyczajnym, a nie nadzwyczajnym - przekonywał.

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski wskazywał, że sytuacja w namysłowskiej radzie gminy jest w jego ocenie trudna do zrozumienia.

- Jest to dla mnie nie do pomyślenia, jestem samorządowcem od 20 lat i nie wyobrażam sobie, żeby rządzić bez współpracy z radnymi, bez zwołania sesji, stąd wspieram działaczy Przyjaznego Samorządu w tych wysiłkach na rzecz tego, żeby w końcu się spotkać i ustalić, jak realizować potrzebne dla mieszkańców zadania - tłumaczył.

Samorządowiec zdradził także pozostałe cele, nad którymi będą chcieli skupiać się działacze obu organizacji.

- Współpraca na pewno w zakresie wspierania samorządności. Są to typowe sprawy mieszkańców, które nas łączą. Ja dzisiaj przyjechałem do Namysłowa i wiem, jak wygląda droga Opole - Namysłów. Ona powinna być poprawiona, o to trzeba zabiegać - dodał.

Ponadto organizacje zapowiadają starania o korzystniejszy dla regionu podział pieniędzy z rządowych programów.
Marcin Biliński
Łukasz Sowada
Arkadiusz Wiśniewski
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2021-12-06, godz. 19:00 "Uśmiech daje moc do wyzdrowienia". Dr Clown przygotował dzieciom leżącym w USK mikołajki Był renifer, bałwan 'Olaf', elf, a także oczywiście ten, którego 6 grudnia nie może zabraknąć, czyli święty Mikołaj. Z okazji mikołajek wolontariusze… » więcej 2021-12-06, godz. 18:35 Wojewoda o pogróżkach antyszczepionkowców: "Ważne, żeby mając takie, a nie inne poglądy, nie przeszkadzać innym… 134 osoby zaszczepiły się przeciw COVID-19 w dwóch opolskich parafiach w Nysie i w Opolu w ramach akcji organizowanej przez wojewodę opolskiego. Jak informuje… » więcej 2021-12-06, godz. 18:30 Sanepid bezpodstawnie zamknął dyskotekę w Zawadzkiem. Zapadł wyrok WSA w Opolu Kontrole, mandaty i zamknięcie dyskoteki w Zawadzkiem w styczniu tego roku było niezgodne z prawem - tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu. Wyrok… » więcej 2021-12-06, godz. 18:00 Policja radzi, jak zabezpieczyć mieszkanie przed świątecznymi wyjazdami. Można zminimalizować ryzyko włamania Opolska policja przypomina o prawidłowym zabezpieczeniu domu lub mieszkania przed wyjazdami świątecznymi. Funkcjonariusze przyznają, że nie ma idealnych rozwiązań… » więcej 2021-12-06, godz. 17:40 To tradycja pielęgnowana od lat. Opolscy kontrterroryści przekazali prezenty do jednego z domów dziecka Na co dzień mierzą się z najniebezpieczniejszymi przestępcami i sytuacjami. Dzisiaj (6.12) pokazali inne, łagodne oblicze. Opolscy kontrterroryści odwiedzili… » więcej 2021-12-06, godz. 16:36 4 zastępy strażackie interweniowały po uszkodzeniu sieci gazowej w Gotartowie. Nie ma poszkodowanych Zakończyła się akcja strażaków w miejscowości Gotartów - Ogrodnictwo po uszkodzeniu sieci gazowej. Nie ma osób poszkodowanych. » więcej 2021-12-06, godz. 16:16 IMGW ostrzega! Wieczorem i w nocy na drogach oraz chodnikach będzie bardzo ślisko IMGW ostrzega mieszkańców województwa opolskiego przed oblodzeniem. Niebezpieczne zjawisko pogodowe wystąpi we wszystkich powiatach w regionie. » więcej 2021-12-06, godz. 16:05 Prokuratorskie zarzuty dla byłego dyrektora szkoły w Rudnikach. Miał wyłudzić prawie 9 tysięcy złotych na lekcje… Prokuratorskie zarzuty oszustwa usłyszał Dariusz N., były dyrektor Publicznego Gimnazjum w Rudnikach. » więcej 2021-12-06, godz. 15:55 COVID-19 na Opolszczyźnie nie odpuszcza. "Mamy zagwarantowanych tyle łóżek, ile podczas wiosennej trzeciej fali" Opolszczyzna dysponuje obecnie tyloma łóżkami dla pacjentów z COVID-19, ile było zabezpieczonych podczas wiosennej trzeciej fali koronawirusa. Według prognoz… » więcej 2021-12-06, godz. 15:10 Dzieci w sieci - dorośli rozmawiają o zagrożeniach w Internecie Jakie zagrożenia czyhają na najmłodszych w internecie? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy konferencji „Dzieci w sieci”, którą zorganizowała… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »