Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-23, 08:00 Autor: Daniel Klimczak

Brzeski MOSiR zachęca do rywalizacji na wodzie. Można do niej przystąpić z wypożyczonym za darmo kajakiem

Kajakarze [fot. Daniel Klimczak]
Kajakarze [fot. Daniel Klimczak]
Plakat promujący akcję [rys. MOSiR Brzeg]
Plakat promujący akcję [rys. MOSiR Brzeg]
Trasa do pokonania w ramach wyzwania [rys. MOSiR Brzeg]
Trasa do pokonania w ramach wyzwania [rys. MOSiR Brzeg]
Brzeg zaprasza mieszkańców do udziału w kolejnym ruchowym wyzwaniu. Tym razem rywalizacja odbywa się na przepływającej przez miasto Odrze.
Chętni muszą pokonać specjalną trasę w jak najkrótszym czasie. Jak mówi Jarosław Staśkiewicz z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzegu to zabawa przeznaczona dla każdego, bez względu na wiek czy poziom zaawansowania, a do tego nie trzeba dysponować żadnym specjalistycznym sprzętem.

- Każdy chętny może po prostu przyjść w godzinach pracy przystani, bezpłatnie wypożyczyć kajak i spróbować sił na trasie wyznaczonej bojkami. Po pierwszych próbach wychodzi na to, że pokonanie trasy zajmuje około 3 - 4 minut, to w zależności od kondycji, od tego, czy płyniemy jedynką, czy w parze. W każdym razie jest to wyzwanie dla każdego, bo nie wymaga jakiegoś ogromnego wysiłku, przygotowania - dodaje.

Do tej pory swoich sił spróbowało kilkanaście osób. Po każdej próbie, czas potrzebny na pokonanie trasy jest zapisywany przez pracowników mariny. Osoby niezadowolone z wyniku mogą poprawiać go nieograniczoną liczbę razy w terminie trwania zabawy. Ta zakończy się 27 sierpnia. Z kolei dzień później, w czasie wodnego pikniku, odbędzie się wręczenie nagród dla najlepszych.

Przypomnijmy, że to już kolejne ruchowe wyzwanie, które MOSiR rzucił w tym roku mieszkańcom miasta. Wiosną, chodząc po parku, biegając czy jeżdżąc na rowerze, można było walczyć o tytuł najaktywniejszego brzeżanina. W rywalizacji tej brało udział kilkadziesiąt osób.
Jarosław Staśkiewicz

Wiadomości z regionu

2021-09-20, godz. 16:43 12 lat więzienia grozi Rafałowi M., który pod wpływem narkotyków miał zaatakować kierowcę nożem i ukraść sa… Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces 31-letniego Rafała M., który odpowiada za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Oskarżony tłumaczył… » więcej 2021-09-20, godz. 15:50 Na opolskich drogach będzie bezpieczniej. Samorządy podpisały umowy na budowę przejść dla pieszych w ramach RFRD 9 gmin oraz 8 powiatów otrzyma łącznie ponad 5 milionów złotych na budowę oraz przebudowę przejść dla pieszych. W Starostwie Powiatowym w Namysłowie… » więcej 2021-09-20, godz. 15:00 Po 2 latach batalii rozpoczął się remont pomnika Powstańców Śląskich w Zawadzkiem Miał być gotowy na obchody stulecia powstań śląskich, ale dopiero teraz ruszyły prace. Pomnik powstańców, znajdujący się na cmentarzu w Zawadzkiem, przechodzi… » więcej 2021-09-20, godz. 14:15 Zamiast pod 998 teraz będziemy dzwonić pod ogólnoeuropejski numer alarmowy 112 Opolszczyzna rozpoczyna jutro (21.09) proces przełączania tradycyjnego numeru 998, należącego do straży pożarnej, na numer Centrum Powiadamiania Ratunkowego… » więcej 2021-09-20, godz. 13:30 Obywatelskie zatrzymanie kierowcy, który prowadził mając ponad 3 promile Policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę. 40-latek próbował prowadzić samochód mają ponad 3 promile alkoholu we krwi. W obywatelskim zatrzymaniu… » więcej 2021-09-20, godz. 12:52 Opolska korona zajęła trzecie miejsce na Dożynkach Prezydenckich w Warszawie Sukces delegacji województwa opolskiego na tegorocznych Dożynkach Prezydenckich w Warszawie. Trzecie miejsce w 'Konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy… » więcej 2021-09-20, godz. 12:50 Paweł Kukiz w Radiu Opole o zaostrzeniu kar za przestępstwa korupcyjne Sejm przyjął w piątek (17.09) nowelizację Kodeksu karnego w sprawie zaostrzenia konsekwencji karnych popełnienia przestępstw korupcyjnych oraz zwiększającą… » więcej 2021-09-20, godz. 12:45 Trzeźwy poranek na opolskiej autostradzie A4. Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców Opolscy policjanci z wydziału ruchu drogowego badali trzeźwość kierowców wjeżdżających i zjeżdżających rano z autostrady. W akcji 'Trzeźwy poranek… » więcej 2021-09-20, godz. 12:00 Troje kierowców straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w gminie Brzeg Pierwszy z nich na wylotówce Brzegu w czwartek (16.09) na 40-tce miał na liczniku 92 km/h. » więcej 2021-09-20, godz. 11:00 Raport MZ: ponad 360 nowych infekcji w kraju. W regionie potwierdzono 4 zakażenia koronawirusem [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 363 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 4 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych spowodowanych COVID-19 i chorobami… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »