Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-17, 20:40 Autor: Witold Wośtak

Śmieci coraz mniej, ale worki nadal zapełniają się. Niedzielna akcja sprzątania Gór Opawskich

Sprzątanie PK "Góry Opawskie" [fot. www.facebook.com/Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych]
Sprzątanie PK "Góry Opawskie" [fot. www.facebook.com/Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych]
Sprzątanie PK "Góry Opawskie" [fot. www.facebook.com/Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych]
Sprzątanie PK "Góry Opawskie" [fot. www.facebook.com/Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych]
Około stu osób sprzątało dziś (17.10) Góry Opawskie. Przed południem uczestnicy ruszyli z polany w Cichej Dolnie, zbierając odpady na trasie Doliną Złotego Potoku i szlaku na Kopę Biskupią.
Po drodze było kilka punktów do pozostawienia wypełnionych worków, skąd na koniec wszystko zabrano. - Akcja z pewnością zakończyła się sukcesem, a chętnie dołączali do nas również przypadkowi turyści - podsumowuje Elżbieta Pigulska, główny specjalista do spraw ochrony przyrody Parku Krajobrazowego "Góry Opawskie".

- Z radością muszę powiedzieć, że tych śmieci jest coraz mniej. Większa jest świadomość turystów i pozostałych ludzi wędrujących ścieżkami, bo jednak nie wyrzucają aż tak dużo. Śmieci wciąż są, wciąż jest wiele do zrobienia, ale jest coraz lepiej.

Największą część wyrzucanych śmieci stanowią opakowania po artykułach spożywczych i napojach.

- Niestety jest sporo puszek od piwa, butelek, opakowań po chipsach, czyli coś, co ludziom chce się wnieść, a później z nieznanych mi przyczyn oni nie są w stanie włożyć tego do plecaka - dodaje Elżbieta Pigulska.

Dodajmy, w lasach Nadleśnictwa Prudnik nie ma koszy na śmieci ze względu na udział w akcji zabierania śmieci z lasu.
Elżbieta Pigulska 1
Elżbieta Pigulska 2

Wiadomości z regionu

2021-11-28, godz. 20:30 Kończy się remont Mostu Groszowego w Opolu. Znamy datę jego otwarcia Od środy (1.12) Most Groszowy w Opolu ma być otwarty dla pieszych. Przeprawa jest już pomalowana na zielono. Obecnie trwa tam jeszcze wymiana części elementów… » więcej 2021-11-28, godz. 20:00 Raport dnia: Ponad 20 tysięcy zakażeń w kraju, ale rośnie zainteresowanie szczepieniami. Z niedzielnej akcji skorzystało… 778 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (28.11) o 20 576 kolejnych infekcjach. Minionej… » więcej 2021-11-28, godz. 20:00 Każdy z nas może dołączyć się do cudu! Na placu Kopernika w Opolu trwa jarmark świąteczny na rzecz 6-letniego … Charytatywny Jarmark Przed-Świąteczny „Cud dla Dawidka” na placu Kopernika w Opolu wystartował. Na miejscu można zrobić słodkie, świąteczne zakupy… » więcej 2021-11-28, godz. 18:54 Niedzielna akcja szczepień w regionie za nami. Skorzystały 444 osoby 444 osoby zaszczepiły się w przeciwko koronawirusowi w ramach niedzielnej akcji 'Zaszczep się pod swoją parafią' - poinformował na facebooku wojewoda opolski… » więcej 2021-11-28, godz. 18:30 Rusza nabór wniosków stypendialnych dla studentów kierunku medycznego. UMWO daje po 2 tysiące złotych na miesiąc Studenci kierunku lekarskiego znów mogą starać się o stypendia opolskiego urzędu marszałkowskiego. W naborze udział mogą brać studenci z całej Polski… » więcej 2021-11-28, godz. 18:00 Śnieg im nie przeszkadza. Społecznicy zakasali rękawy i rozpoczęli budowę szopki w Opolu-Szczepanowicach Materiały przygotowane, plan także, społecznicy są w gotowości. To może oznaczać jedno - w Opolu-Szczepanowicach ruszyła budowa największej szopki bożonarodzeniowej… » więcej 2021-11-28, godz. 16:28 Pierwszy śnieg i pierwsze szkody. W opolskich lasach trwa szacowanie strat Choć dla wielu pierwsze opady śniegu były powodem do radości, to nie dla leśników. W opolskich lasach trwa szacowanie szkód wyrządzonych przez opady. Od… » więcej 2021-11-28, godz. 15:15 Śnieżna zima dotarła na Opolszczyznę. Drogowcy mają pracowitą niedzielę [AKTUALIZACJA] Gęsty śnieg króluje tej niedzieli na Opolszczyźnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami. Według prognoz… » więcej 2021-11-28, godz. 14:46 Od nowego roku więcej aptek w Opolu będzie dyżurowało w niedziele oraz święta Dobra informacja dla mieszkańców stolicy regionu. Od nowego roku zwiększy się liczba aptek, które będą pełnić dyżury nocne, w niedziele, święta oraz… » więcej 2021-11-28, godz. 13:30 Najpierw opady marznącego deszczu, potem śnieg. IMGW wydało ostrzeżenie Przed nami śnieżna niedziela. IMGW wydało ostrzeżenia dla naszego województwa. Do godziny 12.00 we wszystkich powiatach w regionie występować mogą słabe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »