Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-25, 14:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Wakacje oficjalnie rozpoczęte. Uczniowie po raz ostatni spotkali się dzisiaj w szkole. Przed nimi dwa miesiące odpoczynku [FILM, ZDJĘCIA]

Zakończenie roku szkolnego w PSP nr 2 w Opolu
3,2,1... start! Uczniowie na Opolszczyźnie rozpoczęli wakacje. W naszym regionie rok szkolny 2020/2021 zakończyło około 100 tysięcy uczniów. Warto podkreślić, że ten rok był dla nich trudny. Blisko 7 miesięcy spędzili w domu na nauce zdalnej, a zaledwie dwa w murach szkolnych. Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego odbyło się w PSP nr 2 w Opolu.
- Był to ciężki rok ze względu na to, że nie chodziliśmy do szkoły, mieliśmy naukę zdalną, a trzeba było przygotować się do egzaminu - mówią uczniowie ósmej klasy w PSP numer 2 w Opolu.

- Te lekcje wyglądały różnie, na pewno nie były tak przeprowadzone, jak w szkole. Na pewno mniej się dowiedzieliśmy i nasze przygotowania do egzaminu było trochę słabsze, ale i tak poszło dobrze. Nauczyciele dali nam bardzo dużo rzeczy wspomagających naukę do egzaminów. Poszły lepiej, niż mi się wydawało. - Mniej się nauczyliśmy, co skutkowało słabszymi wynikami na egzaminach. Jednak patrząc na wyniki i tak jestem zadowolony, myślałem, że będzie gorzej.

Na uroczystościach obecny był Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski, który przyznał, że pandemia ten rok szkolny popsuła. Ma jednak nadzieję, że od września uczniowie powrócą do szkolnych klas.

- Daliśmy radę, między innymi dzięki takiej szkole, jak ta w Opolu, panu dyrektorowi, radzie pedagogicznej, pracownikom oraz rodzicom. To właśnie rodzice byli ważnym podmiotem w tej pandemii. Uczniowie również potrafili się przestawić na nauczanie zdalne oraz hybrydowe, bo różne formy tej nauki były. Szczęśliwie ten rok kończymy.

Michał Siek, opolski kurator oświaty podkreślił, że dzisiaj należy szukać pozytywów tej nauki zdalnej, a jest ich wiele.

- Przede wszystkim trzeba się cieszyć, że udało się przeprowadzić egzaminy końcowe. Zarówno te po szkole podstawowej, jak i maturalne oraz zawodowe. Mimo, że odbywały się w reżimie sanitarnym, to przebiegły bez problemów. To jest na pewno sukces. Kolejną rzeczą jest przeprowadzenie konkursów przedmiotów, bo one są bardzo ważne, szczególnie dla uczniów szkół podstawowych, bo mają wpływ na rekrutację.

- Ja ten rok szkolny nazywam wyjściem awaryjnym - dodaje Mirosław Śnigórski, dyrektor PSP numer 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu.

- Nie było innego wyjścia, trzeba było się do tego dopasować ogromnym kosztem. Często powtarzałam, że uczniowie mieli rodziców, którzy pomagali, a nauczyciele często mają tylko dyrektora. Widzę ogromne zmęczenie, bo było to ogromnym kosztem wszystkich. Dzieci szybko po powrocie do szkoły pokazały, że chcą tu być.

Wojewoda opolski, kurator oświaty oraz nauczyciele zaapelowali do uczniów, aby podczas letniego wypoczynku uważali na siebie i spędzili je bezpiecznie.
Uczniowie
Sławomir Kłosowski
Michał Siek
Mirosław Śnigórski

Wiadomości z regionu

2021-07-27, godz. 14:15 Od jutra (28.07) będzie można zabiegać o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku. WUP w Opolu rozpocznie przyjmowanie… Rodzice i opiekunowie prawni dzieci do lat 3, którzy chcą podjąć pracę, mogą otrzymać dofinansowanie do żłobka. Taką pomoc oferuje Wojewódzki Urząd… » więcej 2021-07-27, godz. 13:00 Samorządy pomagają ratować zabytki. Trzy parafie w powiecie strzeleckim otrzymały finansowe wsparcie Samorządy wspierają remont zabytków znajdujących się na ich terenie. W tym roku również w budżetach znalazły się pieniądze na ten cel. Podziału dofinansowania… » więcej 2021-07-27, godz. 12:54 Kierowca osobowego opla powalił znak w Brynicy. Lądował śmigłowiec LPR Zasłabnięcie było najprawdopodobniej przyczyną, dla której kierowca osobowego opla zjechał z drogi i powalił znak. Mężczyzna z obrażeniami został zabrany… » więcej 2021-07-27, godz. 11:09 Policjanci z Grodkowa poszukują Tomasza Marcinka. Za mężczyzną wystawiono list gończy Na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Nysie policja w Grodkowie poszukuje Tomasza Marcinka. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o… » więcej 2021-07-27, godz. 11:00 Groził, że odbierze sobie życie. Został odnaleziony przez policjantów Szczęśliwy finał poszukiwań 24-latka z powiatu oleskiego. W akcję, która trwała blisko 10 godzin, zaangażowanych było ponad 60 policjantów i straża… » więcej 2021-07-27, godz. 10:48 MZ: Ponad 100 nowych zakażeń w kraju, 5 w naszym regionie [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 106 zakażeniach koronawirusem na terenie kraju. W regionie potwierdzono 5 nowych zachorowanie na COVID-19. » więcej 2021-07-27, godz. 09:48 Policja podejrzewa, że uczestnik wypadku na DK 39 prowadził pod wpływem amfetaminy Uczestnik wczorajszego (26.07) wypadku w Kamiennej na DK 39 najprawdopodobniej był pod wpływem środków odurzających - ustalił nasz reporter. To 36-letni… » więcej 2021-07-27, godz. 08:56 Ruszyła ocena formalna projektów zgłoszonych do pierwszej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego - 32 opolskie organizacje pozarządowe zgłosiły się do pierwszej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego. Łączna wartość wszystkich złożonych projektów… » więcej 2021-07-27, godz. 08:07 Niemysłowice koło Prudnika zalane przez deszcz. Strażacy interweniuja, sytuacja jest opanowana Siedem zalanych posesji, garaży i piwnic. To efekt silnych opadów deszczu w Niemysłowicach w powiecie prudnickim. » więcej 2021-07-26, godz. 22:21 W słowackich Tatrach znaleziono ciało najprawdopodobniej polskiego turysty Poszukiwania zaginionego polskiego turysty zakończone - przekazało słowackie, górskie pogotowie ratunkowe. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »