Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-31, 14:34 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Zawodowcy już ich nie potrzebują, ochotnicy z nich skorzystają

Zawodowcy już ich nie potrzebują, ochotnicy z nich skorzystają [fot. KP PSP Kędzierzyn-Koźle]
Zawodowcy już ich nie potrzebują, ochotnicy z nich skorzystają [fot. KP PSP Kędzierzyn-Koźle]
Zawodowcy już ich nie potrzebują, ochotnicy z nich skorzystają [fot. KP PSP Kędzierzyn-Koźle]
Zawodowcy już ich nie potrzebują, ochotnicy z nich skorzystają [fot. KP PSP Kędzierzyn-Koźle]
Strażacy zawodowi z Kędzierzyna-Koźla dostali nowe samochody w miejsce wysłużonych pojazdów. Stare auta nadal są sprawne i mogą służyć dalej strażakom, tyle że ochotnikom. W ostatnich dniach dwa pojazdy zmieniły właściciela. Jeden pojechał do OSP Miejsce Odrzańskie w gminie Bierawa, drugi - do OSP Trawniki w gminie Pawłowiczki.
- Dwa samochody, które służyły u nas od lat i niedawno zostały wycofane z podziału bojowego, zostały przekazane strażakom ochotnikom. To bus i lekki samochód ratowniczo-gaśniczy – mówi Piotr Krok z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu. - Pojazd typu bus został przekazany do jednostki Miejsce Odrzańskie. Zarząd jednostki zwrócił się z prośbą o pozyskanie tego pojazdu z uwagi na to, że każdego roku organizują obozy młodzieżowych drużyn pożarniczych i pojazd taki będzie im niezbędny do realizacji tego obozu. Wykorzystają go do przewozu młodzieży oraz do przewozu sprzętu niezbędnego do stawiania torów pożarniczych.

Lekki samochód ratowniczy trafił do OSP Trawniki. Zastąpi on stary pojazd, który nie miał zbiornika na wodę, tak potrzebnego przy akcjach gaśniczych.

Strażacy z PSP mają do oddania jeszcze wysłużony podnośnik, ale żadna z jednostek OSP nie chce przyjąć na stan tego wozu drabiniastego. Problemem są bardzo wysokie koszty jego utrzymania i serwisowania, co przekracza możliwości budżetów OSP.
Piotr Krok

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej 2021-09-25, godz. 12:15 Zabytki, przyroda i ciekawostki. Taka jest sobota na spacerze przyrodniczo-historycznym w Opolu Około 16 kilometrów liczy trasa dzisiejszej (25.09) Wycieczki Przyrodniczo-Historycznej w Opolu. Kilkunastoosobowa grupa ruszyła z przystanku autobusowego Pużaka… » więcej 2021-09-25, godz. 10:50 Raport MZ: 8 nowych infekcji COVID-19 w regionie i 917 w całej Polsce. W kraju zmarło 20 zakażonych osób 8 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (25.09) o 917 nowych infekcjach i śmierci 20 zakażonych… » więcej 2021-09-25, godz. 09:30 KOWR zaprasza mieszkańców regionu na Piknik Rodzinny w Miechowej. Przygotowano wiele atrakcji Degustacja polskiej żywności, stoiska z lokalnymi produktami czy animacje dla dzieci. To tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców regionu w… » więcej 2021-09-25, godz. 09:15 "Spisowa noc" dla wszystkich, którzy jeszcze nie dopełnili spisowego obowiązku 30 września Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 zakończy się. Choć Opolszczyzna jest w krajowej czołówce, gdy mowa o spisowej frekwencji… » więcej 2021-09-25, godz. 08:18 Trwa głosowanie w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Opola W tym roku do rozdysponowania jest rekordowa kwota ponad 6 milionów złotych. Zakwalifikowały się 84 projekty, 60 to projekty dzielnicowe a 24 ogólnomiejs… » więcej 2021-09-25, godz. 07:50 Przyjdź na piknik, zaszczep się i poznaj pracę służb ratunkowych! W Kędzierzynie-Koźlu sobota upłynie pod hasłem… Przyjemne z pożytecznym będzie można połączyć w najbliższą sobotę (25.09) w Kędzierzynie-Koźlu. Na placu przed starostwem powiatowym odbędzie się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »