Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-04, 19:30 Autor: Witold Wośtak

Pomarańczowy kolor i nowe logotypy. Uniwersytet Opolski chce być rozpoznawalny dzięki zmienionej symbolice

[fot. archiwum Uniwersytetu Opolskiego]
[fot. archiwum Uniwersytetu Opolskiego]
[fot. archiwum Uniwersytetu Opolskiego]
[fot. archiwum Uniwersytetu Opolskiego]
[fot. archiwum Uniwersytetu Opolskiego]
[fot. archiwum Uniwersytetu Opolskiego]
Nowy logotyp, kolor, hasła i kampanie w mediach społecznościowych. Uniwersytet Opolski zaprezentował swój nowy system identyfikacji wizualnej.
Dotychczasowe godło pozostanie w użytku, ale zmieniła się główna linia komunikacyjna i marketingowa. - Teraz dominujący jest kolor pomarańczowy, a uwagę zwraca również półotwarta litera "O" - mówi Maciej Kochański, rzecznik prasowy uczelni.

- Symbolicznie otworzyliśmy "O" tak, aby pokazać młodość uczelni. Chcemy otworzyć się na poznawanie samych siebie oraz innych. Chcielibyśmy również pokazać naszą dociekliwość i dynamikę uczelni, szkolnictwa wyższego oraz sposób, w jaki chcemy pozycjonować się między innymi tego typu uczelniami.

Zdaniem Macieja Kochańskiego, zmiana ma też symboliczny wydźwięk, bo UO niedawno połączył się z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową.

- To także moment, kiedy głęboko wierzymy, że niełatwe czasy pandemiczne powoli mijają dzięki dużej liczbie osób szczepiących się i tych chętnych do przyjęcia preparatu przeciw COVID-19. W ten sposób chcielibyśmy otworzyć nowy dział, spojrzeć na naszą uczelnią, a także pokazać się na zewnątrz w całkiem nowym wydaniu.

Dodajmy, uczelnia ma także 12 nowych logotypów wydziałowych.
Maciej Kochański 1
Maciej Kochański 2

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 12:15 Obwodnica Brzegu powstanie później niż zakładano Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu 'Stu Obwodnic'. To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny.Najbardziej zaawansowane prace… » więcej 2021-09-17, godz. 12:08 Trzy dni obławy za bykiem uciekinierem w Łubnianach. Zwierzę ukrywało się w kukurydzy Przez trzy dni półtoratonowy byk ukrywał się po ucieczce z transportu w Łubnianach. » więcej 2021-09-17, godz. 11:38 DK 43 w Dalachowie zablokowana po porannym zdarzeniu. Utrudnienia są także na A4 po zderzeniu 3 pojazdów [AKTUALIZA… Ciąg dalszy utrudnień w ruchu w Dalachowie między Kluczborkiem a Wieluniem na DK 43 po kolizji samochodu ciężarowego. » więcej 2021-09-17, godz. 10:52 Raport MZ: odnotowano ponad 650 nowych zakażeń w kraju [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 10 na Opolszczyźnie. Minionej doby w Polsce stwierdzono 8 przypadków śmier… » więcej 2021-09-17, godz. 10:00 Przed nami "zdrowa sobota" dla dzieci. Opolski NFZ zaprasza rodziców wraz z pociechami na konsultacje i diagnostykę Porady żywieniowe, konsultacje laryngologiczne czy diagnostyka wad postaw - to tylko część oferty, z jakich rodzice wraz ze swoim dziećmi będą mogli skorzystać… » więcej 2021-09-17, godz. 09:39 Co dalej z obwodnicami Prudnika, Sidziny i Lędzin? Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu 'Stu Obwodnic'. To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny. Najbardziej zaawansowane prace… » więcej 2021-09-17, godz. 08:06 Niespokojna noc i poranek na opolskich drogach W nocy i nad ranem (17.09) mieliśmy w regionie 3 zdarzenia drogowe, w których łącznie dwie osoby zostały ranne. » więcej 2021-09-17, godz. 07:45 Utrudnienia w ruchu w związku z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego Uwaga kierowcy! W niedzielę (19.09) będą utrudnienia w ruchu na drogach w stolicy regionu. Ma to związek z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego w ramach… » więcej 2021-09-17, godz. 07:00 Jak nie dać się okraść przez internet i robić zakupy w sieci? Opolscy uczniowie i seniorzy wiedzą, jak bezpiecznie… Jak nie dać się okraść przez internet czy SMS-a i bezpiecznie robić zakupy w sieci - dowiedzieli się uczestnicy warsztatów organizowanych w ramach akcji… » więcej 2021-09-16, godz. 20:15 Przyjmą butelki szklane, plastikowe, a także puszki. W Opolu za kilka dni ruszą butelkomaty Mieszkańcy Opola w najbliższych dniach będą mogli korzystać z butelkomatów. Dzięki tej ekologicznej inwestycji opolanie będą pozbywać się niepotrzebnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »