Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-30, 20:05 Autor: Maja Laksy

''Pola Nadziei'' dają pomoc. Za nami podsumowanie ostatniej edycji kampanii

XIII gala
XIII gala ''Pola Nadziei'' [fot. Maja Laksy]
Nowy samochód Domowego Hospicjum dla dzieci w Opolu [fot.Maja Laksy]
Nowy samochód Domowego Hospicjum dla dzieci w Opolu [fot.Maja Laksy]
Wspierają osoby potrzebujące i ich opiekunów. W Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu podsumowano coroczną akcję ''Pola Nadziei''. Wolontariusze z tej placówki od marca do września zbierali pieniądze na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu.
Tymoteusz Morela, koordynator zbiórki zaznacza, że dużą rolę podczas kwestowania odegrały symboliczne papierowe żonkile. W ich przygotowaniu pomagali nie tylko wolontariusze.

- Grupą, która nas wspiera, są wolontariusze-pacjenci szpitala neuropsychiatrycznego i kobiety osadzone w areszcie śledczym. Przygotowują żonkile, które towarzyszą wszystkim naszym kwestom - mówi Tymoteusz Morela.

- Z otrzymanych pieniędzy kupiliśmy już m.in. przenośny aparat USG, asystory kaszlu, czy koncentratory tlenu. Udało nam się również zakupić dwa samochody dla pracowników, a w planach mamy zakup kolejnego - mówi Sylwia Sikorska-Stach, kierownik Domowego Hospicjum dla dzieci w Opolu.

- Auta w naszej placówce są podstawowym narzędziem pracy. Cały personel medyczny, czyli pielęgniarki, lekarze, fizjoterapeuci, czy psycholodzy dojeżdżają do pacjentów na terenie całego województwa opolskiego. Dlatego te samochody są nam bardzo potrzebne - dodaje Sylwia Sikorska-Stach.

W tegoroczną zbiórkę na rzecz hospicjum zaangażowanych było blisko 100 wolontariuszy, oraz kilkanaście firm i instytucji. W ramach XIII edycji "Pól Nadziei" udało się zebrać ponad 60 tysięcy złotych.
Tymoteusz Morela
Sylwia Sikorska-Stach

Wiadomości z regionu

2022-09-26, godz. 20:45 "Dom zaczyna tętnić życiem". Pierwsze rodziny uchodźców "zacumowały" w przystani św. Benedykta w Długomiłowic… Zakończył się remont byłego klasztoru w Długomiłowicach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Schronienie znalazły tam pierwsze rodziny uchodźców z Ukrainy… » więcej 2022-09-26, godz. 20:30 W Namysłowie pracują nad własnym programem dla rodzin. Rozwiązanie pozwoli kupować taniej i pomoże upowszechniać… Namysłów pracuje nad własnym programem dla rodzin. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku będą one mogły korzystać z dodatkowych przywilejów i zniżek od… » więcej 2022-09-26, godz. 18:45 Violetta Porowska o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na Opolszczyźnie: "To były kompleksowe wystąpienia" - To były kompleksowe wystąpienia, mówiące o tym, że Polska swoją siłę pokazała na arenie międzynarodowej. Ta siła się nie podoba, a my jednak musimy… » więcej 2022-09-26, godz. 18:30 Chętnych do 172. Batalionu Lekkiej Piechoty w Opolu nie brakuje. Rośnie zainteresowanie służbą w WOT Do ich zadań należy m.in. zwalczanie skutków klęsk żywiołowych. W pandemii wspierali personel medyczny i pomagali służbom sanitarnym. Od miesięcy są… » więcej 2022-09-26, godz. 18:00 Witold Zembaczyński w Radiu Opole: "Wyobrażam sobie jedną szeroką listę opozycji. Jeżeli tak się nie stanie, to… Czy opozycja się dogada i jakie są możliwości wystartowania z jednej listy? O tym w audycji Otwarty Mikrofon Radia Opole mówił Witold Zembaczyński, poseł… » więcej 2022-09-26, godz. 18:00 Mieszkańcy Opola-Chmielowic mają własną placówkę pocztową. "Wreszcie nie będziemy musieli jeździć po list do… Nową placówkę pocztową otwarto dzisiaj (26.09) w Opolu-Chmielowicach przy ulicy Dworcowej. » więcej 2022-09-26, godz. 16:30 Nieco ponad połowa piszących zdała w Opolu egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze 10 spośród 19 osób zdało w sobotę (24.09) egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze w Opolu. To ponad 52 procent, podczas gdy średnia krajowa oscyluje wokół… » więcej 2022-09-26, godz. 16:15 Rozpoczyna się rozbudowa więzienia w Nysie. Powstanie pawilon dla 200 osadzonych W Zakładzie Karnym w Nysie powstanie nowy pawilon dla więźniów. Dwukondygnacyjny budynek przy ul. Kościuszki będzie mógł pomieścić około 200 osadzonych… » więcej 2022-09-26, godz. 16:00 Namysłów: za węgiel 3 razy więcej niż przed rokiem, ale bez obciążania mieszkańców. Brzeg: nie ma obaw, że kaloryfery… Brzeg i Namysłów nie planują ograniczania dostaw ciepła systemowego. Tamtejsze ciepłownie mają zakontraktowaną odpowiednią ilość paliw z polskich ko… » więcej 2022-09-26, godz. 15:00 Sypią się mandaty dla piratów drogowych. Kary idą w tysiące złotych 122 km/h jechał w obszarze zabudowanym 23-letni kierowca zatrzymany przez kędzierzyńskich policjantów SPEED. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »