Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-01, 10:32 Autor: Monika Matuszkiewicz

Ekolodzy nie wstrzymają prac przy budowie centrum przesiadkowego Opole-Wschodnie. GDOŚ wydał pozytywną opinię

Centrum przesiadkowe Opole Wschodnie, czyli styk ulic Oleskiej z Bohaterów Monte Cassino [fot. MZD Opole]
Centrum przesiadkowe Opole Wschodnie, czyli styk ulic Oleskiej z Bohaterów Monte Cassino [fot. MZD Opole]
Rejon budowanego centrum przesiadkowego Opole Wschodnie [fot.P.Wójtowicz]
Rejon budowanego centrum przesiadkowego Opole Wschodnie [fot.P.Wójtowicz]
Spór z ekologami o budowę centrum przesiadkowego Opole-Wschodnie zakończony. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska utrzymała w mocy decyzję środowiskową dotyczącą tej inwestycji. Po analizie odrzucono protesty ekologów, co potwierdza prawidłowość prowadzonych prac.
Przypomnijmy, że ekolodzy wraz z okolicznymi mieszkańcami przekonywali, że ze względu na budowę parkingów oraz ścieżek rowerowych i chodników zostanie wycięta zbyt duża liczba drzew, a nowe nie zostaną zasadzone lub będą usytuowane w nieodpowiedni sposób. Jednak GDOŚ te zarzuty odparł.

- Ta decyzja pokazuje, że od początku tego sporu to my mieliśmy rację i inwestycja jest prowadzona prawidłowo - mówi Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

- Teraz możemy ją spokojnie kontynuować, a inwestycja jest bardzo ważna, bo ona zmienia całkowicie układ komunikacyjny w tej części miasta. Powstaje gigantyczne, trzy poziomowe skrzyżowanie z estakadą oraz tunelem w ciągu ulic Bohaterów Monte Casino i Batalionów Chłopskich z przyciskiem w nasypie kolejowym, który udrożni ulicę Katowicką. Pozwoli to z ulicy Katowickiej bezpośrednio dojechać na osiedle AK. Będzie też rondo, które ma rozładowywać natężenie komunikacyjne w tej części miasta.

Dodajmy, że gdyby decyzja GDOŚ była negatywna, to prace musiałyby być wstrzymane.
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 08:06 Niespokojna noc i poranek na opolskich drogach W nocy i nad ranem (17.09) mieliśmy w regionie 3 zdarzenia drogowe, w których łącznie dwie osoby zostały ranne. » więcej 2021-09-17, godz. 07:45 Utrudnienia w ruchu w związku z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego Uwaga kierowcy! W niedzielę (19.09) będą utrudnienia w ruchu na drogach w stolicy regionu. Ma to związek z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego w ramach… » więcej 2021-09-17, godz. 07:00 Jak nie dać się okraść przez internet i robić zakupy w sieci? Opolscy uczniowie i seniorzy wiedzą, jak bezpiecznie… Jak nie dać się okraść przez internet czy SMS-a i bezpiecznie robić zakupy w sieci - dowiedzieli się uczestnicy warsztatów organizowanych w ramach akcji… » więcej 2021-09-16, godz. 20:15 Przyjmą butelki szklane, plastikowe, a także puszki. W Opolu za kilka dni ruszą butelkomaty Mieszkańcy Opola w najbliższych dniach będą mogli korzystać z butelkomatów. Dzięki tej ekologicznej inwestycji opolanie będą pozbywać się niepotrzebnych… » więcej 2021-09-16, godz. 20:10 Raport dnia: wysoka liczba nowych zakażeń w kraju. W regionie koronawirusa potwierdzono u 18 osób [INFOGRAFIKA] 18 zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (16.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 722 nowych infekcjach w… » więcej 2021-09-16, godz. 19:30 DK 46 Nysa - Kłodzko zablokowana po czołowym zderzeniu dwóch samochodów [AKTUALIZACJA] Na drodze krajowej nr 46 Nysa - Kłodzko w Ściborzu czołowo zderzyły się dwa auta - osobowe i dostawcze. » więcej 2021-09-16, godz. 19:15 Podziel się przepisem na chleb i wygraj nagrody Niektórzy domowy chleb zaczęli piec w czasie pandemii, inni od lat jedzą na śniadanie swoje wypieki. Władze powiatu strzeleckiego zachęcają, żeby podzielić… » więcej 2021-09-16, godz. 18:00 Będzie więcej patroli policji w gminie Izbicko Więcej patroli policji będzie pojawiać się w miejscowościach gminy Izbicko. To efekt porozumienia, jakie wójt podpisała ze strzelecką komendą powiatową… » więcej 2021-09-16, godz. 17:25 ''Płyniemy pod prąd, bo takie jest życie Igi''. Grupa przyjaciół płynie Odrą, aby ocalić życie 3-letniej dziewczynki… Ma zaledwie 3 lata i choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Aby ocalić Igę Czekalską z Boczowa (woj. lubuskie), grupa przyjaciół wypłynęła w… » więcej 2021-09-16, godz. 17:23 Pogorszone warunki jazdy. Autobus MZK potrącił dziecko na ul. Książąt Opolskich w Opolu, wypadek w Polskim Świętowie… Około godziny 16:40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu dziewczynki na przejściu dla pieszych na Książąt Opolskich. Z kolei w Polskim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »