Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-16, 16:55 Autor: Daniel Klimczak

Brzeski MOSiR przyzna tytuł najaktywniejszego mieszkańca. Zabawa ma zachęcić do aktywności w czasie pandemii

Bieganie [fot. pixabay.com]
Bieganie [fot. pixabay.com]
Aby wziąć udział w zabawie wystarczy smartfon i dowolna aplikacja rejestrująca aktywność [fot. Daniel Klimczak]
Aby wziąć udział w zabawie wystarczy smartfon i dowolna aplikacja rejestrująca aktywność [fot. Daniel Klimczak]
Plakat promujący akcję [rys. MOSiR Brzeg]
Plakat promujący akcję [rys. MOSiR Brzeg]
Brzeg zachęca do prowadzenia aktywnego trybu życia mimo pandemii koronawirusa. Zmotywować do spacerów, biegania czy jazdy na rowerze ma zabawa, w ramach której co miesiąc przyznawany będzie tytuł najaktywniejszego mieszkańca.
Inicjatywa "Aktywny brzeżanin" pozwala częściowo zastąpić dotychczasowe imprezy sportowe, które nie mogą się odbyć ze względu na obostrzenia sanitarne. Jarosław Staśkiewicz z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzegu wskazuje, że aby wziąć udział w zabawie nie trzeba być wyczynowym sportowcem.

- Każdy może przysyłać nam swoją aktywność. Biegnie, jedzie rowerem, na deskorolce, bo też są i takie osoby, i przesyła zrzut ekranu ze swojego smartfonu. My na tej podstawie rejestrujemy te aktywności, przyjęliśmy zasadę, że to muszą być aktywności na zewnątrz. Musi to się wiązać z przemieszczaniem się. Trzeci warunek, taka aktywność musi trwać co najmniej 30 minut - wyjaśnia.

Uczestnicy wyzwania zauważają, że akcja pozwoliła zmotywować się do regularnej aktywności, nawet mimo niesprzyjającej pogody.

- Powiedziałam do męża "spróbujmy razem", w ten sposób będziemy się motywować nawzajem. Wcześniej też ćwiczyliśmy, jednak nie codziennie. Dla nas to jest dodatkowa motywacja - przyznaje pani Wioletta.

- Starszy syn nie bardzo lubi biegać, ale ważne jest chociażby to, żeby wyjść i pooddychać świeżym powietrzem, pospacerować. To po prostu wciąga - dodaje pani Agnieszka, która trenuje razem z dwójką dzieci.

Obecnie w zabawie bierze udział około 30 osób, a siedem przesyła swoje osiągnięcia każdego dnia. Do tej pory uczestnicy pokonali łącznie prawie 2400 kilometrów w czasie 314 godzin.

Dodajmy, że akcja potrwa do końca czerwca, a chętni wciąż mogą się zapisywać. Szczegółowe zasady udziału w zabawie można znaleźć na stronie internetowej mosir.brzeg.pl
Jarosław Staśkiewicz
Uczestnicy zabawy "Aktywny brzeżanin"

Wiadomości z regionu

2021-05-16, godz. 13:00 Strzelce Opolskie: 80% śmieciarek uległo awarii. Kubły ze śmieciami kilka dni stały przy drogach nieopróżniane Większość śmieciarek wywożących odpady z tereny gminy Strzelce Opolskie uległo awarii. Doszło do sytuacji, że przez kilka dni śmieci nie były odbierane… » więcej 2021-05-16, godz. 12:00 Wiosna w pełni, a wraz z nią w opolskim ogrodzie zoologicznym rozpoczęły się gody żab zielonych W opolskim zoo, oprócz ryku lwów, czy tygrysa, słychać także także kumkanie oraz rechotanie żab. Chóralne występy samców żab zielonych oznaczają jedno… » więcej 2021-05-16, godz. 11:45 Więcej pasażerów może podróżować transportem zbiorowym. Tam maseczki jednak nadal są obowiązkowe Od 15 maja więcej pasażerów może podróżować transportem zbiorowym. Teraz autobus przewiezie tyle osób, ile jest miejsc siedzących lub 50% ogólnej pojemności… » więcej 2021-05-16, godz. 10:47 RAPORT MZ: minionej doby odnotowano 55 zgonów w całym kraju. W naszym regionie nie ma żadnego przypadku śmiertelnego… Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2 167 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju, w tym o 67 na Opolszczyźnie. » więcej 2021-05-16, godz. 10:00 IDOL ŚRODOWISKA 2021. Organizatorzy czekają na zgłoszenia Do 27 maja można zgłosić kandydata w głosowaniu regionalnym do nagrody w Ogólnopolskim Konkursu IDOL Fundacji Szansa dla Niewidomych. » więcej 2021-05-16, godz. 07:16 Śmiertelny wypadek na autostradzie A4. Pas w kierunku Wrocławia zablokowany [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA] Około godz. 5:30 na 237. kilometrze pasa w kierunku Wrocławia na odcinku między węzłami Opole Południe - Opole Zachód pojazd osobowy wypadł z trasy, uderzył… » więcej 2021-05-16, godz. 06:57 Drewniany zabytkowy domek ze Sławięcic latem będzie translokowany do skansenu w Bierkowicach Muzeum Wsi Opolskiej uzyskało już zgody potrzebne do translokacji zabytkowego drewnianego domku ze Sławięcic. Transport dwustuletniego obiektu do muzeum zostanie… » więcej 2021-05-15, godz. 20:30 W opolskiej "Ostrodze" po raz pierwszy rywalizowano dziś w konkursie skoków przez przeszkody na otwartym hipodromie W Opolu dziś (15.05) pierwszy dzień rywalizacji w ramach otwartych regionalnych zawodów w skokach przez przeszkody. » więcej 2021-05-15, godz. 19:55 Raport dnia: W regionie przybyło 117 nowych zakażeń i odnotowano 8 zgonów. Od soboty obowiązują łagodniejsze obostrzenia… 117 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. W regionie zmarło też 8 osób chorych na COVID-19. » więcej 2021-05-15, godz. 19:30 Śmiertelny wypadek w Kadłubie. Nie żyje motocyklista Motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Kadłub w powiecie strzeleckim. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »