Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-30, 15:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Odchodzi po 30 latach, ale pozostanie drogowcem. Piotr Rybczyński nie będzie już wicedyrektorem MZD

Piotr Rybczyński © (fot. Witold Wośtak)
Piotr Rybczyński © (fot. Witold Wośtak)
Piotr Rybczyński po prawie 30 latach pracy odchodzi z Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu. Wypowiedzenie złożył w momencie, gdy trwają budowy centrów przesiadkowych Opole - Zachód, Opole - Główne, a zakończenie budowy centrum przesiadkowego Opole Wschodnie ma co najmniej 10-miesięczny poślizg. Piotr Rybczyński nie chce komentować tej zmiany.
Rzecznik MZD Adam Leszczyński także nie tłumaczy przyczyn odejścia wieloletniego wicedyrektora. Natomiast potwierdza, że wypowiedzenie zostało złożone wczoraj (29.06).

- Każdy pracownik ma prawo podjąć decyzje o zmianie stanowiska - tłumaczy rzecznik.

Pytaliśmy, czy przyczyną odejścia Piotr Rybczyńskiego z MZD są sprawy finansowe albo
organizacja pracy w zarządzie dróg. - Wypowiedzenie polega na tym, że wypowiada się stosunek pracy, natomiast nie jest mi wiadome, czy składał uzasadnienie swojej decyzji. Za trzy miesiące skończy się piękna historia pana dyrektora w Miejskim Zarządzie Dróg w Opolu - wyjaśnił Adam Leszczyński.

Wciąż jeszcze obecny zastępca dyrektora opuści swoje stanowisko za 3 miesiące.

Jak się dowiedzieliśmy Piotr Rybczyński odchodzi do Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu. Tam obejmie stanowisko kierownika Sekcji Mostów. Monika Kluf, rzecznik prasowy opolskiego starosty potwierdza te informacje. Jak tłumaczy, konkurs na to stanowisko został rozstrzygnięty wczoraj, a Piotr Rybczyński był jedynym kandydatem. - Nie mniej jednak to nie był kluczowy argument, ponieważ tym było doświadczenie. W tym przypadku lata pracy mówią same za siebie, dlatego dyrekcja Zarządu Dróg Powiatowych jest bardzo zadowolona, że w tym zespole będzie miała tak doświadczonego człowieka - podkreśliła Monika Kluf.

Piotr Rybczyński stanowisko zastępcy dyrektor objął 24 lata temu, gdy MZD w Opolu kierowała Lidia Tomsza. Potem po zmianach kadrowych dwukrotnie pełnił obowiązki szefa miejskich drogowców.
Piotr Rybczyński 02
Piotr Rybczyński 01

Wiadomości z regionu

2021-09-27, godz. 21:30 82 lata temu zawiązano pierwsze struktury Polskiego Państwa Podziemnego. W Opolu upamiętniono te wydarzenia [ZDJĘC… Msza święta, salwa honorowa, apel pamięci, złożenie kwiatów i odczytanie listu od premiera Mateusza Morawieckiego. Tak wyglądały dzisiejsze (27.09) uroczystości… » więcej 2021-09-27, godz. 20:45 Raport dnia. Ponad 400 nowych infekcji w całej Polsce, nie zanotowano żadnego zgonu. Są nowe zakażenia COVID-19 wśród… 4 kolejne osoby zaraziły się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (27.09) o 421 nowych zakażeniach w całej Polsce. » więcej 2021-09-27, godz. 19:55 Dwa pozytywne wyniki testu na COVID-19 w PSP 1 w Opolu. Jest kwarantanna Kolejne przypadki koronawirusa wśród opolskich uczniów. Jak informuje opolski ratusz COVID-19 stwierdzono u dwóch uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr… » więcej 2021-09-27, godz. 18:30 W Opolu powstanie nowy POZ. Będzie działać w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Czy będzie kto miał leczyć potr… Nowa przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych powstanie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Placówka ma służyć przede wszystkim… » więcej 2021-09-27, godz. 18:04 To zostało z przystanku w Jasionie. Policja zna już sprawcę zniszczenia Wczoraj (26.09) około południa policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu wiaty na trasie Prudnik-Dytmarów. » więcej 2021-09-27, godz. 17:15 W Głubczycach stanęła społeczna lodówka. "Żeby nieść pomoc tym, którzy sami nie zawsze są w stanie sobie por… Przed urzędem gminy w Głubczycach stanęła 'lodówka społeczna'. Każdy, kto chce pomóc potrzebującym, może tam zostawić niewykorzystane przez siebie produkty… » więcej 2021-09-27, godz. 17:04 Sebastian Świderski wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej! "Zrobię wszystko, żeby pracować i żeby… Sebastian Świderski został wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wcześniej przy okazji Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów… » więcej 2021-09-27, godz. 17:04 Podanie strzykawką leku do oka - startuje nowatorski program leczenia cukrzyków. Będzie prowadzony w dwóch szpitalach… Dwa szpitale w województwie- placówki w Kędzierzynie-Koźlu i Nysie - będą prowadzić nowatorski program leczenia pacjentów cierpiących na cukrzycowy obrzęk… » więcej 2021-09-27, godz. 15:25 Duże zaskoczenie i wielka niewiadoma. Komentarze po wyborach w Niemczech [AKTUALIZACJA] - Mamy do czynienia z historyczną porażką CDU/CSU - tak wczorajsze (26.09) wybory w Niemczech ocenia Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego… » więcej 2021-09-27, godz. 15:05 Groźny pożar mieszkania w Brzegu. Z ogniem walczyło 9 zastępów straży pożarnej Ogień pojawił się dziś (27.09) około godz. 12:50 w jednym z lokali budynku wielorodzinnego przy ul. Garbarskiej. Ewakuowano z niego 7 osób. Dwie z nich oraz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »