Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-29, 16:45 Autor: Jacek Rudnik

V. Porowska o szczepieniach: Nasza prywatna wolność kończy się w momencie, kiedy odbieramy ją innym

Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex TVN"
Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex TVN"
- Kwestionujemy osiągnięcia naukowe, stawiając na szali swoje życie, zdrowie oraz zdrowie najbliższych - powiedziała na antenie Radia Opole opolska posłanka PiS Violetta Porowska, odnosząc się do spadku zainteresowania szczepionkami przeciwko COVID-19. W ocenie posła KO Tomasza Kostusia przed spodziewaną czwartą falą pandemii warto rozważyć rozwiązania wprowadzone we Francji. Na ile skuteczne w promowaniu akcji szczepień jest zaangażowanie lekarzy?
- W ostatnich latach dokonał się jakiś przełom wiary w naukę i tej wiary jest coraz mniej, a odwoływanie się do grupy medyków, by mocniej wsparli akcję szczepień, też może nie przynieść spodziewanych efektów - oceniła w czwartkowym cyklu Prosto z sejmu opolska posłanka PiS Violetta Porowska.

- Właśnie z tej grupy, często uznanych autorytetów pojawiają się głosy antyszczepionkowe, a oglądałam ostatnio w telewizji dyskusję między dwojgiem profesorów i telewidzowie, jaki mieli wysnuć wniosek, którą argumentację przyjąć? My, jako społeczeństwo też jesteśmy "w rozkroku" i ci, którzy ulegają hasłom antyszczepionkowym poddają się, bo część argumentacji do nich dotarła - uważa opolska parlamentarzystka PiS.

Kluczowym w jej ocenie pozostaje pytanie: Jaką wartością jest dziś dla nas nauka?

Violetta Porowska przypomniała, że przeciwnicy szczepień odwołują się najczęściej do aspektu ograniczania wolności, a w jej ocenie nasza prywatna wolność kończy się w momencie, kiedy odbieramy ją innym.

Zdaniem opolskiego posła KO Tomasza Kostusia warto rozważyć rozwiązania przyjęte we Francji:

- Coś za coś, ja bardzo cenię sobie wolność wyboru, natomiast bezpieczeństwo kosztuje, a po zapowiedzi utrudnień i ograniczeń, jeżeli chodzi o obywateli francuskich w dostępie do kawiarni, restauracji, centrów handlowych w ciągu jednego tylko dnia ponad milion osób zgłosiło się do zaszczepienia - argumentował na antenie Radia Opole Tomasz Kostuś.

Chcąc uniknąć kolejnego lockdownu - w ocenie parlamentarzysty KO - warto rozważyć podobne decyzje, gdyż dziś nie ma już za bardzo czasu na najbardziej nawet atrakcyjne akcje promujące szczepienia.

Tomasz Kostuś nie miał wątpliwości, że osoby zaszczepione trzeba jakoś nagradzać, a tym którzy świadomie rezygnują ze szczepienia ograniczać dostęp np. do restauracji, kawiarni, czy centrów handlowych.
Violetta Porowska
Tomasz Kostuś

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 18:37 W Chróścinie trwa I edycja Dnia Kultury Kresowej. "Ci ludzie pielęgnują swoje dziedzictwo" Wystawa zdjęć i rekwizytów, poezja kresowa, rękodzieło, czy wspólne śpiewy przy akordeonie. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników… » więcej 2021-09-25, godz. 18:03 Marsz Równości na ulicach Opola. Na trasie stała kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej. Było bardzo spokojn… Trzeci Marsz Równości przeszedł ulicami centrum Opola, a kontrmanifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Na miejscu byli policjanci, aby nie dopuścić… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej 2021-09-25, godz. 12:15 Zabytki, przyroda i ciekawostki. Taka jest sobota na spacerze przyrodniczo-historycznym w Opolu Około 16 kilometrów liczy trasa dzisiejszej (25.09) Wycieczki Przyrodniczo-Historycznej w Opolu. Kilkunastoosobowa grupa ruszyła z przystanku autobusowego Pużaka… » więcej 2021-09-25, godz. 10:50 Raport MZ: 8 nowych infekcji COVID-19 w regionie i 917 w całej Polsce. W kraju zmarło 20 zakażonych osób 8 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (25.09) o 917 nowych infekcjach i śmierci 20 zakażonych… » więcej 2021-09-25, godz. 09:30 KOWR zaprasza mieszkańców regionu na Piknik Rodzinny w Miechowej. Przygotowano wiele atrakcji Degustacja polskiej żywności, stoiska z lokalnymi produktami czy animacje dla dzieci. To tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców regionu w… » więcej 2021-09-25, godz. 09:15 "Spisowa noc" dla wszystkich, którzy jeszcze nie dopełnili spisowego obowiązku 30 września Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 zakończy się. Choć Opolszczyzna jest w krajowej czołówce, gdy mowa o spisowej frekwencji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »