Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-06, 16:22 Autor: Mariusz Chałupnik

Opole: uciążliwy kłopot mieszkańców jednej z komunalnych kamienic. Miasto odpowiada, że robi, co się da. Potwierdza to sanepid

Budynek przy ul. Granicznej w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Budynek przy ul. Granicznej w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Kilkadziesiąt dni w mieszkaniu strychowym budynku przy ulicy Granicznej 1a w Opolu leżały zwłoki mężczyzny. Nikt z lokatorów, ani rodziny nie zorientował się, że z sąsiadem stało się coś złego. Przed długim weekendem majowym zapach z mieszkania stał się nie do zniesienia. Na miejscu interweniowały służby, ciało wywieziono, ale pozostała bardzo uciążliwa woń.
- Trzy miesiące leżał, jaki tu smród był – mówi Janina. – Nie rozumiem, jak sąsiedzi, którzy mieszkają wysoko, nie wyczuli tego. Ten smród był potężny. To jest naprawdę skandaliczne.

- Bardziej rano czuć, bo po południu to już są drzwi na klatkę otwarte i nie jest ten zapach aż tak intensywny – dodaje Kacper. – Ale rano bez maski z domu się nie wyjdzie.

- Sprzęty, na których leżał ten człowiek zostały w tym mieszkaniu – zaznacza Bronisława. – One przesiąkły i dalej jest źródło skażenia i smrodu.

Sprawą zajął się Miejski Zarząd Lokali Komunalnych w Opolu, ponieważ budynek znajduje się w zasobach miasta. Jak tłumaczy rzecznik prasowy ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak, interwencja została podjęta, jak najszybciej było to możliwe.

- Została przeprowadzona dezynfekcja zaraz po usunięciu zwłok, kolejna miała miejsce w tym tygodniu – komentuje Katarzyna Oborska-Marciniak. – Mamy planowane kolejne działania, kolejne dezynfekcje. Odkażania będą prowadzone do momentu, kiedy problem zniknie. To jest problem, który przez pewien czas tam narastał. To się nie wydarzyło z dnia na dzień. Miasto Opole jest właścicielem lokalu, natomiast nie dobytku. Znaleźliśmy rodzinę tego mężczyzny, która pozostawione rzeczy zobaczy i cześć z nich być może będzie chciała zatrzymać.

Jak przekazała nam Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu, w tym przypadku zarządca obiektu podjął stosowne działania zmierzające do doprowadzenia lokalu do właściwego stanu sanitarno-porządkowego. Ponadto sanepid stwierdził, że uciążliwość zapachu nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia.
mieszkańcy budynku
Katarzyna Oborska-Marciniak

Wiadomości z regionu

2021-06-13, godz. 07:33 Dwóch wędkarzy ratowali strażacy i WOPR-owcy na Jeziorze Nyskim Wędkarze utknęli na Jeziorze Nyskim. Po 4:00 (13.06) do strażaków wpłynęło zgłoszenie o dwóch osobach, które wypłynęły łodzią na jezioro i nie mogą… » więcej 2021-06-13, godz. 07:30 Koniec dyspensy od uczestnictwa we mszy św. na terenie diecezji opolskiej Od niedzieli na terenie diecezji opolskiej zostanie odwołana dyspensa ogólna od uczestnictwa we mszy świętej niedzielnej i świątecznej. Dekret w tej sprawie… » więcej 2021-06-12, godz. 20:45 Deszcze i burze nad Opolszczyzną, są interwencje straży [AKTUALIZACJA] Nad województwem opolskim w sobotę mogą przejść burze z gradem. Nie są także wykluczone gwałtowne wzrosty stanów wód na dorzeczu górnej i środkowej… » więcej 2021-06-12, godz. 20:30 Raport dnia: Opolskie wśród regionów z najmniejszą liczbą nowych zachorowań na COVID-19. Infekcje potwierdzono tylko… 6 nowych zachorowań i 1 zgon, to bilans ostatniej doby pandemii koronawirusa na Opolszczyźnie. » więcej 2021-06-12, godz. 20:30 Wskocz na rower i śladami Utopca odwiedź najciekawsze miejsca Eurocountry Wiosną Lokalna Grupa Działania Eurocountry zaprosiła do wspólnej gry terenowej Śladami Utopca, w czasie której poznawało się najciekawsze miejsca 5 gmin:… » więcej 2021-06-12, godz. 19:52 Osobówka uderzyła w barierki na A4 Po godzinie 18 na opolskim odcinku A4, między węzłami Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle (259 km A4) w kierunku na Katowice doszło do zdarzenia drogowego. » więcej 2021-06-12, godz. 19:30 Drony na służbie. Zalety latających nowinek technicznych poznawali opolscy ratownicy wodni i strażacy Strażacy i ratownicy wodni z Opolszczyzny poznawali zalety wykorzystania dronów w akcjach poszukiwawczych. » więcej 2021-06-12, godz. 19:28 Płonie składowisko odpadów w Szymiszowie 11 zastępów straży pożarnej gasi pożar wysypiska odpadów przy ul Dworcowej w Szymiszowie w powiecie strzeleckim. » więcej 2021-06-12, godz. 17:15 Harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu mają własną bazę Po prawie dekadzie bez własnego miejsca harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu są u siebie. Gmina przekazała im pomieszczenia, w których przed laty działał… » więcej 2021-06-12, godz. 16:30 Roztańczony Gogolin. Na parkiecie miejscowej hali sportowej swoje umiejętności prezentuje ponad 300 par z całego k… Ponad 300 par z całej Polski bierze udział w VII edycji turnieju Grand Prix Polski Tańca Towarzyskiego w Gogolinie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »