Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-13, 16:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Pomoc osobom w kwarantannie lub izolacji wciąż trwa. Można dzwonić i prosić o zakupy spożywcze czy leki

Zdjęcie ilustracyjne [fot. Congerdesign z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. Congerdesign z Pixabay]
Pomoc w izolacji [fot.www.gov.pl]
Pomoc w izolacji [fot.www.gov.pl]
Szlachetna Paczka oferuje telefon, który wspiera seniorów. Inicjatywa "Dobre Słowa" to odpowiedź na samotność w pandemii [fot.gazetasenior.pl]
Szlachetna Paczka oferuje telefon, który wspiera seniorów. Inicjatywa "Dobre Słowa" to odpowiedź na samotność w pandemii [fot.gazetasenior.pl]
Osoby trafiające na izolację lub kwarantannę domową mogą liczyć na wsparcie. Pomoc w zrobieniu zakupów czy też wyprowadzenie psa oferuje wiele organizacji, wśród nich są między innymi ośrodki pomocy społecznej. Dodatkowo policja i sanepid są w stałym kontakcie z osobami, które w zamknięciu przebywają same.
- Podczas wywiadu z osobą zakażoną wskazujemy, gdzie i do kogo może zadzwonić o pomoc. Często też sami udzielamy tej pomocy - mówi Małgorzata Gudełajtis z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu.

- Wskazujemy też na możliwość skorzystania z infolinii, a w razie wątpliwości można też uzyskać pomoc od pracownika sanepidu. Zawsze dzwonimy do pacjentów z telefonów stacjonarnych albo służbowych telefonów komórkowych i te numery warto zapisać, bo są one dostępne dla każdego. Skontaktować się z nami można w godzinach naszej pracy i odpowiemy na wszelkie wątpliwości.

- Od początku pandemii na terenie każdej dzielnicy Opola dostępny jest wolontariusz, który oferuje pomoc. Numery do nich dostępne są na stronie internetowej MOPR-u - dodaje Małgorzata Kozak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu.

- Pomoc dedykujemy także seniorom, dla których stworzyliśmy specjalny telefon życzliwości. Dostępny on jest pod numerem: 77 441 23 70, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. Nazwaliśmy go tak, bo tam senior może zadzwonić w każdej sprawie. Dzwoniąc do naszych pracowników, można uzyskać pomoc w każdym temacie.

Dodajmy, że ośrodki pomocy społecznej oferują także telefoniczną pomoc psychologa. Wystarczy zadzwonić i umówić się na rozmowę.
Małgorzata Gudełajtis
Małgorzata Kozak

Wiadomości z regionu

2021-10-21, godz. 09:40 Te rany mogły powstać podczas bitwy pod Byczyną. Czy trasa S11 będzie przebiegać przez pole bitwy? - Badanie pól bitewnych jest trudne - przyznała w Porannej Loży Radiowej archeolog Małgorzata Przysiężna-Pizarska z Uniwersytetu Opolskiego, która badała… » więcej 2021-10-21, godz. 09:30 Strzelce Opolskie: ograniczenie odwiedzin w szpitalu Szpital powiatowy w Strzelcach Opolskich wprowadził ograniczenia w odwiedzinach pacjentów. Jest to związane z ponownym wzrostem zakażeń wirusem Sars-CoV-… » więcej 2021-10-21, godz. 08:30 "Różowe Opole", czyli profilaktyka raka piersi. Trwa cykl otwartych wykładów w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego Wcześnie wykryty rak piersi jest wyleczalny w 90 procentach - przypominają eksperci konferencji 'Różowe Opole'. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie… » więcej 2021-10-21, godz. 07:30 Zlecono dokumentację techniczną. To pierwszy etap rozbudowy szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Za trzy lata szpital w Kędzierzynie-Koźlu może być rozbudowany. Samorząd powiatowy i dyrekcja szpitala rozpoczęły przygotowania do nadbudowania skrzydła… » więcej 2021-10-20, godz. 23:14 Gmina zapłaci za rehabilitację starszych mieszkańców Krioterapia, masaż, ćwiczenia pod okiem rehabilitanta - z tego i innych zabiegów mogą skorzystać mieszkańcy gminy Jemielnica. Warunek - muszą mieć wskazanie… » więcej 2021-10-20, godz. 20:30 Raport dnia. Ponad 5,5 tysiąca nowych infekcji w całej Polsce i 56 w regionie. Na 1 listopada cmentarze nie zostaną… Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5559 nowych zakażeniach koronawirusem. Minionej doby na Opolszczyźnie zakaziło się 56 osób. » więcej 2021-10-20, godz. 19:45 Violetta Porowska w Radiu Opole: premier bronił w europarlamencie Polski i naszych racji, a Unia próbuje wchodzić z… 'To było mocne, logiczne i kompetentne przemówienie'. Tak Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, oceniła w Popołudniowej Loży Radiowej wczorajszy… » więcej 2021-10-20, godz. 19:45 Czy droga S11 przebiegnie przez pole bitwy pod Byczyną? Planowana trasa S11 przebiegnie przez pole bitwy pod Byczyną - Takie obawy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zgłosiło Stowarzyszenie Ochrony… » więcej 2021-10-20, godz. 18:30 Próbował włamać się do spożywczaka, został zatrzymany na gorącym uczynku Wyjątkowo nieudolnym włamywaczem okazał się 22-latek, który w minioną niedzielę (17.10) wieczorem próbował okraść sklep spożywczy w Żędowicach. O… » więcej 2021-10-20, godz. 17:04 "Wątpliwości co do zeznań świadka koronnego". Więźniowie uniewinnieni w zakresie planowania zabójstwa Prokuratora… Sąd Okręgowy w Opolu uniewinnił Grzegorza P. i Bogdana G. oskarżonych o pomocnictwo i podżeganie do zabójstwa Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »