Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-14, 13:20 Autor: Maja Laksy

Skąd fetor w Opolu? Mieszkańcy pytają, szukamy odpowiedzi

Opole [fot. Wanda Kownacka]
Opole [fot. Wanda Kownacka]
Straż miejska [fot. P. Pękala]
Straż miejska [fot. P. Pękala]
Mieszkańcy Opola skarżą się na nieprzyjemny zapach unoszący się w mieście. Fetor daje o sobie znać nie tylko w centrum, ale i w Groszowicach, na Pasiece, Zaodrzu, a także w Śródmieściu. Opolanie pytają - co jest powodem tej przykrej woni? Jak mówią, odór jest wyczuwalny zarówno w godzinach porannych, jak i wieczornych.
- Mieszkam na dziewiątym piętrze, otwieram okno, żeby wywietrzyć. Od bardzo długiego czasu po godzinie 22:00 brzydko pachnie - mówi mieszkanka Opola.

- Spotkałam się kilka razy z bardzo nieprzyjemnym zapachem. Myślałam że to ze stawu, który znajduje się w centrum miasta - zaznacza inna.

Z problemem zaznajomiona jest Straż Miejska. Jak informuje Beata Szpakowska, z-ca komendanta pierwsze zgłoszenia mieszkańców o wzmożonym odorze pojawiły się w lipcu.

- Zgłoszenia dotyczyły ul. Podmiejskiej i ul. Kasperka, tam gdzie znajduje się składowisko odpadów. My tę sprawę kontrolowaliśmy - mówi Beata Szpakowska.

Z kolei Patryk Stasiak, prezes Zakładu Komunalnego w Opolu argumentuje, że powodem nieprzyjemnych zapachów w mieście mogą być instalacje i procesy przetwarzania odpadów przy ul. Podmiejskiej.

- Zgłoszenia były na ul. Katowickiej, co mnie zszokowało. Pytano mnie, czy to wina Zakładu Komunalnego. Nie ma takiej możliwości, aby w te rejony przedostał się zapach z drugiego końca miasta - mówi prezes Zakładu Komunalnego w Opolu.

Patryk Stasiak dodaje również, że w ostatnim czasie niekorzystne warunki klimatyczne szczególnie sprzyjały utrzymywaniu się odoru w mieście. Znaczenie mają takie czynniki jak kierunek wiatru, niewielka wilgotność i ciśnienie powietrza.
Mieszkańcy Opola
Beata Szpakowska
Patryk Stasiak

Wiadomości z regionu

2021-10-20, godz. 08:15 Zbiórka krwi dla ofiar wypadków. Krwiobus zaparkuje przed komendą policji w Opolu Opolska policja zachęca do udziału w zbiórce krwi dla dzieci i młodzieży - ofiar wypadków drogowych. Akcja odbędzie się w najbliższy czwartek (21.10)… » więcej 2021-10-20, godz. 08:00 Nadal nie wiadomo, kiedy "poprawiona" Nike wróci do Namysłowa. Wykonawca unika kontaktu z urzędnikami Wciąż nie wiadomo, kiedy pomnik Nike wróci na Plac Wolności w Namysłowie. Magistrat nie może porozumieć się w tej sprawie z wykonawcą rzeźby. » więcej 2021-10-19, godz. 21:00 Policja: jesienią na drogach zwolnijmy i zachowajmy większe odstępy między pojazdami Policja apeluje do opolskich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w związku ze zmiennymi, jesiennymi warunkami na drogach. Niedostosowanie prędkości… » więcej 2021-10-19, godz. 20:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie potwierdzono 51 zakażeń. Zmarło 5 chorych. W kraju mamy ponad 3900 nowych infekcji [… 51 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 5 chorych potwierdzono dziś (19.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-10-19, godz. 19:49 Program "Opolska Rodzina" ciągle się rozrasta. Opole podziękowało partnerom Program 'Opolska Rodzina' funkcjonuje od stycznia 2019, a obecnie zrzesza 140 partnerów, którzy udzielają zniżek dla rodzin i seniorów. To przedsiębiorcy… » więcej 2021-10-19, godz. 19:32 Opolscy uczniowie mierzyli się z tematem zdalnego nauczania w konkursie. Nagrodzono najlepszych Blisko 1000 uczniów szkół podstawowych w regionie wzięło udział w konkursach, plastycznym i literackim, poświęconych zdalnemu nauczaniu. To część projektu… » więcej 2021-10-19, godz. 18:51 Są wyniki konkursu na szkolenia zgłoszone przez organizacje pozarządowe. Unijne dotacje w ramach EBO [LISTA] 10 opolskich organizacji pozarządowych zdobyło unijne dofinansowanie na organizację szkoleń. Urząd marszałkowski ogłosił wyniki pierwszego konkursu w ramach… » więcej 2021-10-19, godz. 18:30 USK w Opolu dołączył do ogólnopolskiej kampanii leczenia otyłości. Tu wykonywane są zabiegi bariatryczne Chirurgiczne leczenie otyłości ale także profilaktyka oraz uświadamianie skali problemu - między innymi takie są założenia ogólnopolskiej kampanii 'W… » więcej 2021-10-19, godz. 17:30 Praszkowski magistrat oczekuje na pomysły w ramach budżetu obywatelskiego. Projekty do 50 tysięcy złotych Wystartował budżet obywatelski gminy Praszka na 2022 rok. Wczoraj (18.10) ruszył nabór wniosków, który potrwa przez dwa tygodnie. » więcej 2021-10-19, godz. 17:15 Dotacje, turystyka, rekreacja i ochrona zabytków. LGD "Górna Prosna" ma plan na wydanie dodatkowych 400 tysięcy euro 401 tysięcy euro otrzymała dodatkowo Lokalna Grupa Działania 'Górna Prosna' w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Opolskie LGD realizują… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »