Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-30, 17:50 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudniccy seniorzy mają miejsce, gdzie mogą spędzać czas i przekazywać swoje talenty

Otwarcie Klubu Seniora „Ławeczka” w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Otwarcie Klubu Seniora „Ławeczka” w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Otwarcie Klubu Seniora „Ławeczka” w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Otwarcie Klubu Seniora „Ławeczka” w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Otwarcie Klubu Seniora „Ławeczka” w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Otwarcie Klubu Seniora „Ławeczka” w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Kolejny Klub Seniora otwarto w Prudniku. To druga taka placówka dziennego pobytu w tym mieście. Powstała w pomieszczeniach Inkubatora Przedsiębiorczości. Przed laty funkcjonowało tam kino „Wyzwolenie”.
- Otwarcie tego klubu jest efektem zapotrzebowania społecznego – mówi Ewa Pawlinów, dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Prudniku. - W gminie Prudnik mamy 6,5 tysiąca seniorów. Nasze działania rozwijamy, aby sprostać takim potrzebom, a potrzeby są duże i rosną. Do Klubu Seniora „Ławeczka” przyjęliśmy 15 starszych osób, potrzebujących wsparcia oraz integracji.

- Ludzie chcą się spotykać, pochwalić się co wiedzą, co potrafią – mówi Daniela Długosz-Penca, prudnicka poetka i emerytowany nauczyciel. – Tu są ludzie w wieku 70 plus. Wcale nie chcą rezygnować z życia. Ja nigdy nie przypuszczałam, że jestem zdolna do robienia plastycznych rzeczy, a tymczasem tak. Dobrze, że można wyjść, porozmawiać. Mamy tu możliwość przekazać swoje talenty.

Nowy Klub Seniora w Prudniku otwarto dzięki wsparciu funduszy unijnych.
Ewa Pawlinów i Daniela Długosz-Penca

Wiadomości z regionu

2021-09-19, godz. 21:00 Raport dnia: 14 nowych infekcji w regionie. W Polsce potwierdzono 540 zakażeń koronawirusem [INFOGRAFIKA] 14 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (19.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 540 infekcjach… » więcej 2021-09-19, godz. 20:10 Rolnicy z diecezji opolskiej dziękowali za plony na Górze św. Anny. "To był dobry rok" Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się dziś (19.09) na Górze św. Anny, by podziękować za tegoroczne plony. Do Groty Lurdzkiej przybyło kilkadziesiąt… » więcej 2021-09-19, godz. 18:59 Jarmark Franciszkański przyciągnął miłośników miodów, wędlin i smakołyków. "Smalec klasztorny i krówki w tym… Producenci przypraw, swojskich kiełbas, naturalnych kosmetyków czy miodów zjechali do Opola na Jarmark Franciszkański. Wydarzenie wróciło do centrum Opola… » więcej 2021-09-19, godz. 17:10 Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy i rodzinny piknik w Parku 800-lecia. "Na… Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy, który startował przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Na miłośników… » więcej 2021-09-19, godz. 15:54 Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika. "Jest to patron ku pojednaniu narodowemu" Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tytuł oficjalnie nadano podczas uroczystej mszy w sanktuarium w Prudniku… » więcej 2021-09-19, godz. 15:30 Trwa VIII memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku. Wydarzenie poprzedziło odsłonięcie pomnika wielkiego kolarza [ZD… 230 zawodników z całego kraju bierze udział w VIII memoriale Stanisława Szozdy w Prudniku, przy okazji którego rozgrywany jest Finał Mistrzostw Polski w… » więcej 2021-09-19, godz. 15:15 Figurki żołnierzyków przedstawiające polską historię. Na wystawę zaprasza Muzeum w Praszce Około 1500 figurek żołnierzyków i modeli pojazdów wojskowych prezentuje obecnie Muzeum w Praszce. » więcej 2021-09-19, godz. 12:47 Poszukiwane miejsce dla centrum wolontariatu. W grę wchodzi kilka lokalizacji Uruchomienie centrum wolontariatu na Opolszczyźnie to jeden z celów marszałka regionu na najbliższy rok. » więcej 2021-09-19, godz. 11:32 Raport MZ: ponad pół tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w kraju. 14 przypadków odnotowano w regionie [INFOGRAF… 540 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Polsce, w tym 14 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych COVID-19, natomiast z powodu współistnienia… » więcej 2021-09-19, godz. 11:15 Ruszają konsultacje ws. zrównoważonej mobilności w Aglomeracji Opolskiej 'Zdecydujmy razem, jak przemieszczać się w Aglomeracji Opolskiej'. To hasło konsultacji dotyczących zrównoważonej mobilności, które ruszają w poniedziałek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »