Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-13, 16:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Pomoc osobom w kwarantannie lub izolacji wciąż trwa. Można dzwonić i prosić o zakupy spożywcze czy leki

Zdjęcie ilustracyjne [fot. Congerdesign z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. Congerdesign z Pixabay]
Pomoc w izolacji [fot.www.gov.pl]
Pomoc w izolacji [fot.www.gov.pl]
Szlachetna Paczka oferuje telefon, który wspiera seniorów. Inicjatywa "Dobre Słowa" to odpowiedź na samotność w pandemii [fot.gazetasenior.pl]
Szlachetna Paczka oferuje telefon, który wspiera seniorów. Inicjatywa "Dobre Słowa" to odpowiedź na samotność w pandemii [fot.gazetasenior.pl]
Osoby trafiające na izolację lub kwarantannę domową mogą liczyć na wsparcie. Pomoc w zrobieniu zakupów czy też wyprowadzenie psa oferuje wiele organizacji, wśród nich są między innymi ośrodki pomocy społecznej. Dodatkowo policja i sanepid są w stałym kontakcie z osobami, które w zamknięciu przebywają same.
- Podczas wywiadu z osobą zakażoną wskazujemy, gdzie i do kogo może zadzwonić o pomoc. Często też sami udzielamy tej pomocy - mówi Małgorzata Gudełajtis z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu.

- Wskazujemy też na możliwość skorzystania z infolinii, a w razie wątpliwości można też uzyskać pomoc od pracownika sanepidu. Zawsze dzwonimy do pacjentów z telefonów stacjonarnych albo służbowych telefonów komórkowych i te numery warto zapisać, bo są one dostępne dla każdego. Skontaktować się z nami można w godzinach naszej pracy i odpowiemy na wszelkie wątpliwości.

- Od początku pandemii na terenie każdej dzielnicy Opola dostępny jest wolontariusz, który oferuje pomoc. Numery do nich dostępne są na stronie internetowej MOPR-u - dodaje Małgorzata Kozak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu.

- Pomoc dedykujemy także seniorom, dla których stworzyliśmy specjalny telefon życzliwości. Dostępny on jest pod numerem: 77 441 23 70, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. Nazwaliśmy go tak, bo tam senior może zadzwonić w każdej sprawie. Dzwoniąc do naszych pracowników, można uzyskać pomoc w każdym temacie.

Dodajmy, że ośrodki pomocy społecznej oferują także telefoniczną pomoc psychologa. Wystarczy zadzwonić i umówić się na rozmowę.
Małgorzata Gudełajtis
Małgorzata Kozak

Wiadomości z regionu

2021-05-13, godz. 07:00 TOZ Opole szuka domów tymczasowych dla ostatnich 3 moskiewskich psów stróżujących odebranych z Rogalic - Sytuacja psów moskiewskich stróżujących, które interwencyjnie zostały odebrane z pseudohodowli w Rogalicach wydaje się być opanowana. Ale szukamy trzech… » więcej 2021-05-13, godz. 06:22 Pracowita noc strażaków. W Gościejowicach od uderzenia pioruna zapalił się dach domu 79 razy interweniowali opolscy strażacy w związku z burzami i silnymi opadami deszczu. - Pierwsze zgłoszenia zaczęły wpływać do dyżurnych wczoraj (12.05)… » więcej 2021-05-12, godz. 22:00 Od soboty w Opolu duże utrudnienia w ruchu. Sprawdź szczegóły [INFOGRAFIKA] Od 15 do 19 maja opolanie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu drogowym, ale i pieszym. Będą one spowodowane realizacją zdjęć do serialu '… » więcej 2021-05-12, godz. 21:45 Burze i silne wiatry nad Opolszczyzną. Interwencje strażaków Opolscy strażacy do godziny 21.30 mieli 35 zgłoszeń w związku z burzami, które przechodziły nad Opolszczyzną. » więcej 2021-05-12, godz. 20:30 Raport dnia: będzie przyśpieszenie luzowania obostrzeń. W kraju potwierdzono dzisiaj ponad 4 tysiące nowych zakażeń… 8 zgonów i 125 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-05-12, godz. 19:25 Senat jednomyślnie podjął uchwałę w 100-lecie III Powstania Śląskiego Senat RP składa hołd Powstańcom Śląskim za ich męstwo i hart ducha, a także patriotyzm i umiłowanie polskości - głosi podjęta przez Senat uchwała w… » więcej 2021-05-12, godz. 19:00 Opole: zaginął Daniel Paluch. Policja prosi o pomoc [AKTUALIZACJA] Policjanci z Opola poszukują 22-letniego Daniela Palucha. Mężczyzna 6 maja wyszedł z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powrócił. Nie nawiązał… » więcej 2021-05-12, godz. 18:30 Pensjonariusze domów pomocy społecznej cieszą się z wyjść do ogrodów i spotkań z bliskimi. "Czujemy ulgę, wróciła… Domy pomocy społecznej powoli wracają do życia sprzed epidemii. Po miesiącach zamknięcia - choć w reżimie sanitarnym - pensjonariusze mogą spotykać się… » więcej 2021-05-12, godz. 18:26 Kolizja na drodze krajowej z Opola do Raciborza. Są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe zderzyły się na krajowej '45' w Ligocie Krapkowickiej. » więcej 2021-05-12, godz. 17:30 "Pandemia całkowicie zmieniła naszą pracę". Pielęgniarki i położne obchodzą swoje święto Opiekują się pacjentami, walczą o ich zdrowie oraz życie i zawsze są blisko. Mowa o pielęgniarkach i położnych, które dzisiaj (12.05) mają swoje święto… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »