Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-10, 16:10 Autor: Katarzyna Doros

Chcą zerwać ze stereotypami i opowiadać czym jest hospicjum. Trwa kampania "W Betanii jest życie"

Hospicjum Opolskie Betania [fot. Katarzyna Doros]
Hospicjum Opolskie Betania [fot. Katarzyna Doros]
Hospicjum Opolskie Betania [fot. Katarzyna Doros]
Hospicjum Opolskie Betania [fot. Katarzyna Doros]
Hospicjum Opolskie Betania [fot. Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie]
Hospicjum Opolskie Betania [fot. Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie]
Chcą zerwać z pewnymi stereotypami i opowiadać czym jest hospicjum. Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie po raz kolejny ruszyło z kampanią społeczną "W Betanii jest życie". W planach są m.in. spotkania z uczniami, akcje charytatywne i happeningi. Dodajmy, że dziś (10.10) przypada Światowy Dzień Hospicjum i Opieki Paliatywnej.
- Propagujemy wolontariat i cały czas otwieramy się na uczniów - mówi Barbara Chyłka ze Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie Betania. - Kampania ma na celu opowiedzenie o tym czym jest hospicjum i opieka paliatywna. Myślę, że edukacji właśnie w tej sferze dotyczącej tego rodzaju opieki nad osobami terminalnie chorymi nigdy nie za wiele. Oczywiście w programie naszej kampanii będzie także dzień tumbo, czyli dzień solidarności z dziećmi i młodzieżą w żałobie. Tu przede wszystkim skupiamy się na takich działaniach w szkołach. Ta kwestia straty już nie tylko jest związana z hospicjum, ale myślę, że też z kwestią osób, które też straciły bliskie osoby w czasie pandemii, która nadal trwa.

- Wiele wydarzeń sportowych czy kwest jest jeszcze w trakcie ustalania. Wszystko będzie zależeć od sytuacji epidemicznej w kraju - dodaje Barbara Chyłka.

W ramach zaplanowanych wydarzeń odbędą się także konkursy plastyczne na świąteczną kartkę dla pacjentów Betanii czy wspólna akcja pieczenia pierniczków z uczniami.

Coroczna gala podsumowująca działalność Betanii i 20-lecia Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie odbędzie się jutro (11.10) w Filharmonii Opolskiej.

Kampania "W Betanii jest życie" potrwa do końca roku.
Barbara Chyłka

Wiadomości z regionu

2022-09-30, godz. 21:15 Czy burmistrz Brzegu porównał radnych do NKWD-owskich sądów doraźnych? "Zrozumiano mnie nieopatrznie. Przepraszam" Zaognia się konflikt między burmistrzem Brzegu a częścią radnych. Po jednej z kontroli komisji rewizyjnych, włodarz miasta nazwał jej członków 'dwojką'… » więcej 2022-09-30, godz. 20:50 Kolizja dwóch pojazdów w Opolu Przy skrzyżowaniu ulic Nysy Łużyckiej z Wrocławską zderzyła się cysterna z osobówką. » więcej 2022-09-30, godz. 20:35 "To bardzo ważne i cenne wyróżnienie". Przedsiębiorcy oraz przedstawiciele instytucji nagrodzeni przez Opolską Izbę… Opolska Izba Gospodarcza po raz 19. przyznała 'Opolską Nagrodę Jakości'. Wśród 10 laureatów znaleźli się zarówno przedsiębiorcy, jak i przedstawiciele… » więcej 2022-09-30, godz. 20:30 Gmina Kietrz również szuka oszczędności. Niektóre wiejskie domy kultury na okres zimowy zostaną zamknięte Gmina Kietrz, podobnie jak wszystkie samorządy w naszym regionie, szuka możliwości minimalizowania zużycia energii elektrycznej. Jednym z pomysłów jest docieplanie… » więcej 2022-09-30, godz. 19:10 Ruszają zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. "Porusza różnorodną tematykę i łączy pokolenia" Edukacja nie tylko dla osób młodych, ale i tych nieco starszych. Dziś (30.09) w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbyło się uroczyste rozpoczęcie… » więcej 2022-09-30, godz. 19:00 23 opolskie placówki w tzw. sieci szpitali. NFZ opublikował wykaz Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił nową listę placówek wchodzących w skład sieci szpitali na mocy rozporządzenia, które weszło w życie… » więcej 2022-09-30, godz. 18:20 Namysłów chce zachęcać mieszkanki wsi do większej aktywności. W gminie odbył się pierwszy konwent kół gospodyń… Koła gospodyń wiejskich w gminie Namysłów przeżywają renesans. Organizacje zrzeszają coraz więcej członkiń, a na ich utworzenie decydują się kolejne… » więcej 2022-09-30, godz. 18:00 Radni Opola przyjęli specjalny apel dotyczący Odry. Chcą lepszego i wielopoziomowego monitoringu rzeki Apel dotyczący katastrofy ekologicznej na Odrze przyjęła na koniec wczorajszej (29.09) sesji Rada Miasta Opola. W dokumencie jest mowa o zakazie wylewania do… » więcej 2022-09-30, godz. 17:45 Opole ma polsko-ukraiński mural wdzięczności i solidarności Dwie twarze kobiet w biało-czerwonych i żółto-niebieskich kolorach. Tak wygląda polsko-ukraiński mural, który odsłonięto dzisiaj (30.09) na jednej ze… » więcej 2022-09-30, godz. 16:40 Przedstawiciele partii Razem z pytaniami do ministra Przemysława Czarnka. Chodzi o pieniądze na naukę języka niemi… Przedstawiciele opolskiego okręgu partii Razem pytają ministra edukacji Przemysława Czarnka o pieniądze na naukę języka niemieckiego. Ich zdaniem 40 milionów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »