Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-14, 20:30 Autor: Katarzyna Doros

Raport dnia: 4 nowe zakażenia w regionie i blisko 540 w kraju. W szkołach niewielkie zainteresowanie szczepieniami [INFOGRAFIKA]

Zdjęcie ilustracyjne [fot. Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. Pixabay]
Koronawirus w Polsce - stan na 14 września [Autor: Maciej Zieliński, źródło: PAP]
Koronawirus w Polsce - stan na 14 września [Autor: Maciej Zieliński, źródło: PAP]
Cztery nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (14.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 537 nowych infekcjach. Zmarło 8 osób, z czego 7 w wyniku współistnienia patogenu z innymi chorobami. W ciągu doby wykonano 45 514 testów na obecność koronawirusa.
Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia w naszym województwie wykryto dwa przypadki COVID-19 w Opolu. Po jednym zakażeniu potwierdzono również w powiecie brzeskim i opolskim. Według Głównego Inspektoratu Sanitarnego w naszym regionie nie ma przypadków śmiertelnych.

W skali kraju najwięcej zachorowań odnotowano w województwach: mazowieckim - 87, lubelskim - 75 i małopolskim - 52. 13 zakażeń to dane bez wskazania adresu, zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Od początku pandemii liczba zakażeń potwierdzonych testem wyniosła 2 894 455. Z powodu COVID-19 zmarło 75 433 chorych.

Obecnie w szpitalach przebywa 782 pacjentów, to o 78 więcej niż wczoraj. Natomiast 82 pacjentów wymaga podłączenia do respiratora. Wczoraj było o 2 mniej. Wyzdrowiało 2 658 613 zakażonych. Z danych ministerstwa wynika, że w kraju pozostaje 509 wolnych respiratorów.

Na oddziale zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu hospitalizowanych jest 3 pacjentów z COVID-19. Wszyscy są w bardzo ciężkim stanie. Jak informuje ordynator oddziału dr Wiesława Błudzin po wakacyjnej przerwie widać wzrost liczby zakażeń w całym kraju. Wzrasta też liczba hospitalizacji. - Według najnowszych prognoz największy wzrost zachorowań czwartej fali koronawirusa ma przypaść na listopad - mówi dr Wiesława Błudzin. Ordynator przekonuje, że choć szczepienia w stu procentach nie zapobiegają zakażeniu, mogą uchronić przed ciężkim przebiegiem choroby i śmiercią.

Zaledwie 1440 rodziców dzieci uczęszczających do szkół w naszym regionie wyraziło zainteresowanie zaszczepieniem swoich pociech przeciwko COVID-19. Tak wynika z danych zebranych przez opolskie kuratorium oświaty. To zaledwie 4 procent wszystkich uczniów, którzy uprawnieni są do bezpłatnego zaszczepienia. Jak przekazał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w kraju zaszczepionych przeciw COVID-19 jest około 40% nastolatków pomiędzy 16. a 18. rokiem życia oraz około 30% tych pomiędzy 12. a 15. rokiem życia.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek komentując aktualną sytuację epidemiczną w placówkach oświatowych zwrócił uwagę, że sytuacja jest bardzo dobra, a w szkołach uczy się stacjonarnie 99,9 procent dzieci i młodzieży.

Brzeg ma własną loterię szczepionkową. Magistrat chce popularyzować przyjmowanie preparatu chroniącego przed koronawirusem, kusząc mieszkańców dodatkowymi nagrodami. Zaszczepieni, którzy wezmą udział w konkursie mogą stać się posiadaczami roweru, lub sprzętu AGD. Jak wskazuje burmistrz Jerzy Wrębiak, władzom gminy zależy na tym, aby jak największa liczba mieszkańców poddała się szczepieniom, gdyż pozwoli to uniknąć między innymi kolejnych ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu. Dodajmy, że czas na zgłoszenie chęci udziału w konkursie mija 26 września, natomiast lista zwycięzców zostanie ogłoszona 2 dni później.

Koronawirus w Polsce - stan na 14 września [Autor: Maciej Zieliński, źródło: PAP]
Koronawirus w Polsce - stan na 14 września [Autor: Maciej Zieliński, źródło: PAP]

Wiadomości z regionu

2021-09-26, godz. 18:15 Pomagają, leczą i udzielają porad. Aptekarze mają dzisiaj swoje święto. Ich pracę doceniono w Gorzowie Śląskim Mają ogromną wiedzę i empatię, często zastępują lekarzy i udzielają fachowej pomocy. Dziś (26.09) przypada Światowy Dzień Farmaceuty, który obchodzony… » więcej 2021-09-26, godz. 18:00 Za nami pielgrzymka złotych jubilatów małżeńskich. Do Opola zjechały małżeństwa z całej diecezji Przeżyli ze sobą 50 lat, a dzisiaj podziękowali za to Bogu. Do kościoła seminaryjnego w Opolu zjechały małżeństwa z całego regionu. Pielgrzymi na mszach… » więcej 2021-09-26, godz. 17:00 W Brzegu rozegrano Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee. W tej grze nie ma sędziów, potrzebne jest zaufanie Łączy w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, ręcznej i rugby. Mowa o grze zespołowej ultimate frisbee, która w ten weekend zagościła na stadionie… » więcej 2021-09-26, godz. 16:00 Zakończyła się akcja szczepień w parafiach w powiecie brzeskim i namysłowskim. Zainteresowanie było niewielkie W czterech parafiach naszego regionu stanęły dzisiaj (26.09) mobilne punkty szczepień. Wierni po niedzielnej mszy świętej mogli się zaszczepić w dwóch… » więcej 2021-09-26, godz. 15:10 W Namysłowie trwa piknik wojskowy. "Mieszkańcy mogą tutaj tak namacalnie zobaczyć, jak wygląda wojsko, dotknąć sprzętu"… Konkurs strzelecki, pokazy sprzętu wojskowego czy sprawdzenie umiejętności w dyscyplinach sportowych. To tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców… » więcej 2021-09-26, godz. 14:45 Wypadek na ul. Partyzanckiej w Opolu. Dwie osoby poszkodowane Dwie osoby zostały ranne w wypadku w Opolu. Jak poinformował asp. sztab. Dariusz Grudzień z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, po… » więcej 2021-09-26, godz. 13:00 Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, a w całym kraju ponad 9000 osób. Czasu na zgłoszenia zostało niewiele… » więcej 2021-09-26, godz. 13:00 Nysa: gmina dołoży pieniądze do budowy kolumbarium Nysa ogłosiła kolejny przetarg na budowę kolumbarium na cmentarzu przy ul. Złotogłowickiej. Wcześniej do konkursu na wykonanie pierwszego etapu prac stanęła… » więcej 2021-09-26, godz. 11:00 Ministerstwo Zdrowia: 643 zakażenia koronawirusem w kraju, w tym 7 w województwie opolskim. Zmarł jeden mieszkaniec… Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 643 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 7 w województwie opolskim. W najnowszym raporcie… » więcej 2021-09-26, godz. 11:00 W Łubnianach jakość powietrza chcą mieć pod kontrolą. W gminie zamontowano trzy nowe czujniki W gminie Łubniany zamontowano nowe czujniki powietrza. Urządzenia umiejscowione w trzech lokalizacjach będą informować przechodniów i uczestników ruchu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »