Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-14, 19:15 Autor: Katarzyna Doros

Pacjentów z COVID-19 jest tylko trzech, ale wszyscy są w bardzo ciężkim stanie. Sprawdzamy sytuację na oddziale zakaźnym szpitala wojewódzkiego

Oddział chorób zakaźnych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Oddział chorób zakaźnych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Oddział chorób zakaźnych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Oddział chorób zakaźnych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Oddział chorób zakaźnych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Oddział chorób zakaźnych w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Na oddziale zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu hospitalizowanych jest 3 pacjentów z COVID-19. Wszyscy są w bardzo ciężkim stanie. Jak informuje ordynator oddziału dr Wiesława Błudzin po wakacyjnej przerwie widać wzrost liczby zakażeń w całym kraju. Wzrasta też liczba hospitalizacji.
- Według najnowszych prognoz największy wzrost zachorowań czwartej fali koronawirusa ma przypaść na listopad - mówi dr Wiesława Błudzin. - Widzimy, że był taki okres, choć krótki, że nie było w oddziale żadnego pacjenta covidowego. Teraz mamy trzy osoby. Nie wiem, co z nimi będzie, ale ich stan można nawet określić jako bardzo ciężki. To są niezaszczepione starsze osoby.

Ordynator przekonuje, że choć szczepienia w stu procentach nie zapobiegają zakażeniu, mogą uchronić przed ciężkim przebiegiem choroby i śmiercią. - Szczepmy się, zachowujmy dystans i nośmy maseczki w zamkniętych pomieszczeniach. Nie wstydźmy się ich - dodaje dr Wiesława Błudzin.
dr Wiesława Błudzin

Wiadomości z regionu

2021-09-26, godz. 18:15 Pomagają, leczą i udzielają porad. Aptekarze mają dzisiaj swoje święto. Ich pracę doceniono w Gorzowie Śląskim Mają ogromną wiedzę i empatię, często zastępują lekarzy i udzielają fachowej pomocy. Dziś (26.09) przypada Światowy Dzień Farmaceuty, który obchodzony… » więcej 2021-09-26, godz. 18:00 Za nami pielgrzymka złotych jubilatów małżeńskich. Do Opola zjechały małżeństwa z całej diecezji Przeżyli ze sobą 50 lat, a dzisiaj podziękowali za to Bogu. Do kościoła seminaryjnego w Opolu zjechały małżeństwa z całego regionu. Pielgrzymi na mszach… » więcej 2021-09-26, godz. 17:00 W Brzegu rozegrano Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee. W tej grze nie ma sędziów, potrzebne jest zaufanie Łączy w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, ręcznej i rugby. Mowa o grze zespołowej ultimate frisbee, która w ten weekend zagościła na stadionie… » więcej 2021-09-26, godz. 16:00 Zakończyła się akcja szczepień w parafiach w powiecie brzeskim i namysłowskim. Zainteresowanie było niewielkie W czterech parafiach naszego regionu stanęły dzisiaj (26.09) mobilne punkty szczepień. Wierni po niedzielnej mszy świętej mogli się zaszczepić w dwóch… » więcej 2021-09-26, godz. 15:10 W Namysłowie trwa piknik wojskowy. "Mieszkańcy mogą tutaj tak namacalnie zobaczyć, jak wygląda wojsko, dotknąć sprzętu"… Konkurs strzelecki, pokazy sprzętu wojskowego czy sprawdzenie umiejętności w dyscyplinach sportowych. To tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców… » więcej 2021-09-26, godz. 14:45 Wypadek na ul. Partyzanckiej w Opolu. Dwie osoby poszkodowane Dwie osoby zostały ranne w wypadku w Opolu. Jak poinformował asp. sztab. Dariusz Grudzień z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, po… » więcej 2021-09-26, godz. 13:00 Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, a w całym kraju ponad 9000 osób. Czasu na zgłoszenia zostało niewiele… » więcej 2021-09-26, godz. 13:00 Nysa: gmina dołoży pieniądze do budowy kolumbarium Nysa ogłosiła kolejny przetarg na budowę kolumbarium na cmentarzu przy ul. Złotogłowickiej. Wcześniej do konkursu na wykonanie pierwszego etapu prac stanęła… » więcej 2021-09-26, godz. 11:00 Ministerstwo Zdrowia: 643 zakażenia koronawirusem w kraju, w tym 7 w województwie opolskim. Zmarł jeden mieszkaniec… Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 643 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 7 w województwie opolskim. W najnowszym raporcie… » więcej 2021-09-26, godz. 11:00 W Łubnianach jakość powietrza chcą mieć pod kontrolą. W gminie zamontowano trzy nowe czujniki W gminie Łubniany zamontowano nowe czujniki powietrza. Urządzenia umiejscowione w trzech lokalizacjach będą informować przechodniów i uczestników ruchu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »