Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-06, 16:22 Autor: Mariusz Chałupnik

Opole: uciążliwy kłopot mieszkańców jednej z komunalnych kamienic. Miasto odpowiada, że robi, co się da. Potwierdza to sanepid

Budynek przy ul. Granicznej w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Budynek przy ul. Granicznej w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Kilkadziesiąt dni w mieszkaniu strychowym budynku przy ulicy Granicznej 1a w Opolu leżały zwłoki mężczyzny. Nikt z lokatorów, ani rodziny nie zorientował się, że z sąsiadem stało się coś złego. Przed długim weekendem majowym zapach z mieszkania stał się nie do zniesienia. Na miejscu interweniowały służby, ciało wywieziono, ale pozostała bardzo uciążliwa woń.
- Trzy miesiące leżał, jaki tu smród był – mówi Janina. – Nie rozumiem, jak sąsiedzi, którzy mieszkają wysoko, nie wyczuli tego. Ten smród był potężny. To jest naprawdę skandaliczne.

- Bardziej rano czuć, bo po południu to już są drzwi na klatkę otwarte i nie jest ten zapach aż tak intensywny – dodaje Kacper. – Ale rano bez maski z domu się nie wyjdzie.

- Sprzęty, na których leżał ten człowiek zostały w tym mieszkaniu – zaznacza Bronisława. – One przesiąkły i dalej jest źródło skażenia i smrodu.

Sprawą zajął się Miejski Zarząd Lokali Komunalnych w Opolu, ponieważ budynek znajduje się w zasobach miasta. Jak tłumaczy rzecznik prasowy ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak, interwencja została podjęta, jak najszybciej było to możliwe.

- Została przeprowadzona dezynfekcja zaraz po usunięciu zwłok, kolejna miała miejsce w tym tygodniu – komentuje Katarzyna Oborska-Marciniak. – Mamy planowane kolejne działania, kolejne dezynfekcje. Odkażania będą prowadzone do momentu, kiedy problem zniknie. To jest problem, który przez pewien czas tam narastał. To się nie wydarzyło z dnia na dzień. Miasto Opole jest właścicielem lokalu, natomiast nie dobytku. Znaleźliśmy rodzinę tego mężczyzny, która pozostawione rzeczy zobaczy i cześć z nich być może będzie chciała zatrzymać.

Jak przekazała nam Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu, w tym przypadku zarządca obiektu podjął stosowne działania zmierzające do doprowadzenia lokalu do właściwego stanu sanitarno-porządkowego. Ponadto sanepid stwierdził, że uciążliwość zapachu nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia.
mieszkańcy budynku
Katarzyna Oborska-Marciniak

Wiadomości z regionu

2021-10-20, godz. 20:30 Raport dnia. Ponad 5,5 tysiąca nowych infekcji w całej Polsce i 56 w regionie. Na 1 listopada cmentarze nie zostaną… Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5559 nowych zakażeniach koronawirusem. Minionej doby na Opolszczyźnie zakaziło się 56 osób. » więcej 2021-10-20, godz. 19:45 Violetta Porowska w Radiu Opole: premier bronił w europarlamencie Polski i naszych racji, a Unia próbuje wchodzić z… 'To było mocne, logiczne i kompetentne przemówienie'. Tak Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, oceniła w Popołudniowej Loży Radiowej wczorajszy… » więcej 2021-10-20, godz. 19:45 Czy droga S11 przebiegnie przez pole bitwy pod Byczyną? Planowana trasa S11 przebiegnie przez pole bitwy pod Byczyną - Takie obawy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zgłosiło Stowarzyszenie Ochrony… » więcej 2021-10-20, godz. 18:30 Próbował włamać się do spożywczaka, został zatrzymany na gorącym uczynku Wyjątkowo nieudolnym włamywaczem okazał się 22-latek, który w minioną niedzielę (17.10) wieczorem próbował okraść sklep spożywczy w Żędowicach. O… » więcej 2021-10-20, godz. 17:04 "Wątpliwości co do zeznań świadka koronnego". Więźniowie uniewinnieni w zakresie planowania zabójstwa Prokuratora… Sąd Okręgowy w Opolu uniewinnił Grzegorza P. i Bogdana G. oskarżonych o pomocnictwo i podżeganie do zabójstwa Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego… » więcej 2021-10-20, godz. 16:54 Nowe przypadki COVID-19 w opolskich szkołach - W PSP 2 chory jest jeden uczeń, a 19 uczniów z klasy 4 będzie odbywało naukę zdalnie do 22 października. Chory jest także jeden nauczyciel. Dwie klasy… » więcej 2021-10-20, godz. 16:45 Koniec remontu ul. Opolskiej w Krapkowicach. Jest ponad 50 nowych miejsc parkingowych Oficjalnie zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej 415, czyli ulicy Opolskiej w Krapkowicach. Inwestycja podzielona była na dwie części. Pierwszą… » więcej 2021-10-20, godz. 16:36 Zmiany na A4. To kolejny etap remontu trasy Na autostradzie A4 wprowadzana jest nowa organizacja jazdy. Na remontowanym odcinku w okolicy Góry Świętej Anny ruch w obie strony po godzinie 16 zostanie przeniesiony… » więcej 2021-10-20, godz. 16:31 Wypadek przy Północnej w Opolu. Ciężko ranny został motocyklista Około 13.40 służby ratunkowe w Opolu otrzymały zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z motocyklem na ulicy Północnej. » więcej 2021-10-20, godz. 15:48 Rośnie liczba hospitalizacji "covidowych". W październiku do szpitala tymczasowego w Opolu przyjęto już 60 pacjent… Tylko w październiku do szpitala tymczasowego w Opolu przyjęto już 60 pacjentów z COVID-19. Dla porównania przez cały wrzesień w placówce hospitalizowano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »