Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-15, 10:05 Autor: Jacek Rudnik

Rośnie liczba szczepień przeprowadzanych w aptekach. W regionie takich punktów jest kilkadziesiąt

Zdjęcie poglądowe [źródło: Obraz hakan german z Pixabay]
Zdjęcie poglądowe [źródło: Obraz hakan german z Pixabay]
Marek Tomkow [fot. Martyna Bobrowska]
Marek Tomkow [fot. Martyna Bobrowska]
Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. kpt. Piotr Płuciennik]
Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. kpt. Piotr Płuciennik]
- Dynamicznie rośnie liczba osób szczepionych przeciwko COVID-19 w aptekach - powiedział w Porannej Loży Radiowej RO Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Obecnie w kraju taka możliwość jest w 800 aptekach, w tym w kilkudziesięciu na Opolszczyźnie.
Szczepienia w aptekach wykonują przeszkoleni w tym kierunku farmaceuci, na dziś co trzeci z nich jest zainteresowany szkoleniem w kierunku wykonywania szczepień, a w całym kraju do tej pory takie szkolenie przeszło około 9 tysięcy aptekarzy.

- Praktycznie z miesiąca na miesiąc podwaja nam się liczba osób zaszczepionych w aptekach. W tej chwili dane sprzed kilku dni mówią, że jest to mniej więcej 160 pacjentów na jedną aptekę miesięcznie, czyli całkiem sporo - powiedział Marek Tomków.

W ocenie rozmówcy RO najtrudniejszą rzeczą jest takie planowanie szczepień, aby nie marnować dawek. - Czyli krótko mówiąc, tak zbierać pacjentów, żeby wszystkie dawki zostały wykorzystane. Trzeba się zgłosić do systemu, zarejestrować się, apteki podają godziny, w których te szczepienia są prowadzone i nie jest to absolutnie trudne - wyjaśniał na antenie RO Marek Tomków.

Osoby zainteresowane przyjęciem szczepionki przeciwko COVID-19 w aptece mogą umówić się na konkrety termin, korzystając z bezpłatnej infolinii 989, rejestrując się elektronicznie na stronie pacjent.gov.pl lub kontaktując się w sposób bezpośredni z wybranym punktem szczepień.

Na Opolszczyźnie w pełni zaszczepionych jest obecnie 45 procent mieszkańców.
Marek Tomków 01
Marek Tomków 02

Wiadomości z regionu

2021-10-17, godz. 12:40 Magistrat nie spodziewał się dotacji, więc rozpoczął budowę dróg samodzielnie. Udało się jednak pozyskać 2,5… 2,5 miliona złotych dotacji rzutem na taśmę zdobył Urząd Miejski w Kluczborku na budowę ulicy Kantora i Podkowińskiego w rozbudowywanej części miasta. » więcej 2021-10-17, godz. 11:40 Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza dzisiaj na Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła W Muzeum Wsi Opolskiej dzisiaj (17.10) ostatnia w tym sezonie impreza plenerowa - Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła. Na miejscu spotkać będzie można wystawców… » więcej 2021-10-17, godz. 11:00 Raport MZ: Ponad 2500 nowych infekcji w całej Polsce i 32 na Opolszczyźnie [INFOGRAFIKA] 32 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzono od wczoraj (16.10) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj o 2523 nowych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-10-17, godz. 10:00 Nadleśnictwo Opole zaprasza do lasów. Bushcraft coraz bardziej popularny Choć październik to pora grzybobrania, w opolskich lasach grzybów mamy jak na lekarstwo. W tej sytuacji leśnicy przymierzają się do inwestycji, które mają… » więcej 2021-10-17, godz. 08:30 Opole: policjanci zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych Znacznie zwiększają widoczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Mowa o odblaskach, które powinny być stałym elementem wyposażenia pieszych, jak i… » więcej 2021-10-16, godz. 20:42 75. rocznica postawienia Krzyża Przesiedleńców przez mieszkańców Przebraża na Wołyniu [GALERIA ZDJĘĆ] Mieszkańcy wysiedleni z Przebraża od 75 lat spotykają się w połowie października pod krzyżem w Skarbiszowicach, który postawili w podzięce za uratowanie… » więcej 2021-10-16, godz. 20:30 Raport dnia: Opolszczyzna regionem z najmniejszym dobowym przyrostem liczby zakażeń. W województwie odnotowano kolejną… Minionej doby na Opolszczyźnie potwierdzono 34 nowe przypadki COVID-19. W regionie zmarła też jedna osoba zakażona patogenem z Chin. » więcej 2021-10-16, godz. 19:00 Festiwal Zdrowia w Opolu. To spotkanie zarówno z konwencjonalnymi, jak i naturalnymi metodami leczenia i dbania o zdrowie… W opolskiej Talentowni trwa Festiwal Zdrowia. Odwiedzający Toropol w stolicy regionu mogą w ten sposób dowiedzieć się między innymi, w jaki sposób samodzielne… » więcej 2021-10-16, godz. 18:50 W Opolu zachęcano do ponownego wykorzystywania przedmiotów. "Dzięki zero waste można zaoszczędzić i pomóc plane… Zamiast wyrzucać, wykorzystaj ponownie. Opolscy aktywiści podpowiadali dziś (16.10) mieszkańcom, w jaki sposób można zagospodarować odpady, by zaoszczędzić… » więcej 2021-10-16, godz. 17:53 Opolanie mogli zobaczyć, jak wygląda praca kierowców MZK. Część z nich chce w przyszłości prowadzić miejskie … Miejski Zakład Komunikacji w Opolu otworzył dla mieszkańców bramy swojej zajezdni. W ten sposób spółka chciała zachęcić zarówno do korzystania ze swoich… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »