Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-04-10, 14:12 Autor: Katarzyna Doros

Papierowe żonkile w podziękowaniu za datki. Wolontariusze kwestują na rzecz opolskiego hospicjum w ramach akcji "Pola nadziei"

Zbiórka datków w ramach kampanii społecznej "Pola nadziei" [fot. Katarzyna Doros]
Zbiórka datków w ramach kampanii społecznej "Pola nadziei" [fot. Katarzyna Doros]
Wolontariusze opolskich szkół kwestują na rzecz hospicjum Betania w centrum handlowym Karolinka. Akcja jest organizowana w ramach trwającej kampanii społecznej "Pola nadziei". Jej symbolem są papierowe żonkile rozdawane w podziękowaniu za wsparcie zbiórki.
- To kampania, która ma na celu szerzenie informacji na temat tego, czym jest hospicjum i opieka paliatywna - mówi Barbara Chyłka, koordynator biura wolontariatu w hospicjum Betania. - Dzięki tym zbiórkom możemy środki przeznaczyć m.in. na zakup potrzebnych akcesoriów do hospicjum.

- Zbieramy na hospicjum paliatywne "Betania" w Opolu. Jeżeli ludzie wrzucają datki, dajemy im żonkile w ramach podziękowań. Sprawia nam przyjemność pomaganie innym, staramy się podchodzić i pytamy, czy chcieliby wrzucić coś do puszki i pomóc i innym - mówią wolontariuszki Adriana Łazarczyk i Michalina Bar z PSP nr 11 w Opolu.

Dodajmy, że papierowe żonkile dla hospicjum wykonali uczniowie opolskich podstawówek oraz osadzone z Aresztu Śledczego w Turawie.
Kwestujący w kampanii społecznej "Pola nadziei"

Wiadomości z regionu

2022-12-07, godz. 21:25 Pogorszone warunki jazdy na Opolszczyźnie. Dwie osoby poszkodowane w dwóch wypadkach Wieczorne wypadki na drogach województwa opolskiego. Do zdarzeń, do których doszło w Opolu i Chrzowicach gminie Prószków, mogły przyczynić się pogorszone… » więcej 2022-12-07, godz. 20:50 Centrum przesiadkowe Opole Główne: w czwartek pierwsze kursy autobusów Autobusy już jutro (8.12) wjadą do centrum przesiadkowego Opole Główne. Jako pierwszy o godzinie 6:23 na płytę wjedzie autobus z Nysy. » więcej 2022-12-07, godz. 20:15 Nowa formuła Legii Akademickiej kusi chętnych studentów Coraz więcej studentów interesuje się służbą w wojsku i Legią Akademicką. Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu może być kolejną uczelnią w regionie, która… » więcej 2022-12-07, godz. 19:40 Wykonawca "poległ" przy budowie kolumbarium w Namysłowie. Miasto będzie szukać innej firmy Namysłów nadal ma problem z budową kolumbarium na cmentarzu przy ulicy Oławskiej. Dotychczasowy wykonawca nie był w stanie dokończyć zadania, przez co gmina… » więcej 2022-12-07, godz. 19:10 Krzywe, czy zrobione ze sztuką? Kierowcy pytają o nowe rondo przy USK w Opolu Wykonawcy przy budowie tej inwestycji ewidentnie zakręciło się w głowie. Słuchacze Radia Opole pytają, co miał na myśli projektant tworzący nowe rondo… » więcej 2022-12-07, godz. 18:30 Dom Matki i Dziecka w Opolu Grudzicach przeszedł kompleksowy remont [ZDJĘCIA] Zakończył się remont Domu Matki i Dziecka w Opolu. O tym, że placówka wymaga rozbudowy, mówiło się od 2011 roku. Po tzw. baraku, w którym przeciekał… » więcej 2022-12-07, godz. 18:10 Będzie mieszkanie chronione w Bąkowie. Ułatwi start w dorosłe życie Trwa remont niewielkiego budynku w Bąkowie obok Kluczborka na potrzeby chronionego mieszkania treningowego. » więcej 2022-12-07, godz. 17:15 "Opolskie na rowery" dojechało do mety. Jest przewodnik, są ścieżki i plany na kolejne lata Mamy w regionie 1967 kilometrów zinwentaryzowanych ścieżek rowerowych. 1360 km liczy sieć tras w województwie, z czego na dziś gotowych jest około 600 km… » więcej 2022-12-07, godz. 17:10 Zarzut za zarzut. Nie słabnie konflikt między szefostwem Wodociągów i Kanalizacji w Opolu Kolejna odsłona konfliktu w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Konferencję prasową zwołali dwaj członkowie zarządu: Paweł Kawecki i Stanisław Janik… » więcej 2022-12-07, godz. 16:45 "Liczba ofiar przemocy rośnie". Policja z MOPR-em przeprowadziła akcję "Biała Wstążka" Białymi wstążkami przekonywali policjanci mieszkańców Opola, żeby nie być obojętnym na cierpienie drugiego człowieka. To w ramach ogólnopolskiej kampanii… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »