Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-28, 12:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Zmiany w centrum Opola. Fragment ul. 1 Maja wyłączony z ruchu

Zmiana organizacji ruchu - zamknięto ulicę 1 Maja między Reymonta a Armii Krajowej [fot. P. Wójtowicz]
Zmiana organizacji ruchu - zamknięto ulicę 1 Maja między Reymonta a Armii Krajowej [fot. P. Wójtowicz]
Zmiana organizacji ruchu w Opolu. Kierowcy nie wjadą z 1 maja w kierunku Struga [fot. P. Wójtowicz]
Zmiana organizacji ruchu w Opolu. Kierowcy nie wjadą z 1 maja w kierunku Struga [fot. P. Wójtowicz]
Zmiana organizacji ruchu w rejonie centrum przesiadkowego Opole Główne. Reymonta miedzy 1 Maja a Damrota jest ulicą dwukierunkową [fot. P. Wójtowicz]
Zmiana organizacji ruchu w rejonie centrum przesiadkowego Opole Główne. Reymonta miedzy 1 Maja a Damrota jest ulicą dwukierunkową [fot. P. Wójtowicz]
Mapa objazdów przy Centrum przesiadkowym Opole Główn [fot:MZD/facebook]
Mapa objazdów przy Centrum przesiadkowym Opole Główn [fot:MZD/facebook]
Od godziny 06:00 zamknięty dla ruchu jest fragment ulicy 1 Maja między ulicami Armii Krajowej i Reymonta. Z powodu przebudowy tego odcinka do września kierowcy będą musieli korzystać z objazdów przez ulicę Armii Krajowej, a także przez Reymonta i Damrota. Zmiany są związane z trwającą budową centrum przesiadkowego Opole Główne. - Nie jestem zaskoczona, ale poirytowana tym, że wszystkie prace w Opolu dzieją się w tym samym czasie - mówi jedna z mieszkanek.
Rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu Adam Leszczyński przyznaje, że dochodzi do zamieszania na trasie objazdu, ponieważ kierowcy jeżdżą na pamięć. - Apeluję, by patrzeć na znaki - mówi rzecznik. Co do oznakowania zwróciliśmy uwagę, że wjeżdżając z ulicy Fabrycznej w ulicę 1 Maja brakuje ostrzeżeń o zmianie organizacji ruchu. Pierwszy znak o problemach w centrum ustawiono dopiero przy styku z ulica Doboisa.

- W tej sprawie będziemy zwracać uwagę wykonawcy, że oznakowanie w tym miejscu jest niewystarczające - zapewnia Adam Leszczyński.

Kierowcy w centrum powinni zwrócić uwagę na znaki, ponieważ po zmianach ul. Damrota jest ulicą z ruchem jednokierunkowym, tylko w odwrotną stronę niż do tej pory, ponadto na odcinku między Kołłątaja i Reymonta zlikwidowane zostały miejsca parkingowe.

Kolejna zmiana dotyczy skrzyżowania Reymonta z 1 Maja, gdzie wyłączona została sygnalizacja. Natomiast od 1 Maja do styku z Damrota ruch odbywa się w dwóch kierunkach. Według nowej organizacji jazdy od strony Reymonta i 1 Maja kierowcy nie wjadą na wiadukt przy Struga.

Jak sprawdziliśmy dzisiaj rano (28.06), kierowcy jadący od strony ulicy Braci Kowalczyków do centrum przez Piastowską powinni korzystać z Armii Krajowej, ponieważ objazd przez Reymonta, Ozimską, Kołłątaja i Damrota jest bardziej problematyczny ze względu na większa liczbę przejść dla pieszych i skrzyżowań.
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 12:08 Trzy dni obławy za bykiem uciekinierem w Łubnianach. Zwierzę ukrywało się w kukurydzy Przez trzy dni półtoratonowy byk ukrywał się po ucieczce z transportu w Łubnianach. » więcej 2021-09-17, godz. 11:38 DK 43 w Dalachowie zablokowana po porannym zdarzeniu. Utrudnienia są także na A4 po zderzeniu 3 pojazdów Ciąg dalszy utrudnień w ruchu w Dalachowie między Kluczborkiem a Wieluniem na DK 43 po kolizji samochodu ciężarowego. » więcej 2021-09-17, godz. 10:52 Raport MZ: odnotowano ponad 650 nowych zakażeń w kraju [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 10 na Opolszczyźnie. Minionej doby w Polsce stwierdzono 8 przypadków śmier… » więcej 2021-09-17, godz. 10:00 Przed nami "zdrowa sobota" dla dzieci. Opolski NFZ zaprasza rodziców wraz z pociechami na konsultacje i diagnostykę Porady żywieniowe, konsultacje laryngologiczne czy diagnostyka wad postaw - to tylko część oferty, z jakich rodzice wraz ze swoim dziećmi będą mogli skorzystać… » więcej 2021-09-17, godz. 09:39 Co dalej z obwodnicami Prudnika, Sidziny i Lędzin? Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu 'Stu Obwodnic'. To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny. Najbardziej zaawansowane prace… » więcej 2021-09-17, godz. 08:06 Niespokojna noc i poranek na opolskich drogach W nocy i nad ranem (17.09) mieliśmy w regionie 3 zdarzenia drogowe, w których łącznie dwie osoby zostały ranne. » więcej 2021-09-17, godz. 07:45 Utrudnienia w ruchu w związku z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego Uwaga kierowcy! W niedzielę (19.09) będą utrudnienia w ruchu na drogach w stolicy regionu. Ma to związek z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego w ramach… » więcej 2021-09-17, godz. 07:00 Jak nie dać się okraść przez internet i robić zakupy w sieci? Opolscy uczniowie i seniorzy wiedzą, jak bezpiecznie… Jak nie dać się okraść przez internet czy SMS-a i bezpiecznie robić zakupy w sieci - dowiedzieli się uczestnicy warsztatów organizowanych w ramach akcji… » więcej 2021-09-16, godz. 20:15 Przyjmą butelki szklane, plastikowe, a także puszki. W Opolu za kilka dni ruszą butelkomaty Mieszkańcy Opola w najbliższych dniach będą mogli korzystać z butelkomatów. Dzięki tej ekologicznej inwestycji opolanie będą pozbywać się niepotrzebnych… » więcej 2021-09-16, godz. 20:10 Raport dnia: wysoka liczba nowych zakażeń w kraju. W regionie koronawirusa potwierdzono u 18 osób [INFOGRAFIKA] 18 zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (16.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 722 nowych infekcjach w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »