Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-24, 21:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Planujesz budowę domu? Możesz skorzystać z darmowych konsultacji z inwestorami, czy architektami

Budowa domu [fot. Envato]
Budowa domu [fot. Envato]
Budowa domu [fot. Envato]
Budowa domu [fot. Envato]
Porady inwestorów, konsultacje z budowlańcami czy rozmowy z architektami. To tylko zarys pomocy, z jakiej w sobotę (25.09) będą mogli skorzystać mieszkańcy regionu w 5 punktach konsultacyjnych. Zlokalizowane one będą w Opolu, Kluczborku, Nysie oraz Głubczycach. Na mieszkańców czekać będą inżynierowie budownictwa i nie tylko. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji "Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu".
- Widzimy, że w ostatnim czasie jest bardzo duże zainteresowanie budownictwem jednorodzinnym. Dodatkowo rząd umożliwił budowę domów do 75 metrów kwadratowych, dlatego chcemy mieszkańcom ułatwić to wszystko i udzielić im pomocy - mówi Adam Rak z Opolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

- Robimy to dla tych mieszkańców, którzy chcą się budować, kupować działki, pozyskać projektanta czy wykonawcę. Chcemy ich ukierunkować, jak mogą te swoje marzenia zrealizować. Będziemy im pomagać w zakresie prawa budowlanego, rozwiązań techniczno-technologicznych, dotyczących szczególnie budownictwa jednorodzinnego, a także w ramach przebudowy, budowy domów jednorodzinnych, dociepleń, ociepleń oraz w sprawach związanych z obniżeniem energii, czyli fotowoltaika oraz pomocy ciepła.

Punkty będą czynne od godziny 9:00 do 16:00. Dokładne ich adresy można znaleźć na stronie internetowej Opolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Jeśli ktoś nie zdąży w sobotę odwiedzić dyżurujących w punktach inżynierów, to może też skorzystać z infolinii telefonicznej pod numerem 77 441 38 98 lub wysłać e-mail na adres: dzien.otwarty@opl.piib.org.pl.
Adam Rak

Wiadomości z regionu

2023-02-01, godz. 09:50 Transformacja klimatyczno-energetyczna i informatyczna oraz tworzenie miejsc pracy. Priorytety w wydawaniu unijnych pi… - Ponad miliard 200 milionów złotych z funduszy europejskich trafi w najbliższych latach do naszego województwa między innymi na projekty inwestycyjne - powiedziała… » więcej 2023-02-01, godz. 09:45 Drogowcy oddają do użytku kolejny wiadukt nad obwodnicą Olesna Kierowcy przejadą dzisiaj (01.02) nowym wiaduktem między Borkami Małymi a Sowczycami wzdłuż budowanej obwodnicy Olesna. Cały 25-kilometrowy odcinek drogi… » więcej 2023-02-01, godz. 09:03 Są obostrzenia, będzie sztab kryzysowy. Opole i powiat objęte zakażeniem wysoce zjadliwą grypą ptaków Opole i cały powiat opolski są strefą objętą zakażeniem wysoce zjadliwą grypą ptaków - przekazuje Powiatowy Lekarz Weterynarii. To pokłosie wykrycia… » więcej 2023-02-01, godz. 08:00 Nowe pomniki przyrody i użytki ekologiczne w gminie Olesno Dwa nowe pomniki przyrody i cztery użytki ekologiczne zyskała gmina Olesno. To efekt inwentaryzacji oraz waloryzacji przyrodniczej w ramach projektu 'Ochrona… » więcej 2023-02-01, godz. 08:00 Smog w Prudniku. Właściciele mieszkań w zabytkowych kamienicach nie podłączają się do sieci ciepłowniczej Z trudnościami przebiega podłączanie budynków wielorodzinnych do miejskiej sieci ciepłowniczej w Prudniku. Wprawdzie właścicielem tamtejszego Zakładu Energetyki… » więcej 2023-02-01, godz. 07:30 Góra św. Anny. Za zniszczenie tarasu widokowego odpowiedzą przed sądem Do Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich trafił akt oskarżenia przeciwko 18-latkowi, który wraz z młodszym kolegą zniszczył taras widokowy na Górze św… » więcej 2023-02-01, godz. 06:50 Wietrzna noc w regionie. W ciągu dnia również powieje Za nami wietrzna noc, co potwierdzają działania opolskich strażaków. Do usuwania skutków silnego wiatru byli wzywani sześciokrotnie. » więcej 2023-01-31, godz. 20:15 Teraz jest bardziej eko. Zakończył się remont sali sportowej w Szymiszowie-Osiedlu Milion złotych kosztowała termomodernizacja i remont sali sportowej „Tęcza” w Szymiszowie-Osiedlu. Na co dzień korzystają z niej uczniowie szkoły podstawowej… » więcej 2023-01-31, godz. 20:10 Suszył 7 kilogramów marihuany na strychu, grozi mu do 10 lat za kratami [FILM] Kilka kilogramów marihuany zabezpieczyli kluczborscy policjanci u 32-letniego mieszkańca gminy Wołczyn. » więcej 2023-01-31, godz. 19:00 Fundusze Europejskie podzielone. Najwięcej zyska Aglomeracja Opolska Nie 144 miliony, a blisko 262 miliony euro będą miały do wydania subregiony województwa opolskiego w ramach Funduszy Europejskich. Po raz pierwszy też to… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »