Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-28, 17:49 Autor: Grzegorz Frankowski

Jędrychowice: kombajn zahaczył o linię średniego napięcia. Skończyło się na strachu

Akcja w Jędrychowicach - [fot: PSP Głubczyce]
Akcja w Jędrychowicach - [fot: PSP Głubczyce]
Akcja w Jędrychowicach - [fot: PSP Głubczyce]
Akcja w Jędrychowicach - [fot: PSP Głubczyce]
W czasie prac polowych w Jędrychowicach w powiecie głubczyckim kombajn zbożowy zahaczył wysięgnikiem o linię średniego napięcia. W maszynie znajdowały się trzy osoby. Po przyjeździe straży pożarnej i upewnieniu się, że nie ma zagrożenia porażenia prądem, wszystkie osoby bezpiecznie opuściły pojazd.
- Zgłoszenie otrzymaliśmy po godz. 11.00 i od razu skierowaliśmy jednostkę na miejsce zdarzenia – informuje asp. Michał Mikler, dowódca zmiany Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głubczycach.

- Po przybyciu na miejsce okazało się, że w maszynie znajdują się trzy osoby. Osoby nie wysiadły z tego pojazdu z racji tego, że nie było pewności, czy jest wyłączony prąd, zasilanie. Kombajn dotknął tej linii. Wystąpiło zwarcie i bezpieczniki w najbliższym transformatorze wyłączyły napięcie. Po wyłączeniu tego prądu osoby wyszły z maszyny, nie uskarżając się na żadne dolegliwości. Nasze działania polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu tego pojazdu przed ewentualnym wystąpieniem jakiegokolwiek niebezpieczeństwa, tudzież porażenia prądem lub wystąpienia pożaru.

Straż pożarna apeluje, by przy tego rodzaju pracach polowych, gdzie używany jest coraz większy i coraz wyższy sprzęt, zachować szczególną ostrożność.
Michał Mikler

Wiadomości z regionu

2021-09-19, godz. 21:00 Raport dnia: 14 nowych infekcji w regionie. W Polsce potwierdzono 540 zakażeń koronawirusem [INFOGRAFIKA] 14 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (19.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 540 infekcjach… » więcej 2021-09-19, godz. 20:10 Rolnicy z diecezji opolskiej dziękowali za plony na Górze św. Anny. "To był dobry rok" Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się dziś (19.09) na Górze św. Anny, by podziękować za tegoroczne plony. Do Groty Lurdzkiej przybyło kilkadziesiąt… » więcej 2021-09-19, godz. 18:59 Jarmark Franciszkański przyciągnął miłośników miodów, wędlin i smakołyków. "Smalec klasztorny i krówki w tym… Producenci przypraw, swojskich kiełbas, naturalnych kosmetyków czy miodów zjechali do Opola na Jarmark Franciszkański. Wydarzenie wróciło do centrum Opola… » więcej 2021-09-19, godz. 17:10 Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy i rodzinny piknik w Parku 800-lecia. "Na… Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy, który startował przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Na miłośników… » więcej 2021-09-19, godz. 15:54 Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika. "Jest to patron ku pojednaniu narodowemu" Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tytuł oficjalnie nadano podczas uroczystej mszy w sanktuarium w Prudniku… » więcej 2021-09-19, godz. 15:30 Trwa VIII memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku. Wydarzenie poprzedziło odsłonięcie pomnika wielkiego kolarza [ZD… 230 zawodników z całego kraju bierze udział w VIII memoriale Stanisława Szozdy w Prudniku, przy okazji którego rozgrywany jest Finał Mistrzostw Polski w… » więcej 2021-09-19, godz. 15:15 Figurki żołnierzyków przedstawiające polską historię. Na wystawę zaprasza Muzeum w Praszce Około 1500 figurek żołnierzyków i modeli pojazdów wojskowych prezentuje obecnie Muzeum w Praszce. » więcej 2021-09-19, godz. 12:47 Poszukiwane miejsce dla centrum wolontariatu. W grę wchodzi kilka lokalizacji Uruchomienie centrum wolontariatu na Opolszczyźnie to jeden z celów marszałka regionu na najbliższy rok. » więcej 2021-09-19, godz. 11:32 Raport MZ: ponad pół tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w kraju. 14 przypadków odnotowano w regionie [INFOGRAF… 540 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Polsce, w tym 14 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych COVID-19, natomiast z powodu współistnienia… » więcej 2021-09-19, godz. 11:15 Ruszają konsultacje ws. zrównoważonej mobilności w Aglomeracji Opolskiej 'Zdecydujmy razem, jak przemieszczać się w Aglomeracji Opolskiej'. To hasło konsultacji dotyczących zrównoważonej mobilności, które ruszają w poniedziałek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »