Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-24, 19:18 Autor: Daniel Klimczak

Rodzinny piknik w Smarchowicach Śląskich okazją do zabawy, wymiany doświadczeń oraz promocji szczepień, do których zachęcał wojewoda

V Międzypokoleniowy Piknik Rodzinny [fot. Daniel Klimczak]
V Międzypokoleniowy Piknik Rodzinny [fot. Daniel Klimczak]
V Międzypokoleniowy Piknik Rodzinny [fot. Daniel Klimczak]
V Międzypokoleniowy Piknik Rodzinny [fot. Daniel Klimczak]
V Międzypokoleniowy Piknik Rodzinny [fot. Daniel Klimczak]
V Międzypokoleniowy Piknik Rodzinny [fot. Daniel Klimczak]
W Smarchowicach Śląskich trwa drugi dzień V Międzypokoleniowego Pikniku Rodzinnego. To okazja do wspólnej zabawy, ale i wymiany doświadczeń pomiędzy najstarszymi a najmłodszymi mieszkańcami gminy.
Imprezę rozpoczęły zawody wędkarskie przeznaczone dla całych rodzin. Jak jednak zauważa dyrektor Namysłowskiego Ośrodka Kultury Mariusz Jabłoński, coś dla siebie znajdują tam również amatorzy innych wrażeń.

- Występy wielu zespołów, takich jak Kapela Wilkowska, Przeczowskie Skowronki, Namysłowianie. Oprócz tego zabawy, konkurencje sportowe. Może nie takie, jak na igrzyskach olimpijskich, bo jest to wbijanie gwoździa w belkę, obieranie ziemniaków, rzut jakiej do celu - wymienia.

To pierwsza tak duża impreza we wsi od czasu wybuchu pandemii. Jak przyznawali mieszkańcy Smarchowic, przez ostatni ponad rok bardzo brakowało im możliwości wspólnej zabawy.

- Bardzo czekaliśmy, bo to już chyba z 2 lata był spokój i po tym czasie miło jest się spotkać, bo jakie rozrywki my mamy? Tylko takie, że możemy się razem spotkać - mówi pani Maria.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej uroczystości, w ogóle z życia - dodaje pani Janina.

- My jako starsi powinniśmy dawać przykład młodzieży, że żeby widzieli, że się bawimy, spotykamy się, rozmawiamy - przekonuje pan Marian.

Gościem specjalnym drugiego dnia pikniku był wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, który na miejscu przypominał o programach pomocowych dedykowanych rodzinom, które uruchomił rząd Prawa i Sprawiedliwości. Polityk zachęcał także seniorów do zadbania o swoje bezpieczeństwo w czasie pandemii.

- Będę mógł też osobiście przekonywać do tego, żeby ci seniorzy, wszyscy tutaj obecni, zaszczepili się w komplecie. To jest dla mnie bardzo ważne, dlatego będę namawiał, jeśli jest ktoś jeszcze niezaszczepiony, bo zazwyczaj bywa tak, że seniorzy to jest ta zdyscyplinowana grupa wiekowa, która się szczepi - powiedział.

Dodajmy, że impreza potrwa do godzin nocnych. Na zakończenie organizatorzy zaplanowali wspólną zabawę taneczną.
Mariusz Jabłoński
Uczestnicy imprezy
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2021-09-24, godz. 21:30 Raport dnia: w kraju potwierdzono 813 infekcji, z czego 13 w regionie. Trwają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla… 13 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (24.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 813 infekcjach… » więcej 2021-09-24, godz. 20:30 "Pomaganie przez bańkowanie". 24 tysiące złotych trafiło do Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu na zakup potrzebnego… Ponad 24 tysiące złotych na zakup potrzebnego sprzętu zostało przekazanych do Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu przez wolontariuszy Ruchu Polska 2050 Szymona… » więcej 2021-09-24, godz. 20:30 Planujesz budowę domu? Możesz skorzystać z darmowych konsultacji z inwestorami, czy architektami Porady inwestorów, konsultacje z budowlańcami czy rozmowy z architektami. To tylko zarys pomocy, z jakiej w sobotę (25.09) będą mogli skorzystać mieszkańcy… » więcej 2021-09-24, godz. 19:32 Darmowy transport w gminie Łubniany. ''Wiele osób czekało na to długie lata'' W Gminie Łubniany udało się uruchomić darmowy transport publiczny. To kolejny krok, który miał na celu poprawę mobilności mieszkańców, zmniejszenie korków… » więcej 2021-09-24, godz. 19:29 Brzeg: posłowie Koalicji Obywatelskiej i sympatycy kolei nie zgadzają się na omijanie dworca przez pociągi PKP Int… Nie można pozwolić na zmniejszenie liczby pociągów Intercity, które zatrzymują się w Brzegu. To główny przekaz z konferencji prasowej dwóch opolskich… » więcej 2021-09-24, godz. 18:06 Prudnickie Centrum Medyczne ma nową stację tlenową Nowa stacja tlenowa w Prudnickim Centrum Medycznym oficjalnie oddana do użytku. Inwestycja polegała m.in. na posadowieniu zbiornika o pojemności 6 tysięcy… » więcej 2021-09-24, godz. 18:00 Gorzowscy aptekarze będą mieć tablicę pamiątkową, a w galerii "Kredens" przygotowano specjalną wystawę Uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej aptekarzy zapowiedziano na niedzielę w Gorzowie Śląskim. » więcej 2021-09-24, godz. 18:00 Lewica przedstawia kolejne argumenty, dla których nowy stadion Odry Opole ma nie powstać. Rzecznik opolskiego ratusza… Przedstawiciele Partii Razem po raz kolejny podają w wątpliwość budowę nowego stadionu Odry Opole. Jacek Przystajko wraz z Kamilą Jarońską na dzisiejszej… » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Rusza kolejna edycja "Ton Zdrowia". Tym razem medycy nie tylko będą koncertować, także zaszczepią przeciw COVID-19 Lekarze zagrają dla pacjentów. Rusza kolejna edycja 'Ton Zdrowia'. Tym razem doktorzy nie tylko będą śpiewać i grać, ale i zaszczepią. Dzisiaj (24.09)… » więcej 2021-09-24, godz. 16:16 Uczniowie z Polski i Czech w ramach unijnego programu poznają kulturę swoich krajów. Dzisiaj odwiedzili Opole Współpracują ze sobą od 2008 roku - wspólnie poznają kulturę i historię oraz odwiedzają ciekawe miasta. Grupa 40 uczniów z Ozimka i czeskiego Rymarzowa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »