Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-25, 14:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Wakacje oficjalnie rozpoczęte. Uczniowie po raz ostatni spotkali się dzisiaj w szkole. Przed nimi dwa miesiące odpoczynku [FILM, ZDJĘCIA]

Zakończenie roku szkolnego w PSP nr 2 w Opolu
3,2,1... start! Uczniowie na Opolszczyźnie rozpoczęli wakacje. W naszym regionie rok szkolny 2020/2021 zakończyło około 100 tysięcy uczniów. Warto podkreślić, że ten rok był dla nich trudny. Blisko 7 miesięcy spędzili w domu na nauce zdalnej, a zaledwie dwa w murach szkolnych. Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego odbyło się w PSP nr 2 w Opolu.
- Był to ciężki rok ze względu na to, że nie chodziliśmy do szkoły, mieliśmy naukę zdalną, a trzeba było przygotować się do egzaminu - mówią uczniowie ósmej klasy w PSP numer 2 w Opolu.

- Te lekcje wyglądały różnie, na pewno nie były tak przeprowadzone, jak w szkole. Na pewno mniej się dowiedzieliśmy i nasze przygotowania do egzaminu było trochę słabsze, ale i tak poszło dobrze. Nauczyciele dali nam bardzo dużo rzeczy wspomagających naukę do egzaminów. Poszły lepiej, niż mi się wydawało. - Mniej się nauczyliśmy, co skutkowało słabszymi wynikami na egzaminach. Jednak patrząc na wyniki i tak jestem zadowolony, myślałem, że będzie gorzej.

Na uroczystościach obecny był Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski, który przyznał, że pandemia ten rok szkolny popsuła. Ma jednak nadzieję, że od września uczniowie powrócą do szkolnych klas.

- Daliśmy radę, między innymi dzięki takiej szkole, jak ta w Opolu, panu dyrektorowi, radzie pedagogicznej, pracownikom oraz rodzicom. To właśnie rodzice byli ważnym podmiotem w tej pandemii. Uczniowie również potrafili się przestawić na nauczanie zdalne oraz hybrydowe, bo różne formy tej nauki były. Szczęśliwie ten rok kończymy.

Michał Siek, opolski kurator oświaty podkreślił, że dzisiaj należy szukać pozytywów tej nauki zdalnej, a jest ich wiele.

- Przede wszystkim trzeba się cieszyć, że udało się przeprowadzić egzaminy końcowe. Zarówno te po szkole podstawowej, jak i maturalne oraz zawodowe. Mimo, że odbywały się w reżimie sanitarnym, to przebiegły bez problemów. To jest na pewno sukces. Kolejną rzeczą jest przeprowadzenie konkursów przedmiotów, bo one są bardzo ważne, szczególnie dla uczniów szkół podstawowych, bo mają wpływ na rekrutację.

- Ja ten rok szkolny nazywam wyjściem awaryjnym - dodaje Mirosław Śnigórski, dyrektor PSP numer 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu.

- Nie było innego wyjścia, trzeba było się do tego dopasować ogromnym kosztem. Często powtarzałam, że uczniowie mieli rodziców, którzy pomagali, a nauczyciele często mają tylko dyrektora. Widzę ogromne zmęczenie, bo było to ogromnym kosztem wszystkich. Dzieci szybko po powrocie do szkoły pokazały, że chcą tu być.

Wojewoda opolski, kurator oświaty oraz nauczyciele zaapelowali do uczniów, aby podczas letniego wypoczynku uważali na siebie i spędzili je bezpiecznie.
Uczniowie
Sławomir Kłosowski
Michał Siek
Mirosław Śnigórski

Wiadomości z regionu

2023-06-05, godz. 21:36 "Znaleźliśmy źródło zanieczyszczenia i nie odpuścimy". PZW po śnięciu ryb w Białej Głuchołaskiej Łącznie ponad 200 kg śniętych ryb zebrali wędkarze z Białej Głuchołaskiej, na odcinku od Rudawy w dół. Sprawę śnięcia, które zauważono przed weekendem… » więcej 2023-06-05, godz. 16:40 Spór o kursowanie autobusów na linii Opole-Kluczbork Komercyjne Linie Autobusowe LUZ zarzucają Starostwu Powiatowemu, że faworyzuje PKS Kluczbork kosztem prywatnego przedsiębiorcy. Starosta odpowiada, że LUZ… » więcej 2023-06-05, godz. 16:30 "Boskie Buenos" na powitanie w Opolu? Opolanie wybrali patronkę placu przed dworcem Olga Sipowicz, czyli Kora zwyciężyła w plebiscycie na patronkę placu przed dworcem PKP w Opolu. W głosowaniu wzięło udział 1477 osób. » więcej 2023-06-05, godz. 16:15 Brzeg chce mieć "elektryki" w komunikacji miejskiej. Pomóc w ich zakupie mają pieniądze od rządu Na ulice Brzegu wyjechał na testy pierwszy autobus o napędzie elektrycznym. Sprawdzano, czy tego typu rozwiązanie sprawdzi się w tamtejszej komunikacji mi… » więcej 2023-06-05, godz. 16:03 Nowe centrum na mapie Opola. Młodzi Niemcy zachęcają do integracji W Opolu rozpoczyna działalność Centrum Młodzieży Mniejszości Niemieckiej. Jego twórcy za cel stawiają sobie integrację, nie tylko środowisk mniejszościowych… » więcej 2023-06-05, godz. 15:00 "By podtrzymać nadzieję, że wojna na Ukrainie kiedyś się skończy". Spotkanie z młodymi strażakami z Ukrainy Młodzież z Ukrainy miała okazję zobaczyć, jak działa opolska straż pożarna. Okazją do tego były mistrzostwa w sporcie pożarniczym rozegrane w Wołc… » więcej 2023-06-05, godz. 14:30 W Opolu zorganizowano piknik "Razem dla środowiska". Szkoły odebrały czeki na organizację pracowni przyrodniczych Wszystkie formacje mundurowe oraz instytucje, które dbają o naturę prezentują się na opolskim pikniku 'Razem dla środowiska'. Organizatorem imprezy, która… » więcej 2023-06-05, godz. 13:55 Pijani kierowcy zatrzymani w powiecie nyskim. Jeden z nich wszczął awanturę w markecie Pijany mężczyzna przyjechał do sklepu i wszczął awanturę z personelem placówki. Do tych zdarzeń doszło w sobotni wieczór (03.06) w Pakosławicach, w… » więcej 2023-06-05, godz. 12:28 Kolejne inwestycje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Wymiana sześciu wind i termomodernizacja części kompleksu od ulicy Górnej - to inwestycje za ponad 5 mln zł, które właśnie zakończono w Uniwersyteckim… » więcej 2023-06-05, godz. 11:40 Spór o transport na trasie Opole - Kluczbork. LUZ z odmową zmiany rozkładu jazdy [INTERWENCJA] Starostwo Powiatowe w Kluczborku odmówiło firmie LUZ z Opola zmian w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji międzymiastowej na trasie Opole - Kluczbork. Samorząd… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »