Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-25, 14:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Wakacje oficjalnie rozpoczęte. Uczniowie po raz ostatni spotkali się dzisiaj w szkole. Przed nimi dwa miesiące odpoczynku [FILM, ZDJĘCIA]

Zakończenie roku szkolnego w PSP nr 2 w Opolu
3,2,1... start! Uczniowie na Opolszczyźnie rozpoczęli wakacje. W naszym regionie rok szkolny 2020/2021 zakończyło około 100 tysięcy uczniów. Warto podkreślić, że ten rok był dla nich trudny. Blisko 7 miesięcy spędzili w domu na nauce zdalnej, a zaledwie dwa w murach szkolnych. Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego odbyło się w PSP nr 2 w Opolu.
- Był to ciężki rok ze względu na to, że nie chodziliśmy do szkoły, mieliśmy naukę zdalną, a trzeba było przygotować się do egzaminu - mówią uczniowie ósmej klasy w PSP numer 2 w Opolu.

- Te lekcje wyglądały różnie, na pewno nie były tak przeprowadzone, jak w szkole. Na pewno mniej się dowiedzieliśmy i nasze przygotowania do egzaminu było trochę słabsze, ale i tak poszło dobrze. Nauczyciele dali nam bardzo dużo rzeczy wspomagających naukę do egzaminów. Poszły lepiej, niż mi się wydawało. - Mniej się nauczyliśmy, co skutkowało słabszymi wynikami na egzaminach. Jednak patrząc na wyniki i tak jestem zadowolony, myślałem, że będzie gorzej.

Na uroczystościach obecny był Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski, który przyznał, że pandemia ten rok szkolny popsuła. Ma jednak nadzieję, że od września uczniowie powrócą do szkolnych klas.

- Daliśmy radę, między innymi dzięki takiej szkole, jak ta w Opolu, panu dyrektorowi, radzie pedagogicznej, pracownikom oraz rodzicom. To właśnie rodzice byli ważnym podmiotem w tej pandemii. Uczniowie również potrafili się przestawić na nauczanie zdalne oraz hybrydowe, bo różne formy tej nauki były. Szczęśliwie ten rok kończymy.

Michał Siek, opolski kurator oświaty podkreślił, że dzisiaj należy szukać pozytywów tej nauki zdalnej, a jest ich wiele.

- Przede wszystkim trzeba się cieszyć, że udało się przeprowadzić egzaminy końcowe. Zarówno te po szkole podstawowej, jak i maturalne oraz zawodowe. Mimo, że odbywały się w reżimie sanitarnym, to przebiegły bez problemów. To jest na pewno sukces. Kolejną rzeczą jest przeprowadzenie konkursów przedmiotów, bo one są bardzo ważne, szczególnie dla uczniów szkół podstawowych, bo mają wpływ na rekrutację.

- Ja ten rok szkolny nazywam wyjściem awaryjnym - dodaje Mirosław Śnigórski, dyrektor PSP numer 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu.

- Nie było innego wyjścia, trzeba było się do tego dopasować ogromnym kosztem. Często powtarzałam, że uczniowie mieli rodziców, którzy pomagali, a nauczyciele często mają tylko dyrektora. Widzę ogromne zmęczenie, bo było to ogromnym kosztem wszystkich. Dzieci szybko po powrocie do szkoły pokazały, że chcą tu być.

Wojewoda opolski, kurator oświaty oraz nauczyciele zaapelowali do uczniów, aby podczas letniego wypoczynku uważali na siebie i spędzili je bezpiecznie.
Uczniowie
Sławomir Kłosowski
Michał Siek
Mirosław Śnigórski

Wiadomości z regionu

2022-01-18, godz. 20:15 Raport dnia: na Opolszczyźnie potwierdzono blisko 400 nowych zakażeń i śmierć 10 chorych [INFOGRAFIKA] 394 nowe zakażenia i śmierć 10 osób odnotowano dziś (18.01) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 652 infekcjach… » więcej 2022-01-18, godz. 20:15 Strzeleczki 30% budżetu przeznaczają na inwestycje Dzięki dobremu wynikowi finansowemu w 2021 roku, w tym roku budżet gminy Strzeleczki idealnie się zepnie. Rekordowa kwota zostanie przeznaczona na inwestycje… » więcej 2022-01-18, godz. 19:45 Nie powiodła się sprzedaż, teraz gmina poszuka dzierżawcy. Schronisko w Wieszczynie dalej w zasobach gminy Prudnik Fiaskiem zakończyła się próba sprzedaży Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Wieszczynie. Deficytowy obiekt turystyczny przez blisko dwa lata usiłowała… » więcej 2022-01-18, godz. 18:39 Jak zamówić mobilny zespół szczepiący? Warto z tego skorzystać Osoby, które nie mogą dotrzeć samodzielnie do punktu szczepień przeciw COVID-19 powinny skontaktować się ze swoją przychodnią, gdzie uzyskają namiary… » więcej 2022-01-18, godz. 18:35 Uczniowie z Grecji i Portugalii odwiedzili PSP nr 5 Opolu w ramach wymiany międzynarodowej Młodzież z Grecji i Portugalii gości na wymianie międzynarodowej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Opolu. Pandemia pokrzyżowała jednak częściowo kwestie… » więcej 2022-01-18, godz. 18:15 Konflikt w Strzelcach Opolskich. Chodzi o opłaty za handel na targowisku [INTERWENCJA] Handlowcy z targowiska w Strzelcach Opolskich skarżą się, że od początku roku opłaty targowe są naliczane na nowych niejasnych zasadach. Są znacznie wyższe… » więcej 2022-01-18, godz. 16:30 "Gorączka sobotniej nocy" młodego Czecha na głubczyckiej drodze Głubczyccy policjanci zatrzymali 20-letniego kierowcę z Czech, który na obowiązującej 'pięćdziesiątce' jechał z prędkością blisko 150 km/h. Dodatkowo… » więcej 2022-01-18, godz. 16:27 Obowiązkowe szczepienia i egzekwowanie paszportów covidowych - to postulaty Nowej Lewicy Przedstawiciele Nowej Lewicy chcą wprowadzenia obowiązkowych szczepień i egzekwowania paszportów covidowych. - Od 7 grudnia propozycja naszej ustawy leży… » więcej 2022-01-18, godz. 15:36 Kolejne przypadki COVID-19 w placówkach oświatowych w Opolu Nowe przypadki COVID-19 w opolskich placówkach edukacyjnych. Ratusz potwierdził zakażenia w łącznie 16 przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodst… » więcej 2022-01-18, godz. 15:00 Rolniczy protest w Głubczycach. Co z podziałem gruntów dzierżawionych przez firmę Top Farms? Pomysłów jest kilka Organizacje rolnicze z województwa nie mogą dojść do porozumienia w sprawie podziału ziemi po Top Farms. Do końca 2023 roku ta głubczycka firma, z powodu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »