Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-20, 20:30 Autor: Katarzyna Doros

Szczepienia, tor przeszkód i pokazy strażackie. W sobotę w Kędzierzynie-Koźlu piknik pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch"

Szczepienia [fot. Marcin Boczek]
Szczepienia [fot. Marcin Boczek]
Szczepienia [fot. Marcin Boczek]
Szczepienia [fot. Marcin Boczek]
plakat pikniku "W zdrowym ciele zdrowy duch" [mat. organizatora]
plakat pikniku "W zdrowym ciele zdrowy duch" [mat. organizatora]
Rowerowy tor przeszkód, pokazy strażackie i animacje dla dzieci - to tylko niektóre atrakcje, które czekają na uczestników pikniku "W zdrowym ciele zdrowy duch" w sobotę (25 września) w Kędzierzynie-Koźlu. Nie zabraknie także mobilnego punktu szczepień, gdzie każdy chętny będzie mógł się zaszczepić przeciw COVID-19.
- Zaplanowaliśmy wiele wydarzeń dla dorosłych i dla dzieci - mówi poseł PiS Katarzyna Czochara. - Będzie tor przeszkód rowerowych, pokaz Państwowej Straży Pożarnej w akcjach gaśniczo-ratowniczych, pokazy tańców. W ramach tego pikniku pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch" również będzie przeprowadzona akcja szczepień. W ten piknik zaangażowani są siatkarze z naszej mistrzowskiej drużyny Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Dla pierwszych 50 osób, które się zaszczepią, mamy przygotowane darmowe wejściówki na wybrane mecze Zaksy. Będzie też wiele gadżetów dla tych osób, które się w tym dniu zaszczepią.

Poseł Katarzyna Czochara zaapelowała, żeby nie zwlekać ze szczepieniami przeciw COVID-19. - Nie patrzmy tylko na siebie, ale także na innych. Zróbmy wszystko, żebyśmy nie musieli wracać do tego, co przeżywaliśmy jeszcze kilka miesięcy temu - dodaje posłanka.

Piknik, którego współorganizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Wsi Moszczanka, rozpocznie się 25 września o 15:00. Jego zwieńczeniem będzie koncert zespołu Golec uOrkiestra, który rozpocznie się o godzinie 19:30.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Plakat pikniku "W zdrowym ciele zdrowy duch" [mat. organizatora]plakat pikniku 'W zdrowym ciele zdrowy duch' [mat. organizatora]
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2021-10-24, godz. 21:00 Rusza remont holu głównego USK w Opolu. Rejestracja główna placówki przeniesiona Ważna informacja dla pacjentów poradni specjalistycznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Rejestracja główna placówki zostanie przeniesiona… » więcej 2021-10-24, godz. 20:30 Raport dnia. Prawie dwa razy więcej nowych zakażeń niż tydzień temu. Coraz trudniejsza sytuacja nie tylko w Polsce… 77 nowych infekcji koronawirusem potwierdzono od wczoraj (23.10) na Opolszczyźnie. Resort zdrowia informuje dzisiaj o 4728 kolejnych zakażeniach i śmierci 13… » więcej 2021-10-24, godz. 19:39 Kibice Odry Opole zaprezentowali swoje kolekcje pamiątek meczowych. Każdy specjalizuje się w innych przedmiotach Koszulki, szaliki, programy meczowe i bilety. Kolekcjonerzy pamiątek związanych z Odrą Opole spotkali się w ośrodku 'Kibice Razem', po zremisowanym meczu… » więcej 2021-10-24, godz. 17:00 Narodowe Centrum Polskiej Piosenki wychodzi z inicjatywą w stronę niesłyszących i niedosłyszących Każdy miłośnik wydarzeń muzycznych ze szczególnymi potrzebami będzie mógł korzystać z oferty koncertowej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu… » więcej 2021-10-24, godz. 16:45 Spory ruch na cmentarzu w Opolu-Półwsi. Ruszyły porządki przed 1 listopada Słoneczna niedziela zachęciła wiele osób do odwiedzenia ale i porządkowania grobów bliskich przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-24, godz. 15:00 Dzieci spotkały się w teatrze na poranku filozoficznym. "Mamy dużo czasu na rozmowy" Powróciły dziecięce poranki teatralno-filozoficzne Teatru im. Kochanowskiego w Opolu. Chodzi o to, by dzieciom w wieku 6-10 lat dać możliwość rozwoju dociekliwości… » więcej 2021-10-24, godz. 14:00 Korzystali z gościnności szkoły, teraz nie muszą opuszczać swojego budynku. DPS w Prószkowie wzbogacił się o salę… Sprzęt do ćwiczeń, sportu, zabaw i relaksu. W prószkowskim Domu Pomocy Społecznej powstała sala do zajęć ruchowych i rekreacyjnych. Skorzystają z niej… » więcej 2021-10-24, godz. 11:28 Mroźny poranek nie zatrzymał ich w domu. Miłośnicy przyrody spotkali się na kolejnym spacerze ornitologicznym w O… Kilkanaście osób spędziło przedpołudnie na Opolskim Spacerze Ornitologicznym wokół parku 800-lecia Opola. Uczestnicy wyposażeni w aparaty fotograficzne… » więcej 2021-10-24, godz. 10:48 Raport MZ: 77 nowych infekcji na Opolszczyźnie i ponad 4700 w całej Polsce. Zmarło 13 zarażonych osób [INFOGRAFIK… 77 nowych infekcji koronawirusem potwierdzono od wczoraj (23.10) na Opolszczyźnie. Resort zdrowia informuje dzisiaj o 4728 kolejnych zakażeniach i śmierci 13… » więcej 2021-10-24, godz. 10:15 Jest nowa droga do osiedla domków i terenów inwestycyjnych gminy Bierawa Najpierw media, potem asfalt - zgodnie z taką filozofią gmina Bierawa wybudowała nowe drogi dojazdowe do terenów inwestycyjnych oraz osiedla nowych domów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »