Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-30, 20:00 Autor: Sławomir Kieler/Katarzyna Plewnia

Pożary na polach w całym regionie, pracowite popołudnie dla strażaków. Największy pożar mamy w Gierowie [AKTUALIZACJA]

Pożar pola w Gierowie [fot. Sławek Sekieta]
Pożar pola w Gierowie [fot. Sławek Sekieta]
Pożar pól [fot. OSP Szymiszów]
Pożar pól [fot. OSP Szymiszów]
Pożar pola w Gierowie [fot. Sławek Sekieta]
Pożar pola w Gierowie [fot. Sławek Sekieta]
Pożar pola w Gierowie [fot. Piotr Moc]
Pożar pola w Gierowie [fot. Piotr Moc]
Pożar pola w Gierowie [fot. Piotr Moc]
Pożar pola w Gierowie [fot. Piotr Moc]
Pożar pola w Gierowie [fot. Piotr Moc]
Pożar pola w Gierowie [fot. Piotr Moc]
Strażacy na Opolszczyźnie mają pracowite popołudnie z powodu licznych pożarów ściernisk i zbóż.
Między Dziećmarowem a Baborowem w powiecie głubczyckim spaliło się 5 hektarów zboża na pniu - w akcji gaśniczej uczestniczyło 9 zastępów straży pożarnej. W Brzozowcu koło Namysłowa 7 hektarów ścierniska gasiło 8 zastępów, w Kuniowie 10 zastępów gasiło 3 hektary zboża.

W Oleśnie przy DW 901 paliło się ściernisko - tam dodatkowo z powodu zadymienia drogi zderzyło się 7 samochodów i w tym zdarzeniu 1 osoba została ranna, na miejscu jest łącznie 8 jednostek straży. W Szemrowicach w powiecie oleskim również pali się zboże na polu - aktualnie na miejscu są 2 zastępy straży.

W powiecie brzeskim w miejscowości Gierów pożar zboża gasi już 14 jednostek straży. Uwaga kierowcy - jest duże zadymienie.

Jak przekazali nam strażacy w żadnym z tych pożarów nikt nie ucierpiał. Nie ma też zagrożenia dla domostw.

AKTUALIZACJA godz. 19:30

W akcji gaszenia pożaru pola w Gierowie bierze udział 16 jednostek ochotniczej i państwowej straży. Pali się pole ale także ściółka w przylegającym do pola lesie. Do walki z ogniem zadysponowano również samolot gaśniczy Lasów Państwowych. Strażacy zapewniają jednak, że sytuacja jest już opanowana.

AKTUALIZACJA godz. 20:20

Strażacy kończą już działania w Gierowie, w powiecie brzeskim. Tam do gaszenia pożaru zboża na pniu zadysponowano łącznie 16 zastępów straży pożarnej. Płomienie z pola rozprzestrzeniły się też w kierunku lasu, gdzie zajęła się ściółka, ale pożar nie objął drzew. W sumie paliło się ok. 40 ha pola. Straty wstępnie oszacowano na 250 tys. zł.
Pożar pojawił się też na polu w Kościeliskach, w powiecie oleskim, tam zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej, sytuacja jest już opanowana. A te informacje przekazał nam asp. Jarosław Buhl z KW PSP w Opolu.

Wiadomości z regionu

2021-09-24, godz. 19:32 Darmowy transport w gminie Łubniany. ''Wiele osób czekało na to długie lata'' W Gminie Łubniany udało się uruchomić darmowy transport publiczny. To kolejny krok, który miał na celu poprawę mobilności mieszkańców, zmniejszenie korków… » więcej 2021-09-24, godz. 19:29 Brzeg: posłowie Koalicji Obywatelskiej i sympatycy kolei nie zgadzają się na omijanie dworca przez pociągi PKP Int… Nie można pozwolić na zmniejszenie liczby pociągów Intercity, które zatrzymują się w Brzegu. To główny przekaz z konferencji prasowej dwóch opolskich… » więcej 2021-09-24, godz. 18:06 Prudnickie Centrum Medyczne ma nową stację tlenową Nowa stacja tlenowa w Prudnickim Centrum Medycznym oficjalnie oddana do użytku. Inwestycja polegała m.in. na posadowieniu zbiornika o pojemności 6 tysięcy… » więcej 2021-09-24, godz. 18:00 Gorzowscy aptekarze będą mieć tablicę pamiątkową, a w galerii "Kredens" przygotowano specjalną wystawę Uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej aptekarzy zapowiedziano na niedzielę w Gorzowie Śląskim. » więcej 2021-09-24, godz. 18:00 Lewica przedstawia kolejne argumenty, dla których nowy stadion Odry Opole ma nie powstać. Rzecznik opolskiego ratusza… Przedstawiciele Partii Razem po raz kolejny podają w wątpliwość budowę nowego stadionu Odry Opole. Jacek Przystajko wraz z Kamilą Jarońską na dzisiejszej… » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Rusza kolejna edycja "Ton Zdrowia". Tym razem medycy nie tylko będą koncertować, także zaszczepią przeciw COVID-19 Lekarze zagrają dla pacjentów. Rusza kolejna edycja 'Ton Zdrowia'. Tym razem doktorzy nie tylko będą śpiewać i grać, ale i zaszczepią. Dzisiaj (24.09)… » więcej 2021-09-24, godz. 16:16 Uczniowie z Polski i Czech w ramach unijnego programu poznają kulturę swoich krajów. Dzisiaj odwiedzili Opole Współpracują ze sobą od 2008 roku - wspólnie poznają kulturę i historię oraz odwiedzają ciekawe miasta. Grupa 40 uczniów z Ozimka i czeskiego Rymarzowa… » więcej 2021-09-24, godz. 16:00 Ostrzeżenia związane ze stanem powietrza. Przekroczenia dopuszczalnych poziomów spodziewane do końca roku Nie trzeba było długo czekać, aż początek sezonu grzewczego przełoży się to na jakość powietrza. Dzisiaj (24.09) dotarły ostrzeżenia z Wojewódzkiego… » więcej 2021-09-24, godz. 15:30 Cztery osoby podejrzane o handel narkotykami wpadły w ręce prudnickiej policji. Zabezpieczono prawie kilogram środków… Prudniccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 4 osoby podejrzane m. in. o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz… » więcej 2021-09-24, godz. 15:00 Cyfrowa radiostacja trafiła do głubczyckich krótkofalowców Stowarzyszenie Krótkofalowców Pogórza Opawskiego w Głubczycach zakupiło najnowszej generacji radiostację cyfrową. Nowy sprzęt umożliwi przeprowadzenie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »