Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-07-13, 12:39 Autor: Grzegorz Frankowski

Piknik militarny w Baborowie przesunięty na 2022 rok

Teren przygotowywany na piknik militarny w Baborowie - [fot: Tomasz Krupa]
Teren przygotowywany na piknik militarny w Baborowie - [fot: Tomasz Krupa]
Baborów przesunął na przyszły rok organizację pikniku militarnego. Impreza zapowiadana była jako największe tego typu wydarzenie w naszym regionie. Głównym powodem takiej decyzji są obowiązujące aktualnie obostrzenia sanitarne oraz zbyt duże zainteresowanie grup rekonstrukcyjnych i publiczności.
- Gmina na organizację pikniku przeznaczyła kilkanaście hektarów ziemi. Teren nie ma jednak ogrodzenia i wyznaczonych stałych miejsc dla poszczególnych uczestników - informuje Tomasz Krupa, burmistrz Baborowa.

- Tutaj mieliśmy pewien problem. Ponieważ imprezy tego typu są do 250 osób niezaszczepionych, plus osoby zaszczepione. Analizowaliśmy z tygodnia na tydzień poziom szczepień, który jest na danym terenie. Niepokojąco ten poziom szczepień wyhamował. Więc tu nie możemy liczyć na dużą frekwencję.

Piknik miały rozpocząć wspólne pokazy strażaków z Czech i Polski. Najpierw u naszych południowych sąsiadów, a później w Baborowie.

- Niestety z powodu wprowadzenia restrykcyjnych przepisów przy przekraczaniu granicy w Czechach, byłyby duże problemy z dotarciem na miejsce wydarzenia – dodaje Tomasz Krupa. - To był też warunek, który dotyczył organizacji tej imprezy. Piknik militarny to jest jedna strona. Natomiast pokazy polsko-czeskiej straży pożarnej to był drugi punkt i też musiał być obligatoryjnie spełniony, żebyśmy spełnili warunki realizacji projektu. Czesi już wprowadzili ograniczenia dosyć mocne odnośnie szczepień, przyjazdu za granicę. Mamy jeszcze kilka ładnych dni i nie wiemy, co może się zdarzyć. Mogłoby to doprowadzić do tego, że otwieramy piknik, a nie mamy możliwości wpuścić za dużej grupy ludzi, która by chciała nas odwiedzić.

Gmina Baborów na organizację pikniku militarnego otrzymała z polsko-czeskiego programu dofinansowanie w kwocie 90 tys. złotych. Dotacja będzie mogła być wykorzystać w przyszłym roku.
Tomasz Krupa
Tomasz Krupa

Kultura i rozrywka

2021-09-21, godz. 13:30 Muzyka Fryderyka Chopina owacyjnie przyjęta na festiwalu beethovenowskim w Głogówku Trzykrotny bis przeplatany gromkimi brawami i owacjami na stojąco - taki był rezultat pierwszego z recitali chopinowskich, będącego zarazem trzecim, obszernym… » więcej 2021-09-21, godz. 12:01 Przed nami finał II Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych Opole 2021. Na scenie FO - kilkunastu wyko… - Osoby niewidome też mają swoje pasje, którymi chcą się dzielić z innymi - nie miał wątpliwości na antenie RO dyrektor opolskiego oddziału Polskiego… » więcej 2021-09-20, godz. 17:25 Mikołaj z Koźla w nowej szacie dźwiękowej: festiwal muzyki dawnej z niesłabnącą popularnością Obfity w festiwale muzyki klasycznej weekend okazał się owocny także dla Kędzierzyna-Koźla, gdzie po raz szósty odbył się trzydniowy Festiwal Mikołaja… » więcej 2021-09-20, godz. 16:15 Festiwal beethovenowski: za nami sukces weekendowych koncertów, przed nami recitale chopinowskie Wysoka frekwencja i owacyjne przyjęcie występu artystów na drugim koncercie 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. Po entuzjastycznie… » więcej 2021-09-20, godz. 12:55 18. Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. C.M. von Webera przeszedł do historii Występem kwartetu smyczkowego Airis oraz klarnecisty Krzysztofa Zbijowskiego w kościele ewangelickim Księżnej Zofii w Pokoju zakończył się (19.09) 18. Festiwal… » więcej 2021-09-20, godz. 08:00 Nowy festiwal teatralny wchodzi do kalendarza kulturalnego Opola i regionu. "Teatr bez granic" ruszy w środę Międzynarodowe Spotkania Teatralne 'Teatr bez granic' to nowa propozycja w kulturalnym kalendarzu Opola. Większość spektakli między środą (22.09) a niedzielą… » więcej 2021-09-19, godz. 14:17 Przed nami barokowy finał 6. Festiwalu Mikołaja z Koźla Dwa koncerty zamkną (19.09) 6. Festiwal Mikołaja z Koźla, w tym roku zawężony jedynie do formuły muzycznej. Na godzinę 16:00 w kościele pw. św. Zygmunta… » więcej 2021-09-19, godz. 13:24 Inauguracja 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Czterokrotne owacje na stojąco w trakcie koncertu i podwójny bis Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia 'Amadeus' prowadzonej przez Annę Duczmal-Mróz - tak zainaugurowany… » więcej 2021-09-19, godz. 12:25 O polskim i czeskim dziedzictwie niematerialnym rozmawiali ludzie kultury z Polski i Czech Zwyczaje i obrzędy praktykowane na Śląsku Opolskim oraz w okolicach Bruntala były tematem konferencji zorganizowanej w Domu EXPO w Opolu. Prelegenci z Polski… » więcej 2021-09-19, godz. 09:03 45. OKT: Lata 30. XX wieku w zwierciadle współczesności. "Panny z Wilka" z Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie 'Panny z Wilka' Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie - to kolejny spektakl konkursowy 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 'Klasyka Żywa'. Przedstawienie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »