Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-29, 07:00 Autor: Katarzyna Doros

W niedzielę ruszą szczepienia przeciw COVID-19 w dziesięciu opolskich parafiach

Szczepienia [fot. Marcin Skomudek]
Szczepienia [fot. Marcin Skomudek]
Kościół św. Piotra i Pawła w Opolu [fot. M. Matuszkiewicz]
Kościół św. Piotra i Pawła w Opolu [fot. M. Matuszkiewicz]
W niedzielę (01.08) ruszą szczepienia przeciw COVID-19 w dziesięciu parafiach w regionie. Wojewoda opolski porozumiał się w tej sprawie z biskupem. To jedno z wielu zaplanowanych przedsięwzięć, które ma zachęcić nieprzekonanych do szczepień.
- Od tego, jak się zaszczepimy, będzie zależało, czy będziemy bezpieczni w czwartej fali, a kiedy ona będzie, to jest tylko kwestia czasu - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski. - Szczepienia będą organizowane w 10 parafiach. W Opolu to szczepienie odbędzie się w dwóch parafiach: bł. Czesława i św. Piotra i Pawła. Dostępna będzie jednodawkowa, wygodna szczepionka. Liczymy na to, że księża proboszczowie będą zachęcali do szczepienia swoich wiernych, bo nikt tak nie przekona jak ksiądz w ogłoszeniach parafialnych. Szczepienie będzie odbywało się w okolicy kościoła. Najczęściej będą to wystawiane przez Opolski Urząd Wojewódzki namioty do szczepienia.

Szczepienia w opolskich parafiach będą realizowane między godziną 7:00 a 14:00. Punkty będą zlokalizowane także przy parafiach: Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu, św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich, św. Tomasza w Kietrzu, pw. Bożego Ciała w Oleśnie, pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku, pw. Matki Bożej Bolesnej w Nysie i w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Prudniku.

Oprócz tego, w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 włączają się strażacy z OSP i przedstawiciele koła gospodyń wiejskich.

- "Szczepmy się z OSP" to jedna akcja prowadzona przy udziale komendy głównej i komendy wojewódzkiej straży pożarnej, ale też MSWiA. Komendy wojewódzkie PSP już prowadzą szkolenia w jednostkach OSP, żeby druhów strażaków zachęcić do tego, ponieważ oni również mają ogromny autorytet, żeby docierali do społeczności lokalnej, zachęcali. Oczywiście, chcemy też do tego zaangażować koła gospodyń wiejskich. Panie z takich kół są bardzo dobrze znane w swoich środowiskach i też mocno liczę na nie - dodaje wojewoda.

W dalszych planach po 15.08 jest m.in. organizacja w urzędzie wojewódzkim debaty z osobami, które ciężko przeszły zakażenie koronawirusem.
Sławomir Kłosowski cz.1
Sławomir Kłosowski cz.2

Wiadomości z regionu

2021-09-24, godz. 15:00 Cyfrowa radiostacja trafiła do głubczyckich krótkofalowców Stowarzyszenie Krótkofalowców Pogórza Opawskiego w Głubczycach zakupiło najnowszej generacji radiostację cyfrową. Nowy sprzęt umożliwi przeprowadzenie… » więcej 2021-09-24, godz. 14:15 DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach mają nowe pomieszczenie do spotkań i pracy z psychologiem. Ponadto otrzymali 5 komputerów wraz z oprogramowaniem… » więcej 2021-09-24, godz. 13:33 W weekend pojawią się nowe, ale tymczasowe utrudnienia na autostradzie A4 Drogowcy pojawią się w weekend (25-26.09) na autostradzie A4 w okolicach węzła Opole Zachód. W planie jest usunięcie oraz montaż bramownicy, na której… » więcej 2021-09-24, godz. 13:32 Przez dwa dni młodzi ludzie będą dyskutować na temat zdrowia psychicznego. Trwa III Opolski Kongres Młodzieży Ruszył III Opolski Kongres Młodzieży. W tym roku uczestnicy skupiać się będą głównie nad problemem zdrowia psychicznego wśród swoich rówieśników… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Gąsiorowice zapraszają na charytatywny piknik dla Oliwki W sobotę (25.09) w Gąsiorowicach na boisku przy szkole podstawowej odbędzie się charytatywny festyn „Gąski dla Oliwki”. Organizatorzy przygotowali wiele… » więcej 2021-09-24, godz. 10:57 Raport MZ: 813 nowych zakażeń koronawirusem w kraju, w tym 13 na Opolszczyźnie W Polsce zmarło 14 chorych z COVID-19, w tym 12 osób miało też inne schorzenia. Najwięcej nowych infekcji rozpoznano w województwie lubelskim (132), najmniej… » więcej 2021-09-24, godz. 10:30 Nowoczesny wideogastroskop trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu Nowoczesny gastroskop trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Urządzenie podarowane przez firmę Weegree uzupełniło wyposażenie szpitalnej… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Niedzielna msza będzie okazją do zaszczepienia się w czterech parafiach Brzegu i powiatu namysłowskiego Cztery parafie z Brzegu i powiatu namysłowskiego zorganizują w najbliższą niedzielę (26.09) akcję szczepień przeciw koronawirusowi. » więcej 2021-09-24, godz. 08:00 Wrota największej śluzy w Polsce powstają w Krapkowicach. "Wymiary są olbrzymie" [ZDJĘCIA] W krapkowickim POM-ie powstają wielkogabarytowe elementy wrót oraz mosty, które będą tworzyć śluzę na przekopie Mierzei Wiślanej. Nad Bałtykiem rozpoczął… » więcej 2021-09-24, godz. 07:45 Uwaga na kolejną metodę oszustw! Tym razem na... SMS informujący o nałożeniu kwarantanny Przed takimi fałszywymi SMS-ami ostrzega Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, bo to fałszywki i próba wyłudzenia danych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »