Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-30, 10:20 Autor: Jacek Rudnik

W sierpniu dodatkowe akcje szczepień na Opolszczyźnie. W najbliższą niedzielę będzie możliwość przyjęcia preparatu przy 10 parafiach

Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. kpt. Piotr Płuciennik]
Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. kpt. Piotr Płuciennik]
Sławomir Kłosowski [fot. Paula Hołubowicz]
Sławomir Kłosowski [fot. Paula Hołubowicz]
Wojewoda Sławomir Kłosowski ma nadzieję, że do połowy sierpnia zostanie zaszczepiony milionowy mieszkaniec województwa. Na Opolszczyźnie wykonano już ponad 800 tys szczepień przeciw COVID-19, a w zachęceniu Opolan do przyjęcia preparatu mają pomóc dodatkowe akcje organizowane w sierpniu.
Wojewoda Sławomir Kłosowski przypomniał na antenie RO, że teraz nie ma już problemów z dostępem do szczepionek i każdy zainteresowany może bez konieczności czekania w kolejce zabezpieczyć się przed koronawirusem.

- Mam nadzieję, że do 15 sierpnia osiągniemy okrągły milion, a liczba dawek jest praktycznie nieograniczona i minęły te czasy, kiedy ludzie denerwowali się na siebie, że ktoś kogoś wyprzedził w kolejce po szczepionkę i w tej chwili szczepionki czekają - mówił wojewoda Kłosowski.

W ocenie gościa "Porannej Loży Radiowej" problemem może być teraz marnowanie się szczepionek, ze względu na określoną datę przydatności.

Akcje szczepień odbędą się nie tylko podczas wspomnianego Dnia Wojska Polskiego 15 sierpnia w Brzegu. Już w najbliższą niedzielę (01.08) punkty szczepień staną przy 10 parafiach w regionie - przypomina Sławomir Kłosowski.

- Liczę na to, że w czasie mszy świętych księża będą zachęcali swoich parafian do tego, żeby zajrzeli do tego namiotu i żeby się zaszczepili. Tylko szczepionka może nam dać poczucie bezpieczeństwa i uchronić przed czwartą falą koronawirusa - twierdzi rozmówca RO.

Akcja szczepień odbędzie w najbliższą niedzielę (01.08) przy kościołach: bł. Czesława i św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu, NSPJ w Kluczborku, Bożego Ciała w Oleśnie, św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich, Miłosierdzia Bożego w Prudniku, Matki Bożej Bolesnej w Nysie, św. Tomasza w Kietrzu, Ducha Świętego w Kędzierzynie Koźlu i św. Mikołaja w Krapkowicach.

Punkty szczepień - czynne w godz. 7.00-14.00, będą oferować jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. Osoby chcące przyjąć szczepienie powinny mieć przy sobie dowód osobisty.
Sławomir Kłosowski 01
Sławomir Kłosowski 02

Wiadomości z regionu

2021-09-24, godz. 15:00 Cyfrowa radiostacja trafiła do głubczyckich krótkofalowców Stowarzyszenie Krótkofalowców Pogórza Opawskiego w Głubczycach zakupiło najnowszej generacji radiostację cyfrową. Nowy sprzęt umożliwi przeprowadzenie… » więcej 2021-09-24, godz. 14:15 DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach mają nowe pomieszczenie do spotkań i pracy z psychologiem. Ponadto otrzymali 5 komputerów wraz z oprogramowaniem… » więcej 2021-09-24, godz. 13:33 W weekend pojawią się nowe, ale tymczasowe utrudnienia na autostradzie A4 Drogowcy pojawią się w weekend (25-26.09) na autostradzie A4 w okolicach węzła Opole Zachód. W planie jest usunięcie oraz montaż bramownicy, na której… » więcej 2021-09-24, godz. 13:32 Przez dwa dni młodzi ludzie będą dyskutować na temat zdrowia psychicznego. Trwa III Opolski Kongres Młodzieży Ruszył III Opolski Kongres Młodzieży. W tym roku uczestnicy skupiać się będą głównie nad problemem zdrowia psychicznego wśród swoich rówieśników… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Gąsiorowice zapraszają na charytatywny piknik dla Oliwki W sobotę (25.09) w Gąsiorowicach na boisku przy szkole podstawowej odbędzie się charytatywny festyn „Gąski dla Oliwki”. Organizatorzy przygotowali wiele… » więcej 2021-09-24, godz. 10:57 Raport MZ: 813 nowych zakażeń koronawirusem w kraju, w tym 13 na Opolszczyźnie W Polsce zmarło 14 chorych z COVID-19, w tym 12 osób miało też inne schorzenia. Najwięcej nowych infekcji rozpoznano w województwie lubelskim (132), najmniej… » więcej 2021-09-24, godz. 10:30 Nowoczesny wideogastroskop trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu Nowoczesny gastroskop trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Urządzenie podarowane przez firmę Weegree uzupełniło wyposażenie szpitalnej… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Niedzielna msza będzie okazją do zaszczepienia się w czterech parafiach Brzegu i powiatu namysłowskiego Cztery parafie z Brzegu i powiatu namysłowskiego zorganizują w najbliższą niedzielę (26.09) akcję szczepień przeciw koronawirusowi. » więcej 2021-09-24, godz. 08:00 Wrota największej śluzy w Polsce powstają w Krapkowicach. "Wymiary są olbrzymie" [ZDJĘCIA] W krapkowickim POM-ie powstają wielkogabarytowe elementy wrót oraz mosty, które będą tworzyć śluzę na przekopie Mierzei Wiślanej. Nad Bałtykiem rozpoczął… » więcej 2021-09-24, godz. 07:45 Uwaga na kolejną metodę oszustw! Tym razem na... SMS informujący o nałożeniu kwarantanny Przed takimi fałszywymi SMS-ami ostrzega Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, bo to fałszywki i próba wyłudzenia danych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »