Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-28, 16:01 Autor: Jacek Rudnik

Uwaga, kierowcy. Kolejne zmiany w rejonie węzła komunikacyjnego Opole - Wschód w Opolu

Rozpoczęto wpychanie tunelu pod nasyp kolejowy w rejonie dworca Opole Wschodnie [MZD]
Rozpoczęto wpychanie tunelu pod nasyp kolejowy w rejonie dworca Opole Wschodnie [MZD]
Centrum przesiadkowe Opole Wschodnie, czyli styk ulic Oleskiej z Bohaterów Monte Cassino [fot.MZD]
Centrum przesiadkowe Opole Wschodnie, czyli styk ulic Oleskiej z Bohaterów Monte Cassino [fot.MZD]
W związku z postępami prac przy budowie centrum przesiadkowego Opole Wschód w Opolu wykonawca prac informuje o zmianach w organizacji ruchu. Realizacja ogromnej inwestycji komunikacyjnej jest opóźniona, a na komfortowe rozwiązanie organizacji ruchu w tym miejscu trzeba będzie poczekać.
Wykonawca kompleksowych prac w rejonie węzła komunikacyjnego Opole Wschód - firma Banimex - poinformował o kolejnych zmianach w organizacji ruchu.

Ulica Kusocińskiego wzdłuż stadionu Odry Opole została wyłączona z użytkowania. Ponadto zamknięto jeden z pasów ruchu ul. Oleskiej od ul. Wodociągowej.

Wjazd na stację paliw PKN ORLEN jest możliwy jedynie od strony ul. Oleskiej (to droga jednokierunkowa), natomiast wyjazd odbywa się przez nowo budowany trakt w kierunku ul. Luboszyckiej.

Wykonawca prac informuje też o wyznaczeniu dodatkowego przejścia dla pieszych w rejonie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego przy ul. Kośnego.  

Realizacja ogromnej inwestycji komunikacyjnej o wartości około 140 mln złotych jest poważnie opóźniona i wiadomo już, że przebudowy skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu nie uda się zakończyć w sierpniu.

Na obecnym etapie prowadzonych jednocześnie w kilku miejscach prac trudno oszacować, czy opóźnienie będzie liczone w tygodniach czy miesiącach.

Wiadomości z regionu

2021-08-04, godz. 10:55 Biegi Tropem Wilczym 15 sierpnia w pięciu opolskich miastach. Trwają zapisy W pięciu opolskich lokalizacjach 15 sierpnia zostanie zorganizowany 'Bieg Tropem Wilczym pamięci Żołnierzy Wyklętych. '. Termin wydarzenia ze względu na… » więcej 2021-08-04, godz. 10:53 Raport MZ: 3 nowe infekcje COVID-19 na Opolszczyźnie. W kraju 4 zgony i 164 zakażenia 3 nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (04.08) o 164 kolejnych infekcjach i 4 zgonach… » więcej 2021-08-04, godz. 10:15 Trwają konsultacje Strategii Demograficznej 2040. Dziś debata z udziałem opolskich samorządówców Samorządy oczekują na propozycje rządu, same też prowadzą działania na rzecz większej dzietności. » więcej 2021-08-04, godz. 09:15 Granat w paczce w siedzibie firmy kurierskiej przy ul. Partyzanckiej w Opolu? [AKTUALIZACJA] W jednej z firm kurierskich przy ulicy Partyzanckiej w Opolu znaleziono granat bez zawleczki. Tak wynikało z pierwszych informacji, do jakich dotarł nasz reporter… » więcej 2021-08-04, godz. 07:15 Latem wraca problem porzucanych psów i kotów. Nie tylko w lesie i przy drodze, także na opuszczonej posesji Są zostawiane w lesie, przy ruchliwych drogach czy na opuszczonej posesji. Latem wraca problem porzucanych psów i kotów. Zdaniem wolontariuszy Towarzystwa Opieki… » więcej 2021-08-04, godz. 07:00 Strzelce Opolskie: są pierwsze wyniki prac ekshumacyjnych - więźniów chowano nago, trumny wrzucano jak popadnie [Z… Po tygodniu od rozpoczęcia prac ekshumacyjnych na terenie dawnego cmentarza przywięziennego w Strzelcach Opolskich odkryto kilkadziesiąt jam grobowych, pochodzących… » więcej 2021-08-03, godz. 21:00 Urząd marszałkowski przyznał kolejne dotacje na przedsięwzięcia kulturalne. Wsparcie dla 23 inicjatyw Festiwal Opolskie Lamy, konfrontacje literackie Syfon w Brzegu i rzeźbiarski plener artystyczny. Między innymi te inicjatywy kulturalne otrzymają dotacje w… » więcej 2021-08-03, godz. 20:00 Zdzieszowice: kilkanaście tysięcy gmina zapłaciła w tym roku za naprawę tego, co zniszczyli wandale Coraz większe problemy z wandalami ma gmina Zdzieszowice. Od początku roku na naprawianie strat wyrządzonych przez nieznanych sprawców samorząd wydał już… » więcej 2021-08-03, godz. 19:45 Raport dnia. 164 nowe infekcje w kraju, 4 na Opolszczyźnie. Czy nowy wariant Lambda jest znacznie odporniejszy na szc… 4 nowe zarażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (03.08) o 164 kolejnych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-08-03, godz. 18:25 Wykopaliska archeologiczne w Nowej Cerekwi. Jest szansa na ciekawe znaleziska Ruszyły badania archeologiczne na stanowisku w Nowej Cerekwi w gminie Kietrz. Prace zlecił Wojewódzki Konserwator Zabytków w Opolu po tym, jak stwierdzono… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »