Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-03, 19:15 Autor: Katarzyna Doros

Od piątku (4.06) zmiany w organizacji ruchu w rejonie centrum przesiadkowego Opole Wschodnie

Centrum przesiadkowe Opole Wschodnie, czyli styk ulic Oleskiej z Bohaterów Monte Cassino [fot. MZD Opole]
Centrum przesiadkowe Opole Wschodnie, czyli styk ulic Oleskiej z Bohaterów Monte Cassino [fot. MZD Opole]
W związku z pracami przy budowie centrum przesiadkowego Opole Wschodnie od piątku (4.06) planowana jest zmiana w organizacji ruchu. Zamknięty zostanie wjazd w ulicę Kusocińskiego od strony ulicy Oleskiej.
- Także zamknięty będzie prawy pas ruchu ul. Oleskiej od ul. Wodociągowej w stronę Opola Wschodniego. Chodzi o ten pas, który znajduje się bliżej stadionu Odry Opole. Wjazd do stacji Orlen będzie możliwy tylko od strony ul. Oleskiej, natomiast wyjazd ze stacji będzie możliwy tylko przez nowy wyjazd budowany w ramach inwestycji w kierunku ul. Luboszyckiej - mówi Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

Na ulicy Kośnego zostanie wyznaczone dodatkowe przejście dla pieszych w rejonie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. - O takie przejście dla pieszych wnioskowali mieszkańcy - dodaje Adam Leszczyński.

Te utrudnienia mogą potrwać około miesiąca. MZD nie jest w stanie na razie określić, jak długo będzie obowiązywać ta organizacja ruchu.

Wartość inwestycji to blisko 140 milionów złotych. Przebudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu rozpoczęła się w grudniu 2018 roku. Pierwotnie zakończenie prac planowano na październik 2020. Jak informował rzecznik MZD już teraz wiadomo, że przebudowy nie uda się zakończyć w sierpniu tego roku.
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2021-07-29, godz. 10:45 Rozmowy ze specjalistami i bezpłatne badania. Opolskie Centrum Onkologii szykuje "białą sobotę" Konsultacje ze specjalistami, mammografia i badania znamion skórnych, a przede wszystkim poprawa świadomości o profilaktyce chorób nowotworowych to główny… » więcej 2021-07-29, godz. 10:00 Opole: już w sierpniu kierowcy przejadą poszerzoną obwodnicą Piastowską. Prace są na ukończeniu - Nieco wcześniej niż planowaliśmy, bo w sierpniu nastąpią odbiory techniczne dodatkowych dwóch pasów ruchu w ciągu obwodnicy Piastowskiej - poinformowała… » więcej 2021-07-29, godz. 08:15 Spadek liczby szczepień w powiecie prudnickim. "Nie możemy być niezaszczepieni, bo narażamy nie tylko swoje życie" Dramatycznie spadła liczba szczepień przeciw COVID -19 w powiecie prudnickim. Mimo słabej frekwencji, tamtejsze starostwo zdecydowało, że nadal będzie funkcjonował… » więcej 2021-07-29, godz. 08:15 Krapkowicki szpital w sobotę będzie nieczynny. Powodem jest wymiana systemu elektrycznego Szpital w Krapkowicach w sobotę (31.07) przez kilka godzin będzie nieczynny. W budynku zostanie wyłączony prąd. Jest to niezbędne, aby elektrycy mogli wymienić… » więcej 2021-07-29, godz. 07:00 W niedzielę ruszą szczepienia przeciw COVID-19 w dziesięciu opolskich parafiach W niedzielę (01.08) ruszą szczepienia przeciw COVID-19 w dziesięciu parafiach w regionie. Wojewoda opolski porozumiał się w tej sprawie z biskupem. To jedno… » więcej 2021-07-28, godz. 21:30 Raport dnia: blisko 140 nowych zakażeń w kraju, w tym jedno w regionie. Szczepienia przeciw COVID-19 także w dziesięciu… Jeden przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (28.07) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 138 infekcjach… » więcej 2021-07-28, godz. 20:00 Prudnik: rzeźba w brązie upamiętni sławnego mistrza kolarstwa Stanisława Szozdę Stanisław Szozda będzie upamiętniony w Prudniku. Jego postać naturalnej wielkości, odlana z brązu, stanie obok hali sportowej I LO. Jest on jednym z najwybitniejszych… » więcej 2021-07-28, godz. 19:00 Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trzech mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo… Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trójki mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo przy ul. Duboisa w Opolu. Mężczyzna może… » więcej 2021-07-28, godz. 18:00 Korniki w kościele w Bierdzanach. Niedługo intruzów ma już nie być W zabytkowym kościele w Bierdzanach w gminie Turawa zadomowili się nieproszeni goście. XVIII-wieczny, drewniany obiekt zaatakowały korniki. Los tych owadów… » więcej 2021-07-28, godz. 17:49 Jędrychowice: kombajn zahaczył o linię średniego napięcia. Skończyło się na strachu W czasie prac polowych w Jędrychowicach w powiecie głubczyckim kombajn zbożowy zahaczył wysięgnikiem o linię średniego napięcia. W maszynie znajdowały… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »